Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wegetariańskie obiady

Był taki wątek już?

Znaleźć nie mogę.

Ktoś chciałby się pochwalić?

Bo poza kopytkami niewielle potrafię...
«1

Komentarz

  • Był taki wątek: obiady bez mięsa, o jest: http://wielodzietni.org/discussion/32988/obiady-bez-miĘsa/p1
    Podziękowali 1Berenika
  • Mój syn jest specjalistą, ale on bez przepisów, na wyczucie i w dużym procencie wychodzi pyszne. 
    Ale zapytam jak zawita do domu :)
    Podziękowali 1Berenika
  • A moja córka poleca naleśniki z nutella i bananami ;) 
    Podziękowali 1malagala
  • Ja jeszcze robię naleśnik z farszem jak do ruskich pierogów, 
    Albo naleśniki ze szpinakiem zapiekane pod sosem pomidorowym i serem. 
    Lubię też bardzo łamanie naleśników z farszem z beszameli, kalafiora, brokuła, marchwi szpinaku i drobnej fasoli. 
    Carry z dyni. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Większość zup można zrobić w wersji bezmięsnej.
  • Mój syn przez 6 tygodni był z wyboru na diecie bez mięsa. 

    Jadł gulasze warzywne z ryżem, kaszą, makaronem , gulasz z soi, sosy do makaronu z tofu, curry z dyni i ciecierzycy, zupy kremy, naleśniki.
    Sam gotował dla siebie i często gęsto mu podjadalismy.


  • Słuchajcie, na czym usmażyć pączki dla wegetarianki?
    Olej odpada, bo nasiąkają i są niesmaczne. Smalec z wiadomych względów też.

    Pewnie pytanie banalne, ale ja wegetarian tylko z obrazków znam  ;)
  • Nie, no sorry, są granice, których przekroczyć nie wolno ;)
    Pieczone to są bułeczki. Pączki mają być smażone.
    Podziękowali 2Bagata Berenika
  • No to dziś mnie czeka wyprawa po plantę albo spirytus ;)
  • Bierz spirytus. 
  • Ta Planta to sanki nasmarować, żeby lepiej się ślizgały. Paczków bym na tej chemii nie smażyła. 
    Podziękowali 2Zuzapola Elf77
  • W ogóle bym nie smażyła paczków wegetarianom. Podjęli decyzję, że nie jedzą mięsa i tłuszczów zwierzęcych -czyli smalcu -a na tym są smażone paczki więc siłą rzeczy nie muszą ich jeść. Tyle w temacie. Ich decyzja.
  • edytowano luty 2021
    Ja pączków nie robię, ale moja teściowa zawsze smaży na oleju rzepakowym, takim najzwyklejszym i są pyszne. 
    Pewnie jest spirytus w składzie;)
  • Dlaczego od razu nic. Mogą być inne łakocie.
  • My każdego roku jedziemy do znajomych,którzy smaza 200 pączków na ten dzień i zapraszają takich jak my;)

    Najszybsze paczki świata!

  • Dużo roboty z paczkami?
    No coś ty!
    Maszyna wygniata ciasto. Ono sobie rośnie a ja piję kawę.
    Potem zawijam pączki - 5-7 minut.
    Potem one podrastają jeszcze, ja dopijam kawę. 
    Smażenie 15 minut.

    Gotowe.
    W dodatku koszt znikomy. A radości mnóstwo. B)
  • edytowano luty 2021
    Gloria powiedział(a):
    My każdego roku jedziemy do znajomych,którzy smaza 200 pączków na ten dzień i zapraszają takich jak my;)

    No, w tym roku ja już smażę od wczoraj, bo goście przychodzą na raty ;)
    Wczoraj trochę, dziś obiecałam przynieść na kurs tańca a jutro reszta znajomych i dziewczyna jednego z synow- właśnie ta, dla której muszę się zaudać po zakup planty lub spirytusu.

    Z tym zakupem to przemyślałam. Jednak poszukam planty, bo jak spirytus wypiję za wcześnie, to nikt nie zje pączków.  B)
    Podziękowali 1Gloria
  • Jak pięknie że na świecie są tacy którzy pączki machną tak se między kawą a herbatą i tacy co wsiada do auta i przyjadą je zjeść;)
    Podziękowali 1Cart
  • I mnie właśnie wykańcza, czy tłuszcz za gorący, czy za zimny  i każdy po  smażeniu mi śmierdzi. 
  • Wegetarianką smaży na oleju od zawsze
  • edytowano luty 2021
    Smażę na oleju rzepakowym. Mam termometr, wrzucam, jak jest dokładnie 175 st C. Nie nasiąkają jakoś szczególnie. Ponoć olej kokosowy jest super do smażenia. Ale trzeba by poczytać, jaki to ma być konkretnie. 
    Masło klarowane też jest super do smażenia. Nie próbowałam go akurat do paczkow. 
    Olej najtańszy 

  • Jej, chyba zrobię... Mam konfiturę z płatków Róży... 
  • Kurcze, serio, ten wątek nazywa się "wege obiady", a nie "jak dołożyć sobie roboty i kilogramów". Troche przyhamujcie z offtopami ;) 
  • Dziewczyny, po co tyle rozkmin, dajcie awokado do zjedzenia i będzie ok. Super tłuszcz, a witamin tyle, że glowa mała. O paczkach szybko zapomnicie.
    Podziękowali 1In Spe
  • ja bym dokładnie tak zrobiła
    syn dostał na urodziny  kosz eko warzyw i owoców
    ( poświęciłam się i pojechałam  specjalnie do Bemuke, żeby były te naklejki)
    i był zachwycony (jako roślinożerca)
    Podziękowali 1blaekie
  • Malgorzata powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    W ogóle bym nie smażyła paczków wegetarianom. Podjęli decyzję, że nie jedzą mięsa i tłuszczów zwierzęcych -czyli smalcu -a na tym są smażone paczki więc siłą rzeczy nie muszą ich jeść. Tyle w temacie. Ich decyzja.
    Tylko gości trochę głupio aby siedzieli i nic dla nich nie ma przy stole 
    Postawić talerz jabłek i pomarańczy
    Rejczel jako jedyny głos rozsądku
    Podziękowali 1Elf77
  • A co zamiast masla w cieście drożdżowym? Jaki tluszcz się nada?
  • margaryna
    ale to lepiej w ogóle ciasta nie robić, blehhh
    Podziękowali 1Aga85
  • 2 tygodnie misze być nna scislej diecie. Nie przepadam za margaryna wiec w ogóle nie kupuje :s
    Ale chyba spróbuje, Kasia będzie chyba ok?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.