Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słabość polskiego ruchu narodowego

12425262729

Komentarz

  • A
    Odrobinka powiedział(a):
    Dokładnie o tym piszę. Zachowania PiS sprawiają że młodzi ludzie na nich nie głosują. I jak najbardziej jest to wina PiS. Niestety największy elektorat PiS ma w najstarszych grupach wyborców.


    To jest typowa demagogia medialna.
    Gdyby młodzi faktycznie nie głosowali na Andrzeja Dudę a mimo to wygrał, znaczyłoby, że mamy okrutnie stare społeczeństwo... 
    Sporo mlodych też tak głosowało chociaż (wg sondaży) w wyraźnie niższym procencie.
    A pokazuje to tyle, że młodzi są znacznie bardziej podatni na manipulacje medialne. Nie pamiętają  (nie mogą) "dokonań" wcześniejszych ekip i wydaje im się,  że wybierają coś  " nowego " ;)
    Podziękowali 2Rejczel Rogalikowa
  • @TecumSeh jednocześnie często ci starsi ludzie są agresywni w internecie czy w rozmowie, ci starsi ludzie często nie patrzą na stronę ekonomiczną tylko tę ideologiczną, która też jest ważna, ale to musi iść w parze. 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Bedziesz miala dzieci to pogadamy o stronie ideologicznej i o jej waznosci. 
    Podziękowali 2Aniela Rogalikowa
  • No Hiszpania jest przykładem jak ideologia idzie w parze z gospodarką, lewica niszczy i rodzinę i gospodarkę.
    Podziękowali 2Klarcia Aniela
  • A ja uważam że bardzo dobrze że nie wskazali kogo z tych dwóch pozostałych kandydatów popierają. Duopol jest najbardziej szkodliwym z systemów naszej demokracji, zwłaszcza taki. 
    Nie ma dla mnie znaczenia że jeden jest mniejszym a drugi większym złem. Zostawili wyborcom wolność wyboru i tyle. 
    Poczekam i zobaczę. Nie jestem zwolennikiem ani Dudy ani Trzaska. Żaden z nich dla mnie nie oznacza dobra dla Polski. Każdy dla mnie jest inną formą katastrofy, bo umacnia system który trwa i nic się nie zmieni póki trwa.
  • Rejczel powiedział(a):
    Bedziesz miala dzieci to pogadamy o stronie ideologicznej i o jej waznosci. 
    Nasi rodzice co pokonali komunizm to coś tam o stronie ideologicznej myśleli a nawet niektórzy szli do więzienia. Z drugiej strony 21 postulatów było bardzo konkretnych. Z pierwszej strony znowu nie wszystko da się zaakceptować mając buzię zapchaną kiełbasą wyborczą 
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Odrobinka powiedział(a):
    A ja uważam że bardzo dobrze że nie wskazali kogo z tych dwóch pozostałych kandydatów popierają. Duopol jest najbardziej szkodliwym z systemów naszej demokracji, zwłaszcza taki. 
    Nie ma dla mnie znaczenia że jeden jest mniejszym a drugi większym złem. Zostawili wyborcom wolność wyboru i tyle. 
    Poczekam i zobaczę. Nie jestem zwolennikiem ani Dudy ani Trzaska. Żaden z nich dla mnie nie oznacza dobra dla Polski. Każdy dla mnie jest inną formą katastrofy, bo umacnia system który trwa i nic się nie zmieni póki trwa.
    A mnie nie obchodzi czy rządzi jakiś tam duopol czy monopol. Dla mnie najważniejsze jest prawdziwe dobro moje, mojej rodziny, sąsiadów itp, dla mnie istotne jest czy ktoś prawdziwie dba o poddanych, czy ma ich w nosie. Konfederacja ma ludzi w nosie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    @TecumSeh jednocześnie często ci starsi ludzie są agresywni w internecie czy w rozmowie, ci starsi ludzie często nie patrzą na stronę ekonomiczną tylko tę ideologiczną, która też jest ważna, ale to musi iść w parze. 
    Sorry, ja patrzę też na stronę ekonomiczną, dlatego dla mnie PO/SLD/PSL są i pod tym względem szkodnikami Polaków i Polski.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Aniela powiedział(a):
    Konfederacja ma ludzi w nosie.

    Odwrotnie :) bo w Polsce nie żyją ludzie tylko o Twoich jedynie słusznych poglądach i nie wszyscy uważają za najważniejsze to co Ty uważasz.

    Ocena mniejszego zła nigdy nie jest obiektywna, a subiektywna. Samo pojęcie dobra Polski też zazwyczaj jest subiektywne. Nie powinno się zakładać, że ktoś ma monopol na prawdę objawioną, bo takie myślenie prowadzi najczęściej do totalitaryzmu i prześladowań przeciwników. I to zawsze będzie budzić sprzeciw. 
    Podziękowali 3Odrobinka Laf2011 Izka
  • Turturek powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Konfederacja ma ludzi w nosie.

    Odwrotnie :) bo w Polsce nie żyją ludzie tylko o Twoich jedynie słusznych poglądach i nie wszyscy uważają za najważniejsze to co Ty uważasz.

    Ocena mniejszego zła nigdy nie jest obiektywna, a subiektywna. Samo pojęcie dobra Polski też zazwyczaj jest subiektywne. Nie powinno się zakładać, że ktoś ma monopol na prawdę objawioną, bo takie myślenie prowadzi najczęściej do totalitaryzmu i prześladowań przeciwników. I to zawsze będzie budzić sprzeciw. 
    Czyli ludzie mają Konfederację w nosie? Słusznie! 

    A poza tym, to jak zwykle nie wiem o co Tutrturkowi chodzi.
  • @Aniela to co zacytowałaś w wypowiedzi Turturka jest łatwe do zrozumienia, to co dla ciebie jest dobrem dla Polski, niekoniecznie będzie dla innych dobrem. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • paulaarose powiedział(a):
    @Aniela to co zacytowałaś w wypowiedzi Turturka jest łatwe do zrozumienia, to co dla ciebie jest dobrem dla Polski, niekoniecznie będzie dla innych dobrem. 
    Emigracja za chlebem jest dobrem dla Polski? No raczej nie!
    Podziękowali 1Klarcia
  • Spadek bezrobocia też nie nazwiesz złem dla Polski.
  • @Aniela oczywiście nie należy zaprzeczać że są rzeczy obiektywnie dobre i subiektywnie dobre dla kraju. To o czym mówisz jest dobre obiektywnie. Ale spora część tak naprawdę jest dosyć subiektywna. 
  • "Ale spora część tak naprawdę jest dosyć subiektywna"
    -------------------
    @paulaarose, jaka spora część jest subiektywnie dobra/zła. Podaj konkretne przykłady.
  • Diabeł tkwi w szczegółach.

    Spadek bezrobocia jest dobry dla kraju, pod warunkiem że jest prawdziwy. Jeżeli UP wykreśla ludzi ze swoich spisów, a nadal nie mają pracy (sprawdzone empirycznie), to już tak kolorowo nie jest. Statystykami zbyt łatwo można manipulować. Do tego jeżeli dodamy masowe zawieszenia czy upadanie małych firm i zamianę ich na niskopłatny etat, bo trzeba jakoś przeżyć, to robi się jeszcze gorzej, chociaż statystyki bezrobocia wyglądają świetnie.

    To tak jak z inwestycjami Platformy. Budowy powstawały jak grzyby po deszczu, ale ich rentowność i sposób wykonania przeczył wszelkiej logice. Jednak ktoś na tym sporo zarabiał i dodatkowo można się było chwalić jak to się wszystko pięknie buduje.

    Oczywiście wielu ludziom to nie przeszkadza, albo nie widzą tego ze swojej perspektywy. Gospodarka centralnie planowana też była bardzo chwalona przez ludzi, dopóki się nie rozleciała. Dlatego interes Polski można różnie definiować w zależności od przyjmowanych kryteriów i perspektywy. Nie dysponujemy wszystkimi danymi i nie mamy aż takich kompetencji, żeby dokonać kompleksowego i optymalnego porównania i oceny.
  • @Aniela @Turturek to dobrze rozpisał + np hmm zmiany w telewizji publicznej, choć to nie az tak ważne, ale jednak istotne- część powie super, część że to propaganda. Zmiany w szkolnictwie też są pod ocenę subiektywną, naprawdę sporo jest takich spraw. 
  • Turturek powiedział(a):
    Diabeł tkwi w szczegółach.

    Spadek bezrobocia jest dobry dla kraju, pod warunkiem że jest prawdziwy. Jeżeli UP wykreśla ludzi ze swoich spisów, a nadal nie mają pracy (sprawdzone empirycznie), to już tak kolorowo nie jest. Statystykami zbyt łatwo można manipulować. Do tego jeżeli dodamy masowe zawieszenia czy upadanie małych firm i zamianę ich na niskopłatny etat, bo trzeba jakoś przeżyć, to robi się jeszcze gorzej, chociaż statystyki bezrobocia wyglądają świetnie.

    To tak jak z inwestycjami Platformy. Budowy powstawały jak grzyby po deszczu, ale ich rentowność i sposób wykonania przeczył wszelkiej logice. Jednak ktoś na tym sporo zarabiał i dodatkowo można się było chwalić jak to się wszystko pięknie buduje.

    Oczywiście wielu ludziom to nie przeszkadza, albo nie widzą tego ze swojej perspektywy. Gospodarka centralnie planowana też była bardzo chwalona przez ludzi, dopóki się nie rozleciała. Dlatego interes Polski można różnie definiować w zależności od przyjmowanych kryteriów i perspektywy. Nie dysponujemy wszystkimi danymi i nie mamy aż takich kompetencji, żeby dokonać kompleksowego i optymalnego porównania i oceny.
    Widzę, że przyjmujesz tezę: prawda jest niepoznawalna.

    Akurat w Polsce spadek bezrobocia wiąże się z tym, że przeciętny człowiek może zarabiać na życie w Polsce, nie musi wyjeżdżać na Zachód, tak jak było to na poczatku tego wieku i jeszcze do roku 2015. Doskonale to pamiętam. Likwidacja, zamykanie dużych, dobrze prosperujących zakładów pracy. Mnóstwo znajomych nie miało pracy, część była zmuszona wyjeżdżać sezonowo do pracy do Niemiec, Irlandii i Wlk. Brytanii.


  • Spadek bezrobocia nie jest dobry dla pracodawców, bo musza bardziej starać się o pracowników i nie mają mniejsze możliwości wykorzystywania ich ekonomicznie. Ale czy to służy dobru wspólnemu, czy nawet dobru prywatnemu tych pracodawców? Uważam, że nie.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Teraz ludzi pozwalniano, mam przykład w najbliższej rodzinie, do tego wstrzymane programy pomocowe dla bezrobotnych, bo środki pewnie przekierowanie na innych pod nazwą nową "tarcza antykryzysowa"... 
  • Trzeba pamiętać bezrobocie, wtedy kiedy polikwidowano stocznie i oelno dobrych przedsiębiorstw. U nas w mieście po upadku stoczni bylo tragiczne bezrobocie
  • A to prawda, inna rzeczywistość 
  • Aniela powiedział(a):
    Widzę, że przyjmujesz tezę: prawda jest niepoznawalna.

    Widzę  ze różowe okulary nadal w modzie :)
    W 2015 roku też można było zarabiać w Polsce. W latach '90 było eldorado dla zakładających firmy, na handlu można było zarobić naprawdę dobrze. W Łodzi po upadku Marchlewskiego, powstało masę prywatnych szwalni i centrum handlowe Ptak. Dopiero późniejsze zmiany w ZUS i podatkach oraz otwarcie się na Chiny, spowodowały upadek niemal wszystkich drobnych firemek. Co jakiś czas nadal spotykam niedobitki które mimo wszystko przetrwały i walczą z coraz gorszymi warunkami.

    Za granicą była jednak obietnica wyższych zarobków i to kusiło. Nie każdy jednak chciał wyjeżdżać (np. ja) i stąd zahamowanie kolejnych fal emigracji. Obecnie ludzie zauważają też, że wyższe zarobki to nie wszystko i wracają.

    To że nie dostrzegasz tragedii upadających małych firm (głównie jednoosoobowych działalności bez pracowników) pokazuje w jak wyidealizowanym socjalistycznie świecie żyjesz.
    Podziękowali 2Kaika Odrobinka
  • TecumSeh powiedział(a):
    I kluczowe: Zdaniem ekspertów, to nie tyle efekt dobrej koniunktury, co chęci skorzystania z dostępnych instrumentów pomocowych.


    Dlatego pisałem o manipulacjach statystykami. Ile z tych firm to krzaki wyciągające dotacje?
    Podziękowali 2Odrobinka ewaklara
  • TecumSeh powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    I kluczowe: Zdaniem ekspertów...
    No właśnie - ile? Masz jakieś statystyki czy Ci się wydaje?

    Skoro w przytoczonym przez Ciebie artykule eksperci uznają, że firmy zakładane są dla dotacji, to dlaczego ja mam mieć statystyki?
    Podziękowali 1obwarzanek
  • Izka powiedział(a):
    Teraz ludzi pozwalniano, mam przykład w najbliższej rodzinie, do tego wstrzymane programy pomocowe dla bezrobotnych, bo środki pewnie przekierowanie na innych pod nazwą nową "tarcza antykryzysowa"... 
    Głównie w branżach związanych z turystyką z powodu covid, a nie z powodu nieudolności i złodziejstwa rządzących. Bądź trochę bardziej przytomna @Izka, please.
  • Aniela powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Teraz ludzi pozwalniano, mam przykład w najbliższej rodzinie, do tego wstrzymane programy pomocowe dla bezrobotnych, bo środki pewnie przekierowanie na innych pod nazwą nową "tarcza antykryzysowa"... 
    Głównie w branżach związanych z turystyką z powodu covid, a nie z powodu nieudolności i złodziejstwa rządzących. Bądź trochę bardziej przytomna @Izka, please.
    Nie zrozumiałyśmy się. Nie napisałam że nieudolność rządzących jest przyczyną wzrostu bezrobocia. 
    U mnie zwolnienie w branży ubezpieczeń, z powodu covid. 
    Chciałam zwrócić uwagę na fakt, że niby są nowe programy pomocy, a to po prostu zabranie kasy ze starych i wymyślenie nowej nazwy. Na pewno marketing polityczny a i ktoś pewnie zgarnął nagrody za niby nowe programy 
  • Izka powiedział(a):
    Aniela powiedział(a):
    Izka powiedział(a):
    Teraz ludzi pozwalniano, mam przykład w najbliższej rodzinie, do tego wstrzymane programy pomocowe dla bezrobotnych, bo środki pewnie przekierowanie na innych pod nazwą nową "tarcza antykryzysowa"... 
    Głównie w branżach związanych z turystyką z powodu covid, a nie z powodu nieudolności i złodziejstwa rządzących. Bądź trochę bardziej przytomna @Izka, please.
    Nie zrozumiałyśmy się. Nie napisałam że nieudolność rządzących jest przyczyną wzrostu bezrobocia. 
    U mnie zwolnienie w branży ubezpieczeń, z powodu covid. 
    Chciałam zwrócić uwagę na fakt, że niby są nowe programy pomocy, a to po prostu zabranie kasy ze starych i wymyślenie nowej nazwy. Na pewno marketing polityczny a i ktoś pewnie zgarnął nagrody za niby nowe programy 
    To ja napisałam, że bezrobocie nawet 30% w niektórych regionach Polski było spowodowane co najmniej nieudolnością rządzących czyli SLD/PO/PSL. Teraz takiego bezrobocia nie ma.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Przecież nikt nie ukrywa, że kryzys gospodarczy jest bardzo głęboki. Akurat Polska - jak na razie - wypada nie najgorzej, ale jeżeli zaraza się rozpleni, to może być, jak w Hiszpanii.
  • Ja tylko zapytam kiedy będzie ten czas "kiedy zaraza się rozpleni" bo wieszczysz to od pewnego czasu i ktoś? coś? Kilka razy juz  mial być armageddon (jakieś protesty, zgromadzenia itp). Już już miało się zacząć... Jak na razie mamy wzrost liczby testów, wzrost liczby złapanych bezobjawowych nieszczęśników nosicieli i brak wzrostu jeśli chodzi o zgony. 
    Podziękowali 1Aniela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.