Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«13456711

Komentarz

  • Nie wyobrażam sobie, w jaki sposób szczepionka mRNA miałaby powodować skutki niepożądane w dłuższej perspektywie. Z całą pewnością już po miesiącu od szczepienia nie jest to z punktu widzenia nauki możliwe – mówi prof. Jacek Jemielity, kierownik Laboratorium Chemii Bioorganicznej Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

    Czy szczepionki zawierające mRNA są bezpieczne?

    Nie ma w historii ludzkości innej szczepionki, która w tak krótkim czasie zostałaby tak dobrze przebadana. Liczba odczynów niepożądanych, zwłaszcza tych ciężkich, jest tak niewielka, że często leki kupowane bez recepty wiążą się z większym ryzykiem. Wszystko wskazuje na to, że są to bardzo bezpieczne preparaty. Samo mRNA jest ze swej natury bardzo nietrwałe. Oprócz mRNA istotnym elementem szczepionek są otoczki tłuszczowe (nanolipidowe), które powodują, że „przepis na antygen” dostarczany jest do komórek. Niektóre jej składniki (np. glikol polietylenowy) rzeczywiście mogą powodować reakcje alergiczne u osób z uczuleniem na te związki. Te reakcje pojawiają się jednak w krótkim czasie po przyjęciu szczepionki.

    Podziękowali 1Klarcia
  • We wszystkim trzeba zachować umiar. To, że w medycynie jest coś bezpieczne, nie znaczy że należy stosować to bez zastanowienia i to wszystkim bez wyjątku. Co do przebadania trzeba oddzielić przebadanie ogólnej szczepionki mRNA od konkretnej tej na Covid. Ogólna jest badana od 10 lat i faktycznie sporo można o niej powiedzieć.  Ta na Covid, jest badana teraz, bezpośrednio na ludziach. W specyfikacji ma wiele luk "nie przebadano" zatem ciężko mówić o dobrym przebadaniu.

    Warto też mieć na uwadze, że...

    "W padaczce, szczególnie w niektórych jej odmianach, do kwestii szczepień należy podchodzić z ostrożnością. Są szczepienia, na które pacjenci z pewnymi predyspozycjami mogą zareagować pogorszeniem stanu zdrowia."



    "Europejska Agencja Leków (EMA) ostrzegła, że regularne przyjmowanie dawek przypominających szczepionki przeciw Covid-19 może niekorzystnie wpłynąć na odpowiedź immunologiczną"



    Dlatego zawsze trzeba przekalkulować ryzyko.

    Podziękowali 2Gosia5 Małgorzata32
  • Nonsens.
    Profesor Jemielity zajmuje się technologią mRNA, więc oczywiście stara się widzieć same pozytywy.
    Wytworzone białko kolca utrzymuje się w egzosomach przez kilka miesięcy po szczepieniu (https://www.jimmunol.org/content/early/2021/10/11/jimmunol.2100637), a co się dzieje przez ten czas z układem immunologicznym, i jakie kaskady procesów to powoduje, tego nie wie nikt.
    Podziękowali 3Kana Hope Rejczel
  • Sami twórcy szczepionki są sceptyczni wobec czwartej dawki i proszą by nie decydować o powszechnym szczepieniu czwartą dawką. 
  • edytowano styczeń 2022
    Mnie tam cieszy, że pada twórczość internetowa typu: http://www.tonieprzejdzie.pl/kategoria/medycyna/
    Niektórzy ludzie najwyraźniej wyrastają z pewności swoich przekonań. Można doczytać kategorię do końca. O szczepionce też jest ;)

    Edit: znaczy: fajnie mi się go czytało i szkoda że przestał pisać. Jednak jego wiara w swą nieomylność uniemożliwiała komunikację
  • okazuje się że prace nad tą szczepionką trwały od 2003, więc nie jest to żadna "NOWA" , "NIEPRZEBADANA" szczepionka, co więcej jest stworzona na bazie POLSKIEJ szczepionki, pada więc mit o masońskich mordercach depopulatorach :-)
    Podziękowali 1Klarcia
  • Zuzapola powiedział(a):
    Sami twórcy szczepionki są sceptyczni wobec czwartej dawki i proszą by nie decydować o powszechnym szczepieniu czwartą dawką. 
    a to jest zupełnie co innego - szczepionka jako szczepionka a doszczepianie trzecią i  kolejnymi dawkami  W ZBYT KRÓTKIM ( 4 miesiące od poprzednich) OKRESIE CZASU
    proszę być precyzyjnym i czyta c dokładnie
  • O! nawet prowadziła swojego bloga do sierpnia 2020, a ja o tym nie wiedziałem. Zmiłą chęcią poczytam cos odprężającego  :) 
    https://astromaria.wordpress.com
  • Prayboy powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Sami twórcy szczepionki są sceptyczni wobec czwartej dawki i proszą by nie decydować o powszechnym szczepieniu czwartą dawką. 
    a to jest zupełnie co innego - szczepionka jako szczepionka a doszczepianie trzecią i  kolejnymi dawkami  W ZBYT KRÓTKIM ( 4 miesiące od poprzednich) OKRESIE CZASU
    proszę być precyzyjnym i czyta c dokładnie
    A skąd wiadomo, jaki czas jest ZBYT KRÓTKI? Na jakiej podstawie stwierdzono, że 4 miesiące to za krótko a 12 miesięcy OK?
  • Bagata powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Sami twórcy szczepionki są sceptyczni wobec czwartej dawki i proszą by nie decydować o powszechnym szczepieniu czwartą dawką. 
    a to jest zupełnie co innego - szczepionka jako szczepionka a doszczepianie trzecią i  kolejnymi dawkami  W ZBYT KRÓTKIM ( 4 miesiące od poprzednich) OKRESIE CZASU
    proszę być precyzyjnym i czyta c dokładnie
    A skąd wiadomo, jaki czas jest ZBYT KRÓTKI? Na jakiej podstawie stwierdzono, że 4 miesiące to za krótko a 12 miesięcy OK?
    Pewnie na podstawie badań  tak czasem się robi w medycynie  ;)
    Podziękowali 2OlaW Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    więc nie jest to żadna "NOWA" , "NIEPRZEBADANA" szczepionka,
    Ale dziury w chpl posiada. Zatem jest trochę nieprzebadana :)
    Poza tym prace nad jaką szczepionką trwały od 2003 roku? Na Covid 19 czy ogólnie nad mRNA? Bo jest zasadnicza różnica.
  • @Aga85 jakie badania, ile osób dostało 4 dawkę? Właśnie ostrzegają, bo widocznie widzą już,  że coś nieciekawego się dzieje, albo nie mają dosyć danych. 
  • Badania wciąż trwają 
    Zazwyczaj do badań medycznych bralo się ochotników i odpłatnie a teraz hmm
  • Każdy broni opcji, którą wybrał.
    Jakie to ludzkie... :)
  • Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza. 
    Podziękowali 1OlaW
  • No właśnie. Więc zamiast sobie dowalać, to się wspierajmy. U mnie mąż i córka zaszczepieni. Reszta nie. Wszelkie informacje za i przeciw z każdej strony barykady są stresujące. I o zdrowie każdego drżę. Nie bawi mnie dowalanie sobie na argumenty :(
  • Bagata powiedział(a):Turturek powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    więc nie jest to żadna "NOWA" , "NIEPRZEBADANA" szczepionka,
    Ale dziury w chpl posiada. Zatem jest trochę nieprzebadana :)
    Poza tym prace nad jaką szczepionką trwały od 2003 roku?

    Nad szczepionka mRNA.
    Nie pytaj  mnie ja też jestrm grafikiem gówno się na tym znam jak i ty. Wszystko jest w artykule. Wierzę naukowcom.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Aga85 powiedział(a):
    Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza.

      Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia podobnie jak  nikt z was Dlatego wierzę naukowcom. 
  • edytowano styczeń 2022
    Zuzapola powiedział(a):
    @Aga85 jakie badania, ile osób dostało 4 dawkę? Właśnie ostrzegają, bo widocznie widzą już,  że coś nieciekawego się dzieje, albo nie mają dosyć danych. 
    Jeszc raz dużymi literami. Chodzi tylko o to aby nie było zbyt krótkie odstępy między dawkami. Nie ma się co nakręcać i panikować. Ja wogóle trzeciej nie przyjmuję.
  • Aga85 powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Zuzapola powiedział(a):
    Sami twórcy szczepionki są sceptyczni wobec czwartej dawki i proszą by nie decydować o powszechnym szczepieniu czwartą dawką. 
    a to jest zupełnie co innego - szczepionka jako szczepionka a doszczepianie trzecią i  kolejnymi dawkami  W ZBYT KRÓTKIM ( 4 miesiące od poprzednich) OKRESIE CZASU
    proszę być precyzyjnym i czyta c dokładnie
    A skąd wiadomo, jaki czas jest ZBYT KRÓTKI? Na jakiej podstawie stwierdzono, że 4 miesiące to za krótko a 12 miesięcy OK?
    Pewnie na podstawie badań  tak czasem się robi w medycynie  ;)
    Tak dokładnie.
  • Prayboy powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza.

      Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia podobnie jak  nikt z was Dlatego wierzę naukowcom. 
    No nie gadaj, każdy ma jakieś doświadczenia. Nie trzeba być lekarzem. Wiedzę tez staramy się zdobyć, pytamy, czytamy i podejmujemy decyzję.
    Ważne  żeby mieć teoche pokory, a nie byc przekonanym, że się pozjadalo wszystkie rozumu i jest się ekspertem od wszystkiego :)

  • Zuzapola powiedział(a):
    @Aga85 jakie badania, ile osób dostało 4 dawkę? Właśnie ostrzegają, bo widocznie widzą już,  że coś nieciekawego się dzieje, albo nie mają dosyć danych. 
    Być może, tego nie wiemy ani ja, ani Ty.
     
  • Prayboy powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza.

      Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia podobnie jak  nikt z was Dlatego wierzę naukowcom. 
    Pytanie tylko czy zasługują na naszą wiarę i zaufanie?
  • Aga85 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza.

      Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia podobnie jak  nikt z was Dlatego wierzę naukowcom. 
    No nie gadaj, każdy ma jakieś doświadczenia. Nie trzeba być lekarzem. Wiedzę tez staramy się zdobyć, pytamy, czytamy i podejmujemy decyzję.
    Ważne  żeby mieć teoche pokory, a nie byc przekonanym, że się pozjadalo wszystkie rozumu i jest się ekspertem od wszystkiego :)

    Nie. Jesteśmy ignorantami.
  • In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza.

      Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia podobnie jak  nikt z was Dlatego wierzę naukowcom. 
    Pytanie tylko czy zasługują na naszą wiarę i zaufanie?
    Nauka to nie jest kwestia wiary i zaufania.

    Podziękowali 1joanna_1991
  • A jednak. Dlaczego co innego twierdzono sto lat temu, a co innego dziś?
    Tylko prawda się liczy,  nauka raz jest jej bliżej, a raz nie.
  • Skatarzyna powiedział(a):
    A jednak. Dlaczego co innego twierdzono sto lat temu, a co innego dziś?

    Bo jest postęp i nauka się rozwija. ..500 lat temu twierdzono że słońce wiruje wokół Ziemi
  • I to była prawda ówczesna i to broniona przez Kościół.


    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Aga85 powiedział(a):
    Nic dziwnego. Każdy z nas wybral opcję, ktora według jego wiedzy, doświadczenia i analizy informacji, jest najlepsza.

      Nie mam żadnej wiedzy ani doświadczenia podobnie jak  nikt z was Dlatego wierzę naukowcom. 
    Pytanie tylko czy zasługują na naszą wiarę i zaufanie?
    Nauka to nie jest kwestia wiary i zaufania.

    Pray@ bracie, dobrze wiesz co mam na myśli.
    Chodzi o to, że jak każda inna dziedzina może podlegać manipulacji i wykorzystaniu w celach, których byśmy sie chcieli i się nie spodziewali.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Komuś trzeba wierzyć. Wolę naukowcom niż pseudo naukowcom.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.