Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

gotowacz 5 w jednym (multicooker), wolonowar (slowcooker)

edytowano luty 2017 w Kuchnia
Czy ktoś z Was używa takiego urządzenia? Philips Multicooker HD3037/70. Jak oceniacie przydatność?

I druga sprawa: lepiej kupić multicooker czy slowcooker?




Komentarz

  • multi jest mi programowo obce, slow, zwane wolnowarem największym przyjacielem naszej niespiesznej kuchni domowej! 
    Podziękowali 2Amica draconessa
  • Skatarzyna powiedział(a):
    multi jest mi programowo obce, slow, zwane wolnowarem największym przyjacielem naszej niespiesznej kuchni domowej!
    @Skatarzyna, jaki wolnowar masz? I co najczęściej w nim warzysz?

    Jeszcze mogłam wyedytować tytuł ; - )
  • jakiś tani i za mały! 
    najczęściej po prostu rosół, a oprócz to bigosy, mięsa różnorakie, hit to karkówka nocna i moje odkrycie latem, powidła bez mieszania i ryzyka przypalenia!
    Podziękowali 1Amica
  • edytowano luty 2017


    Pojemność ma 3,5 litra, kosztuje niecałe 300.  Ale w tym mogę gotować naraz tylko jedną potrawę, prawda?
  • bez pokrywki Groszku ;)
    tak Amica, na raz jedną.
    Podziękowali 1Amica
  • Amica ja mam Philipsa, jakiś nowszy model. Niedługo, robiłam na razie na parze (Malo miejsca, wystarczyło tylko na nasza mala rodzinke), jogurt (duzo jogurtu, można kilka litrów) i potrawke (rewelacja, po prostu wlozylam wszystko, za kilka godzin gotowe, bez podsmazania, kolejnosci itd)

    kupiłam do jogurtów, pulled pork, powidel, nieprzywartego ryzu, itd. Zdaje sie, ze spelni swoje zadanie. I na wyjazdy, mój jest bardzo lekki

  • Podbijam wątek

    Czy korzystacie z multicookera? Przydaje się, albo czy przyda się jeśli w domu jest thermomix?
  • Jest cały wątek o wolnowarach, można wyszukać. Szeroko się w nim wypowiadam. Obecnie posiadam 5 wolnowarów i bardzo je kocham.

  • W USA ostatnio stały się bardzo modne multicookery takie jak ten:Instant Pot Duo Evo Plus Pressure Cooker 6-QtOne wypierają wolnowary, ale maja tę wadę, że jak robisz w nim ryż, to nie zrobisz jednoczesnie bigosu itd. Więc się nie skusiłam. Poza tym, są drogie.
    A u mnie w jednym wolnowarze robi się wegański bulion, w drugim gotuja fasolki, w trzecim robi się dżemik, a w czwartym czasami gołąbki :)

  • Ten Philips ze zdjęcia to chyba taki multicooker ze zdjęcia mojego, prawda?

  • Amica powiedział(a):


    Pojemność ma 3,5 litra, kosztuje niecałe 300.  Ale w tym mogę gotować naraz tylko jedną potrawę, prawda?
    300? :0 
  • A jak u mnie teściu był i ugotowałam gulasz węgierski w wolnowarze to wziął 3 dokładki i kombinował jak przywieźć taki wolnowar do Polski i przerobić na europejski prąd.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.