Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kosztowna nauka zdalna!!!

W 2017 roku jak kupowałem drukarkę tusz kosztował 30 zł - dziś 90. Robia kokosy na tej pandemii.
A dzieci co chwila przychodza wydrukować a to nuty a to testy, a to coś do lekcji potrzebne. 3 tusze kosztują tyle co nowa drukarka.
Przestaje się to kalkulować... A wy jak sobie radzicie - drukujecie na piasku czy macie może jakieś ekonomiczne drukarki?
Moja kiedy tusz był po 30 zł była bardzo ekonomiczna, teraz przestała. Od razu mówię że zamienniki kosztują w moim przypadku tyle samo prawie co oryginały. 
«1

Komentarz

  • laserowa samsunga?
  • Na piasku i na sniegu
  • nie, zwykła atramentówka HP desk jet ink advantage 4535

  • Kup brothera. Tusz na ponad półtora roku starczył przy sporym drukowaniu, komplet z kolorami ok 120 zl
    Podziękowali 3Prayboy beatak Joannna
  • chodzi o to że może macie jakiś sprawdzony model do którego tusz nie kosztuje zylion złotych
  • Brother ma tusze w buteleczkach . Mam 3,5 roku drukarkę wymieniłam raz tusze. Kolejna wymiana pewnie za 8 m-cy tak sądzę.
  • podasz konkretny model?
  • Ja mam dcp T 500 w
    Podziękowali 1Prayboy
  • nie produkują już
  • edytowano luty 2021
    My mamy dcp 7030, ale pewnie też już nie produkuja. Ale brothera polecam

    E: Pryzmat ma dobre tonery
  • Ja też polecam brother. Ostatnio za tusze płaciłam 3 zł za sztukę (zamienniki, oczywiście).
  • To jakiś nowszy model z tuszami w butelce.
  • beatak powiedział(a):
    Ja też polecam brother. Ostatnio za tusze płaciłam 3 zł za sztukę (zamienniki, oczywiście).
    ile????????????????
  • jak nowsza to może 

    DCP-T710W

  • 1273 zł... coś za coś, moja drukarka kosztowała 280 zł za to płacisz za tusze jak za zboże. No okej. 
  • no to jak Małgorzata ma to i ja muszę!
  • i też do niej są te tanie  i wydajne tusze tak?
  • tak tyle. 1275 zł
  • edytowano luty 2021
    Zdalna jest bardzo kosztowna dla moich nerwów:/
    Co zaś do drukarki u nas laser czarno-biały place ok 80 zł za tonner niby 1500 stron, moim zdaniem starcza na połowę tego 
  • dokładnie, ktoś robi kokosy, nie tylko nauka ale i praca zdalna
  • Fakt, drukują dużo.
    Ale jeśli już kwestię kosztów poruszasz, to jednak jest taniej ogółem;-)
    Odchodzi koszt biletów komunikacji, zielonej szkoły i innych wyjazdów, basenu, posiłków niedomowych, zbiórek klasowych.....
    Podziękowali 2OlaOdPawla Prayboy
  • edytowano luty 2021
    na olx ktoś sprzedawał prawie nową za 800 zł ale już nieaktualne. No nic, w cenie 15 tonerów do tej co mam jest nowa Brother. Jeden toner z kolei starcza mi obecnie na 3 miesiące... muszę to jeszcze przemyśleć. Dzięki za porady
  • To samo z laptopami, zdrożały bardzo w czasie pandemii.

  • dcp T 500 w znalazłem używaną za 650 to już brzmi lepiej
  • Elf77 powiedział(a):
    To samo z laptopami, zdrożały bardzo w czasie pandemii.

    normalne w końcu epidemię wywołał Gates, znajomy informatyk własnie wrócił z rejsu jachtem po Karaibach dwa tygodnie. 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    dokładnie, ktoś robi kokosy, nie tylko nauka ale i praca zdalna
    Ciut ponad 500 w 9 miesięcy,  za jeden sprzęt to kosmos po prostu 
    podobnie ceny używanych biurek - kupiłem za 50 zł a teraz biurka stare nazywają sie biurko do nauki zdalnej i kosztuje 150 zł
  • Ale, że co, przed zdalnym dzieciaki biurek do nauki nie miały,  że teraz nagle wszyscy kupują i zdrożały?  :o
  • A jak to (różne koszty, które dotąd ponosił pracodawca) wygląda w przypadku pracy zdalnej? Sprzęt, druk, miejsce, tak w realiach..  
  • Bambidu powiedział(a):
    Ale, że co, przed zdalnym dzieciaki biurek do nauki nie miały,  że teraz nagle wszyscy kupują i zdrożały?  :o
    Niektórzy ogólnie mówią o inflacji a inni w to nie wierzą
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.