Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką książkę teraz czytacie?

1414244464749

Komentarz

  • Polecam "Dziewczyny wodza", Tim Heath. Myślałam o tym, że powinien przeczytać każdy rodzic. Mechanizm zagarnięcia młodych, psychiczne oderwanie od rodziny poprzez zaspokojenie potrzeby rozrywki, akceptacji, a przy okazji sączenie ideologii.
  • edytowano listopad 2020
    Ja nie.
    Ale tytuł przypomniał mi autobiografię francuskiej pianistki, Helene Grimaud, pt. "Dzikie wariacje". 
    Tylko to stara książka, chyba trudno dostępna. Ale gdyby Ci kiedyś, @Malgorzata, wpadła w ręce, to polecam! O bardzo silnej kobiecie z pasją, polubiłabyś ją. 
  • Biegnącą kiedyś mi bardzo polecała znajoma, ale dla mnie wtedy ta ksiązka (kilkanaście lat temu), była nie do strawienia.
  • Malgorzata powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Ja nie.
    Ale tytuł przypomniał mi autobiografię francuskiej pianistki, Helene Grimaud, pt. "Dzikie wariacje". 
    Tylko to stara książka, chyba trudno dostępna. Ale gdyby Ci kiedyś, @Malgorzata, wpadła w ręce, to polecam! O bardzo silnej kobiecie z pasją, polubiłabyś ją. 
    Poszłam zobaczyć  w gugiela  ;) 

    Jaka piękna  okładka ( z wilkami) 
    Pożądam znaleźć  B)


    Chyba mam gdzieś na półce, wysłać Ci? 
  • "Od gwiezdnego pyłu do planet. Geologiczna podróż przez Układ Słoneczny" :)
  • "Dziecko z Auschwitz" Lily Graham
  • "Mazel tow"
    Fajnie się czyta
  • Mam teraz takie dni, ze co nie wezmę jakąs książkę do ręki to za chwilę odkładam i siegam po kolejną. Jakos nic mnie nie wciąga.
    Możecie polecic coś, od czego trudno się oderwać? Nawet kosztem nieprzespanej nocy
  • edytowano listopad 2020
    Teraz czytam instrukcję obsługi motocykla honda :) Pasjonująca i wielowątkowa opowieść.
  • @PawelK raczej mnie nie zachęciłeś 
    Podziękowali 1PawelK
  • Tak mi się przypomniało, w moich czasach na studiach był taki przedmiot obowiązkowy filozofia marksistowska. Na ćwiczeniach pani była lekko zdegustowana poziomem dyskusji i zapytała w końcu kiedyś: czy państwo coś czytacie? Rozległo się chóralne TAAAK. No a pan np co ostatnio czytał, zapytała kolegę. Wytrzymałość materiałów. Mina pani bezcenna
    Podziękowali 2PawelK Izka
  • Wędrująca ziemia Cixin Liu
  • "Kwiaty dla Algernona" bardzo polecam. Ja co prawda słuchałam audiobooka (mogę podesłać jak ktoś chce), ale pewnie czyta się równie dobrze.
  • Zemsta i przebaczenie Joanny Jax, jest 6 tomów, jak dorwę któryś w bibliotece, to nic nie robię, tylko czytam.
  • @ganna4, czytałam ten cykl. Faktycznie wciąga, choć nie byłam z niego do końca zadowolona. A może lepiej powiedzieć: na końcu. Ciekawa jestem Twojej opinii.
  • Akcja żywa, konsekwentnie prowadzone sylwetki bohaterów, na tym punkcie to mam hopla, wojna pokazana z różnych ujęć w Europie. I trochę historii, też tak przekrojowo. No, tom ostatni...i żyli długo i szczęśliwie, choć po pięciu tomach zmagań może zasłużyli
    Podziękowali 1Gosia5
  • Ale i tak mój nr1 w tym roku to Wendyjska Winnica. Wojna z perspektywy niemieckiego obywatela na terenach dzisiejszej okolicy Zielonej Góry, potem okres powojenny
  • Maryla z Zielonego Wzgórza :)
  • @ganna4, dla mnie zbytnio wybieleni Ruscy. A te przygody w Stanach na granicy prawdopodobieństwa.
    O Wendyjskiej Winnicy słyszałam, ale jakoś piorun u pani Mąkosy mnie zniechęcił. Poza tym rzadko sięgam po literaturę wojenną. Strasznie mnie dołuje :(
  • Gosia5 powiedział(a):
    @ganna4, dla mnie zbytnio wybieleni Ruscy. 
    A bo to z perspektywy idealisty Lyszkina. Mnie bardziej uderzyła rzeczywistość powojenna i to że superagent spokojnie przechodź do cywila. Książki wojenne lubię. Totalnie mnie zdołował "Wojenny lekarz", autora nie pamiętam. Współczesna relacja angielskiego lekarza chirurga, który na misjach humanitarnych  np w Afryce, na bliskim Wschodzie operuje ofiary aktualnych działań wojennych. Długo nie mogłam się pozbierać. A my sobie spokojnie zyjemy
    Podziękowali 1Gosia5
  • Bea powiedział(a):
    Międzynarodowa polityka rachunkowości. Mssf i msr w sprawozdaniach.


    Na święta czeka "To" 
    Dziewczyny które mi zlecają robotę często używają tych wyrażeń odnośnie standardów sprawozdawczości.
    W sumie to programując byłem w szoku ile rodzajów sprawozdań musiałem oprogramować :)
  • edytowano grudzień 2020
    Jako że mi wątek wyskoczył, to podrzuce: "Przy stole z królem. Jak ucztowano na królewskim dworze od Jagiełły do Elżbiety II" W. Filipowicz. Bardzo przystępnie napisana, świetnie się czyta, jeśli ktoś lubi takie cywilizacyjne 
  • edytowano grudzień 2020
    A ja dziś przeczytałam 2 części Muminków :) I skończyłam "Konia trojańskiego w Mieście Boga" :)
  • "My z Jedwabnego", Anny Bikont. 
    "Testosteron. Klucz do męskości",  Dr.Ewa Kempisty -Jeznach. 
  • Matki wielkich Polaków Barbary Wachowicz.
    Miodzio
  • Kajla powiedział(a):
    Wróciłam do klasyki kryminału, tzn odświeżyłam sobie książki Agaty Christie. Niesamowite, że niedługo stuknie im 100 lat.

    Zależy, którym ;) Niektórym dopiero za pół wieku ;)

    A ja dziś tylko Lectio Divina i stary numer New Oxford Review, bo dzień ciężki.
  • Przeczytałam chwilę temu "Z braku rodzi się lepsze" , Wywiad strumyk z Księdzem Piotrem Pawlukiewiczem. Ta książka mnie kompletnie wzruszyła....

    Teraz czytam "Emilia i Karol Wojtyłowie" interesujące, ciekawe, zobaczę jak dalej. Na razie jestem przy zapoznaniu się Pani Emilii z Panem Karolem.

    I dziś sobie kupiłam "Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej". Może jeszcze dzis zaczną ją czytać. 
    Podziękowali 1Hope
  • 180 000 kilometrów przygód. Tony Halik.
    Życie pszczół.  Maurice Maeterlinck 
  • @MonikaN mi się "Wojtyłowie" podobała.
    Pawlukiewicza muszę zamówić.
    W takim kolowrocie teraz żyję, że coraz mniej czasu na czytanie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.