Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1355356358360361370

Komentarz

  • Cześć mam pytanie, czy polecacie w Warszawie dobrego ginekologa na nfz? Nie chodzi o ciążę a problemy zdrowotne. Ma ktoś jakąś wiedzę nt lekarzy w tym mieście? 
  • syna trzy dni temu coś ugryzło w łydkę. ma podpuchnięte czerwone ciepłe i twarde to miejsce. smaruje maścią ale nie pomaga. noga boli. macie sprawdzone sposoby?
  • Zwykle daje fenistil i wapno w takich sytuacjach. 
    Podziękowali 2Izka awia
  • Ostatnio mi polecono na obrzęki po ukąszeniach cetip, @Agnicha znasz?
    To jest bez recepty. Nie kupiłam jeszcze.
  • naproxen emo.....
  • wyśle męża po wapno (jestem na wsi i tu wszedzie daleko) i spróbuje z sodą bo mam.
  • @Agnicha mam cynk w tabletkach. podać?
  • @awia, ile syn ma lat? 
  • Podziękowali 1madzikg
  • Jak Mu nie ustąpi, to hydrocortison w kremie. Tylko po posmarowaniu nie na słońce. 
    To jest bez recepty. 
    Może być pod nazwą Maxicortan.
    Doustnie dajcie coś przeciwhistaminowego.
    Wapno tylko działa łagodząco. 
    Można zimne oklady z octu robić.
    Jak nic nie pomoże to lekarz.
    Podziękowali 1awia
  • @awia I jak po nocy?
    Podziękowali 1awia
  • Dziękuję. Lepiej
  • Co jest dobre na poparzenie. Minely 3 dni od oblania wrzatkiem, dorosla osoba, skora jest czerwono-bordowa, w dwoch miejscach bomble ok 0,5 cm, miejscami jest sztywniejsze i ciagnie.
    Czyms smarowac, plastry jakies?
  • Na poparzenia nic nie naklejaj, skora najszybciej sie goi jak "oddycha". Pianka Panthenol dziala na rane kojaco i regenerujaco.
    Podziękowali 2mamuma beatak
  • @mamuma, śmiem twierdzić, że najnajnajlepszy jest Aquażel, jak pisze Agnicha. Jest genialny! Mojemu mężowi, po rozległym oparzeniu nie został (po zastosowaniu tych opatrunków) nawet ślad (a bąble były na pół uda...). Bardzo też złagodził ból. Sama wypróbowałam po drobnym oparzeniu na palcach (przycięłam odpowiednią wielkość opatrunku).

    Rozpakować wierzchnią część - nałożyć na oparzenie (to taki cieniutki żelowy glucik-opatrunek), przytwierdzić (bandażem elastycznym, bandażem zwykłym - to zależy, gdzie oparzenie) I zostawić nawet na dwa dni. To jakoś nawilża skórę, równocześnie absorbuje ew.  wycieki i chroni przed urazami zewnętrznymi. No superowskie. Ja mam jako niezbędnik w apteczce podręcznej. 
    Podziękowali 2mamaw mamuma
  • Jak pęcherz pęknie sam to zadziałać mascią z antybiotykiem, bo łatwo nadkazić...
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja też potwierdzam, że aquazel jest rewelacyjny. Synek miał spory pęcherz po oparzeniu, który mu siostra niechcący zdarła. Nalozylismy aquazel i serio po 2 godzinach już było widać że się ładnie goi. Na to dawałam kompres zmoczony solą fizjologiczna (tak zalecali w ulotce), bo rzecz się działa w upały i ten żel dość szybko wysychał. I delikatnie bandażem żeby się trzymalo. Rewelacja. Też już teraz będzie zawsze w apteczce. 
    Podziękowali 1mamuma
  • Bolą mnie kości i głowa, jestem rozbita, bez apetytu, bez energii.
    Boli mnie też trochę "karmiącą" pierś w jednym miejscu. 
    Zastój czy covid?  ;)
    A tak serio, zastój mam na pewno, mogą od tego boleć też kości i głowa? 
  • @Bagata ja tak mam przy zastoju. Do tego gorączka.
    Podziękowali 1Bagata
  • Czy ktoś ma namiary na dobrego dietetyka lub lekarza zajmującego się leczeniem wrzodziejącego zapalenia jelita grubego? Chodzi o terapię naturalną wspomagającą lub wręcz zastępującą leczenie konwencjonalne które nie działa. Moja siostra ma sąsiadkę, młodą kobietę z trójką małych dzieci której stan jest poważny. Jest bardzo wycieńczona, wychudzona, co miesiąc w szpitalu...
  • edytowano sierpień 2020
    Bagata jak to zastój to okladaj szybko rozbita tłuczkiem kapusta, bo inaczej szybko gorączka z tego będzie. Przynajmniej ja tak miałam.
    Podziękowali 2Bagata awia
  • syn lat 10 ma ciągle afty. co mu się jedna skończy to ma drugą. albo dwie na raz.....w sumie ja też dość często. czego nam brakuje? jakaś witamina?
  • @awia, przy zajadach na pewno b, chyba konkretnie b2. Może przy aftach też? Mój 9-letek też miewa, ale to raczej od gryzienia przedmiotów niejadalnych (niekoniecznie czystych) ;)
  • @Polly ja raczej nie gryzę :)
  • ;) Stawiałam na syna jeśli już.
  • @awia mi sie robia afty od urazow, np uderzenie szczoteczka do zebow. Zmienilam szczoteczke na elektryczna i robia sie sporadycznie, a mialam prawie ciagle. Moja siostra po papryce zawsze miala, zaczela wyparzac przed krojeniem i minelo.
  • Ja mam zawsze ranki po cytrusach-owocach albo sokach.
  • @Polly a Ty już urodziłaś? 
    Bo straciłam rachubę...
  • staram się wychwycić po czym mógłby mieć ale naprawde ma prawie zawsze...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.