Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Okiem grafika

edytowano styczeń 2021 w Ogólna
Żadne tam SS ani Hitlerjugend...od początku czułem że śmierdzi siarką ten piorunek.
Wzięli to z projektu Ła Veya

Podziękowali 1palusia
«134567

Komentarz

  • Nie rozumiem o co chodzi ci.
    Szukales dowodu ze ten caly szajs nie od Boga pochodzi? :O 
  • Raczej o to że głupie były tłumaczenia  że to od Hitlerjugend czy SS. Wystarczyło sprawdzić a oni sami się tym chwalą teraz.
    Podziękowali 2Isako zbyszek
  • Zatem pozostaje to straszne.
    NB: Nawet u Joli Szymanskiej zobaczylam ten czerwony znak. :( 
  • Isako powiedział(a):
    Zatem pozostaje to straszne.
    NB: Nawet u Joli Szymanskiej zobaczylam ten czerwony znak. :( 
    Jola Szymanowski dokonała apostazji , nawet w tym momencie bardziej pasuje do tych teoretycznie wierzących i praktykujących . 
  • kto to jest ta JOla?
    Podziękowali 2Barbasia Aniuszka
  • Niegdyś publicystka portalu aletheia np. Obecnie ... szkoda mówić.
  • My to mamy u sąsiadów piętro niżej na oknie. Wierzą  fale energetyczne. 
  • @Aneczka08 youtuberka, kiedyś pisała na Aletei, prowadziła nawet jakąś série katolicką na YT, aktualnie chyba osoba niewierząca. 
  • A ja myślę, że na skutek problemów z szóstym
    przykazaniem.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    A ja myślę, że na skutek problemów z szóstym
    przykazaniem.
     :o 
  • TecumSeh powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    A ja myślę, że na skutek problemów z szóstym
    przykazaniem.
    Tego nie wiem, ale moja diagnoza jest inna.
    Ta pani zdaje się współpracowała kiedyś z pewnym zakonnikiem, który otwarcie deklaruje, że nienawidzi Kościoła.


    @TecumSeh , masz na myśli ojca Szustaka, który jest najprawdopodobniej współczesnym świętym?
    Pani Szymańska jest w konflikcie z ojcem Szustakiem, o czym sama mówi w poniższym nagraniu.
    Moim zdaniem nie ma co przeżywać pani Szymańskiej, ona jest trochę rozbita i pogubiona, wiele razy opowiadała o przebytych psychoterapiach. Widocznie nie jest stabilną osobą.





  • Konflikty katocelebrytow XD jest nisza widać, powinien powstać katopudelek
  • @TecumSeh tylko nie jestem pewna czy ksiądz Szustak mówił to w złej intencji 
  • paulaarose powiedział(a):
    @TecumSeh tylko nie jestem pewna czy ksiądz Szustak mówił to w złej intencji 



    Oczywiście że w dobrej.
    Poza tym wyrwać jedno zdanie z całego  kontekstu i urabiać opinię o kimś na takiej podstawie, to ... manipulacja.
    Ojciec Adam wyraźnie mówił, że nienawidzi TAKIEGO Kościoła.
    W sumie wielu z nas ma tak samo.

  • Tak sobie myślę, że w takich rozmowach internetowych -z pozoru niewinnych, niezobowiązujących - mozna nieźle nagrzeszyc pycha , niesprawiedliwym osądem, można ubiczować i potępić drugiego człowieka znając jego serce pozornie, pobieżnie lub wcale. Pan Bóg jest od sądzenia i od wytykania grzechow, nie my.
    Podziękowali 5Ida Izka Isako Aga85 AgaMaria
  • IdaIda
    edytowano styczeń 2021
    TecumSeh powiedział(a):
    Ida powiedział(a):
    @TecumSeh , masz na myśli ojca Szustaka, który jest najprawdopodobniej współczesnym świętym?
    Świętym? chyba swojego własnego kościoła.

    @TecumSeh , ja mam wrażenie, że Ty w ogóle nie słuchasz ojca Szustaka. Że pobieżnie obejrzałeś jakieś jego nagrania, może kilka, i wyrobiłeś sobie o nim opinię właściwie nie znając go i jego nauczania.
    Mam rację?

    Podziękowali 1karolinamika
  • Ja słuchałam go duzo wiele  wiele lat j bardzo lubiłam,  nie wiem jakiego kościoła nienawidzi, ale jak dla mnie jest jeden Kościół,  osoby mogą być w nim grzeszne  ale nawet jeśli ich ktos nienawidzi, to nie powinien tego rozgłaszać.
  • Ida powiedział(a):

    @TecumSeh , ja mam wrażenie, że Ty w ogóle nie słuchasz ojca Szustaka. Że pobieżnie obejrzałeś jakieś jego nagrania, może kilka, i wyrobiłeś sobie o nim opinię właściwie nie znając go i jego nauczania.
    Mam rację?

    Może, po prostu, @TecumSeh oczekiwałby od katolickiego kapłana, żeby głosił nauczanie Jezusa Chrystusa, a nie swoje?
  • Katarzyna powiedział(a):
    Ida powiedział(a):

    @TecumSeh , ja mam wrażenie, że Ty w ogóle nie słuchasz ojca Szustaka. Że pobieżnie obejrzałeś jakieś jego nagrania, może kilka, i wyrobiłeś sobie o nim opinię właściwie nie znając go i jego nauczania.
    Mam rację?

    Może, po prostu, @TecumSeh oczekiwałby od katolickiego kapłana, żeby głosił nauczanie Jezusa Chrystusa, a nie swoje?


    Robi to.
    Nie ma w jego nauczaniu niczego, co nie byłoby zgodne z nauczaniem Chrystusa.

  • Skoro tak, to skąd zarzut do kolegi, że wyrobił sobie zdanie o o. Szustaku nie znając jego nauczania? Chyba nie nadążam...
    Podziękowali 1Wela
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja słuchałam go duzo wiele  wiele lat j bardzo lubiłam,  nie wiem jakiego kościoła nienawidzi, ale jak dla mnie jest jeden Kościół,  osoby mogą być w nim grzeszne  ale nawet jeśli ich ktos nienawidzi, to nie powinien tego rozgłaszać.


    Może nienawidzi Kościoła skorumpowanego?
    Pysznego, bezczelnego, Kościoła ponad prawem?
    Kościoła faryzejskiego, który jest zaprzeczeniem nauk Chrystusa?
    Koscioła, który krzywdzi?
    Kościoła, który po prostu nie żyje Ewangelią?

  • @Katarzyna akurat to zdanie jest łatwo zrozumieć... 
  • Katarzyna powiedział(a):
    Skoro tak, to skąd zarzut do kolegi, że wyrobił sobie zdanie o o. Szustaku nie znając jego nauczania? Chyba nie nadążam...
    @Katarzyna , bardzo łatwo wyciągnąć zdanie z kontekstu i urabiać opinię o kimś w oparciu o jedno zdanie, które pozbawione całości kontekstu bardzo często jest zaprzeczeniem intencji autora tego zdania.

    Moim zdaniem @TecumSeh zastosował właśnie taki zabieg.

    Nie rozumiem tej jego niechęci do tego kapłana.

  • @Ida - a czy Ty nie czujesz niechęci do żadnego z kapłanów? Tak szczerze?
  • Katarzyna powiedział(a):
    @Ida - a czy Ty nie czujesz niechęci do żadnego z kapłanów? Tak szczerze?

    Szczerze - to bardzo. Znaczy , czuję niechęć. Do niektórych kapłanów.
    Ale co ma jedno z drugim wspólnego?

  • Czemu Ty dajesz sobie prawo czuć niechęć do różnych kapłanów, a komuś nie dajesz prawa, by czuł niechęć do o. Szustaka?
  • Katarzyna powiedział(a):
    Czemu Ty dajesz sobie prawo czuć niechęć do różnych kapłanów, a komuś nie dajesz prawa, by czuł niechęć do o. Szustaka?

    Przecież ja nie "nie daję prawa".
    Napisałam, że nie rozumiem tej jego niechęci.
    @Katarzyna ; : "Nie rozumiem", a nie "nie masz prawa".

    "Nie rozumiem" to próba dowiedzenia się przyczyny, zaproszenie do dyskusji.

    Podziękowali 1Biznes Info
  • OK. Może wyczytałam coś, czego nie napisałaś.

    Przy okazji, piszesz, że o. Szustak nie nawidzi "takiego Kościoła" i pewnie wielu z nas czuje podobnie. Jak dla mnie, sęk w tym, że Kościół Jest Jeden.
  • Katarzyna powiedział(a):
    OK. Może wyczytałam coś, czego nie napisałaś.

    Przy okazji, piszesz, że o. Szustak nie nawidzi "takiego Kościoła" i pewnie wielu z nas czuje podobnie. Jak dla mnie, sęk w tym, że Kościół Jest Jeden.

    Kościół jest jeden. Właśnie. I jeżeli ten Kościół w jakiejś części , np. w warstwie swojej hierarchii jest zły, skorumpowany, faryzejski i krzywdzący, to moim zdaniem można powiedzieć "ja też nienawidzę takiego Kościoła". 
    Co oznacza, mówiąc innymi słowami: nienawidzę Kościoła w takiej postaci, z tym jego zepsuciem oraz z tym, że się nic z tym zepsuciem nie robi.
    Mniej więcej o tym samym pisze ks. Isakowicz-Zaleski, tylko dobierając inne słowa.


    Trochę trudno mi jest zrozumieć, że są osoby, które rozumieją sformułowania bardzo dosłownie.
    Jakby nie czuły niuansów, skrótów myślowych, czy też symboli.

    Ja raczej mam tak, że rozumiem w wypowiedziach intencje ich autora, mimo, że on np. wyraża się nieprecyzyjnie.
    Rozumiem kontekst, nie biorę wypowiedzi dosłownie, tylko automatycznie odczytuję i intencje.
    Jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, że nie wszyscy tak mają.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.