Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narodowa umieralnia

edytowano styczeń 2021 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.
«1

Komentarz

  • Też mi się wydaje że spora część tych zgonów to różnego rodzaju nowotwory, zawały serca i inne różne przypadlosci. Covid pewnie też dobijał nie raz, ale nie sądzę aby był jedynym winowajcą. 
  • Oj nie straszcie... 
  • Ale nic nowego nie napisałeś. O tym mówi się juz3 od jakiegoś czasu.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Żeby mammografię czy USG piersi zrobić na Inflanckiej trzeba mieć zrobiony test na covid...
  • U nas test test na każdą okazję. Bez niego nie wpuszczają do przychodni bo nie i co im zrobisz. A nie wszystko jednak da się na teleporadę. Wczoraj mama robiła bo jutro ma wizytę u ginekologa wyznaczoną. Paranoja.
  • U nas nie przesadzają aż tak z testami, ale wciąż śmieszy mnie sytuacja, gdzie u ginekologa muszę być bez majtek, ale w maseczce! :D za to ortodontka zapyta tylko o stan zdrowia i robi swoje.
    Podziękowali 4Cart Basja Lome mamuma
  • Parskłam kawą po przeczytaniu o majtkach i maseczce.  :D
    Faktycznie, świat obecny jest absurdalny...
    Podziękowali 3Basja PonuraKura PawelK
  • Te maseczki g...... dają. I tak się ludzie zarażają i tak.....
  • edytowano styczeń 2021
    Dzisiaj byłem w Urzędzie. Podchodzę, pan już miał naciągnąć maseczkę na kinol, zobaczył mój odsunięty i widziałem że z ulga zostawił maseczkę bez zmian ;)
    Ciekawostka, mają akwarium w urzędzie, czekając doskonale relaksowałem się patrząc na rybki i pływające żółwie 
  • Bea powiedział(a):
    W ten sposob epidemia trwa...
    Nie znam wielu osob co zrobiloby test z ciekawości 
    Inna rzecz, ze covid to jedyna choroba, na którą mozna ogicjalnie chorować i nikt nie spraedza i nie weryfikuje zasadności 
    Wystarxzy zadzwonić i poprosic o test. I juz masz najmniej tydzien wolbego

    Może w Polsce tak jest. W Niemczech osobom zdrowym wychodzi test negatywny. Przy zachorowaniu jest 10 dni kwarantanny, a następnie kolejny test. Jeżeli jest negatywny, to jest się wolnym, jeżeli plus - następne 10 dni w niewoli.
  • joachm1 powiedział(a):
    U nas test test na każdą okazję. Bez niego nie wpuszczają do przychodni bo nie i co im zrobisz. A nie wszystko jednak da się na teleporadę. Wczoraj mama robiła bo jutro ma wizytę u ginekologa wyznaczoną. Paranoja.

    W jakim to kraju jest? Dzisiaj znajomy (Oborniki Wkp.) był u lekarza, nie potrzebował testu.
  • Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Trzeba poczekać do końca kwietnia. Wtedy już będą statystyki za pierwszy kwartał. Zobaczymy, na ile czarne prognozy się spełnią. Grabarze zarobią. 

    T
    Pamiętam, jak w kwietniu ubolewano, że Zakłady Pogrzebowe splajtują - ludziom nie dogodzisz.
  • @Tomasz i Ewa ja do internisty i innego specjalisty nie potrzebowałam testu, ale drugi prywatnei, chociaż jak byłam na NFZ w październiku to też bez testów. 
  • Ja czekam właśnie do neurologa. Normalna wizyta tyle, że w maseczce. Żadnych testów.
  • Też się nie spotkałam z koniecznością testu,za duża możliwość piętrzenia problemów przez placówki jest niestety
  • Od czasu początku pandemii robiliśmy przeróżne badania od ginekologa do EEG, prywatnie i nigdzie nie chcieli testu. Rozumiem, że jak nie wiadomo Covid czy grupa to się zleca ale przy anginie? 
    Podziękowali 1Bonafides
  • gabriela powiedział(a):
    U nas nie przesadzają aż tak z testami, ale wciąż śmieszy mnie sytuacja, gdzie u ginekologa muszę być bez majtek, ale w maseczce! :D za to ortodontka zapyta tylko o stan zdrowia i robi swoje.
    Ginekolog, u której byłam miała przyłbice w formie tak minimalistycznej, że aż śmiesznej
  • Z tymi majtkami i ich brakiem to podobno zalecenie w niestałym związku aby w maseczce i bez majtek naturalnie ;)
  • edytowano styczeń 2021
    U mnie (Warszawa i okolice) jak na razie wszystkie konieczne wizyty u lekarza bez testów i bez problemów. Wszystko na NFZ: POZ, pobranie krwi, USG piersi, ginekolog, dermatolog. Nawet Szpital w Otwocku (ortopedia) i CZD wymagali tylko pisemnej deklaracji o braku kontaktu.
  • Tylko co jak USG piersi mozesz dobrze zrobić w moim.prxypadku tylko tam gdzie chcą testy... Taki trudny przypadek jestem. Szlag mnie trafia.
    Podziękowali 1Barbasia
  • edytowano styczeń 2021
    U mnie (Kraków) nasza rejonowa przychodnia NFZ dalej zaryglowana. Dodzwonić się nie da rady. Prywatne wizyty ( dentysta, ortodonta, okulista) bez testów.
    Aaaa, a na dializach testy wszystkich raz na miesiąc. 
  • W luxmedxie też dominują teleporade. Nie wiem co trzeba zrobić by dostać się na żywo.
  • edytowano styczeń 2021
    Moze wystarczy poprosić? W niektorych przychodniach to działa. Chociaz zalezy na jaką rejestratorkę się trafi. Ostatnio mialam trudności zeby przekazać pani że jesteśmy ozdrowieńcami ( po testach) i juz ani nie zagrazamy nikomu ani nikt nam i umowić do specjalisty normalnie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Aneczka08a refundują chociaż te testy?
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Aneczka08a refundują chociaż te testy?
    Tak , tylko musisz jechać innego dnia między 8-9. Także cholerne ułatwienie.
  • @Aneczka08 gorzej, gdyby nie refundowali, ale i tak to jest jakaś granda, ze w jednej przychodni jest tak, a w drugiej inaczej. U nas przychodnia działa normalnie. Trzeba tylko zmierzyć temperaturę i wypełnić krótki formularz. Teleporady obok zwykłych wizyt, oddzwaniają, kiedy nie odbiorą. A @Barbasia pisze, że u nich zamknięte i kontakt utrudniony.
    Podziękowali 1Izka
  • U nas też refundują. Jak zadzwonili potwierdzić mamie wizytę z przychodni to od razu podali gdzie i kiedy ma mieć wcześniej ten test. 
  • Wczoraj byłam w Luxmed i mnóstwo ludzi. Ja się dostałam do neurologa w ten sam dzień.
  • a u nas najpierw teleporada i musi być poważny stan, żeby było na żywo w luxmed
  • Lome powiedział(a):
    Od czasu początku pandemii robiliśmy przeróżne badania od ginekologa do EEG, prywatnie i nigdzie nie chcieli testu. Rozumiem, że jak nie wiadomo Covid czy grupa to się zleca ale przy anginie? 
    właśnie. PRYWATNIE wiele zmienia.
    W przychodni NFZ u mojej babci przyjmują według widzimisię. Właściwie nawet z negatywnym można skończyć z telwporadą cytuje "pani się cieszy, że nie ma covida"...

    Za to prywatna praktyka ma się świetnie i nawet masek nie trzeba.. 
    Podziękowali 1Barbasia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.