Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zbiórka na telefon zaufania

https://zrzutka.pl/36b5gm
Szkoda, że rząd nie chce wspierać tej inicjatywy. Ja sama kiedyś korzystałam z takiej pomocy i uważam, że dobrze ze w dzisiejszych czasach istnieje infolinia pomocowa. 
Podziękowali 1Coralgol
«1

Komentarz

  • Jak widać ludzie zebrali się i zebrali duża kwotę pieniędzy naprzeciw PiS. 
  • Z tego co wiem, to są osobne byty
  • Kajla powiedział(a):
    Do tej pory były dwa numery które odbierały podobną liczbę kilkudziesięciu tys zgłoszeń rocznie.
    Na szczęście telefon uratowany, zbiórka przekroczyła cel o prawie 100%.
    Ciekawe co ten rząd jeszcze wymyśli by zostać jeszcze bardziej znienawidzonym, może niech spróbują zdelegalizować wośp?  :D albo sypną kolejnym milionem dla Tadeusza z Torunia?
    Oj, fantazję mają niewyczerpaną.
  • Ja tylko sprawdziłam profil na FB prezeski fundacji od tego telefonu. Bardzo bym nie chciała, żeby ktoś o takich poglądach doradzał mojemu dziecku. 
    https://www.facebook.com/monika.sajkowska.16
    Podziękowali 1Elf77
  • Gosia5 powiedział(a):
    Ja tylko sprawdziłam profil na FB prezeski fundacji od tego telefonu. Bardzo bym nie chciała, żeby ktoś o takich poglądach doradzał mojemu dziecku. 
    https://www.facebook.com/monika.sajkowska.16
    No i nie będzie.
  • Gosia5 powiedział(a):
    Ja tylko sprawdziłam profil na FB prezeski fundacji od tego telefonu. Bardzo bym nie chciała, żeby ktoś o takich poglądach doradzał mojemu dziecku. 
    https://www.facebook.com/monika.sajkowska.16
    Co takiego tam znalazłaś? 
  • @Wilfrid, poparcie dla aborcji i LGBT. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Kornik , co oznacza w Twojej wypowiedzi słowo "poparcie"? Bo mnie chodzi nie tylko o akceptację, ale i promocję zachowań oraz nazywanie normalnością tego, co normalne nie jest i zachęcanie do wyboru tego stylu życia, jeśli się tylko tego zapragnie. Wybacz, ale nie słyszałam o ruchach promujących wady wzroku i zachęcających do ich posiadania. 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • otyłość już niektórzy propagują
  • edytowano styczeń 2022
    @Kornik, aby rozmawiać, trzeba posługiwać się tymi samymi pojęciami i tak samo je rozumieć. Ostatnio relatywizm moralny idzie w parze z semantycznym. Ty nie rozumiesz, o czym ja mówię (albo udajesz, że nie rozumiesz), bo posługujesz się zupełnie nowym słownictwem, dostosowanym do potrzeb osób, które je tworzą. Kto ma rację, się okaże.
    Na razie fundacja pani Sajkowskiej nie budzi mojego zaufania. Alternatywą nie powinien też być ksiądz egzorcysta. Po drugiej stronie słuchawki oczekiwałabym obecności profesjonalistów, a profesjonalista nie obkleja sobie awatara tęczami i piorunami. 
    edit: Finansowany przez państwo telefon nie powinien mieć charakteru ideologicznego. Krytykuje się księdza egzorcystę, a pani z piorunami i tęczami to już spoko, neutralna światopoglądowo. Hm... A jeśli dziecko ma problemy i taki "neutralny" pracownik zaleci zmianę płci? W Polsce to jeszcze niemożliwe do przeprowadzenia, ale na Zachodzie sporo takich historii, niestety, a potem płacz i żal, i pragnienie powrotu do płci biologicznej. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano styczeń 2022
    @Gosia5
    Ale ja nie widzę problemu 
    Dzieci, które uznają homoseksualizm za zboczenie czy pochodzace z takich rodzin raczej wybiorą księdza czy katolicką formację. Których sporo, nawwt ostatnio zdaje sie pojawily takie "telefony zaufania-firmy krzaki" pos szyldem katolicyzmu i zebraly dotacje celowe na działalność. 
    Poza tym organizacja to nie jedna osoba
    No i warto mimo wszystko zapiznac aie z sama zasadą dzialania takiego tworu, zanim wypowie się słowa "ja bym nie chciala takiego doradzania dla mojego dziecka" 
  • @kociara, a ja widzę. I myślę, ze w normalnej rodzinie żadne dziecko nie będzie dzwonić na żadne telefony, bo ma oparcie w bliskich. Zagubiony młody człowiek jest łatwy do zwiedzenia, zwłaszcza że opinia publiczna oraz głośniej krzyczy, że LGBT jest normalne, a moim daniem nie jest. Ale o semantyce już wyżej pisałam. 
    @Kajla, nie interesuje mnie polityka. Postawa prezesa rzutuje na odbiór całej organizacji i dlatego uważam, że pani Sajkowska powinna o tym pamiętać, umieszczając nakładki na swoim zdjęciu profilowym. To jest nieprofesjonalne, tak samo jak Matka Boża u osób piastujących tego typu stanowiska. 
  • Kajla powiedział(a):
    Zarząd i prezesi nie odbierają zgłoszeń. Zajmują się tym inni wyszkoleni profesjonaliści
    O Facebooku też tak mówili.
    Podziękowali 2Gosia5 Pioszo54
  • edytowano styczeń 2022
    @Gosia5 Skąd wiesz, że Twoje dziecko nie zadzwoni nigdy na taki telefon? Tylko pytam, ale nawet w najlepszych rodzinach zdarzają się różne dramaty a nie zawsze rodzina jest w stanie od razu wszystko zauważyć... Ja np dużo pomocy dostałam poza domem gdy byłam nastolatką... 
  • I chociaż szkoda ze trochę jasno pokazują się z lgbt, ale z drugiej strony to nie jedyny temat. Młodzież dzisiaj ma mnóstwo problemów, w szkołach ludzie są różni, rodzice różni... 
  • I dobrze według mnie ze jest gdzie zadzwonić, że w dzisiejsYch czasach mówi się dużo o psychologii, o wsparciu psychicznym, podkreśla się ważność tej sfery. A takie telefony dokładają swoją cegiełkę do tego. 
  • Ale twarzą telefonu jest jednak prezeska, a nie w sumie anonimowi pracownicy. Czy w czasach jeszcze dotacyjnych też profil był obwieszony nakładkami?
  • edytowano styczeń 2022
    @paulaarose, nie wiem. Ale taki telefon uznałabym za porażkę wychowawczą. Mam ich niestety wiele na koncie, nie uważam się za ideał, ale moim zdaniem telefony zaufania są skutkiem, a czasami też przyczyną niszczenia rodziny i rodzinnych więzi. Jak i cała ta pandemia depresji i samobójstw. Mamy kryzys cywilizacyjny i nie uleczymy go, jeśli nie zlikwidujemy jego przyczyny. A przyczyną jest demoralizacja.  
    edit: To zrozumiałe, że sami jedni rodzice nie wychowają dziecka. Potrzebna jest dalsza rodzina, sąsiedzi, przyjaciele, szkoła, Kościół. Te wszystkie instytucje/grupy społeczne przeżywają kryzys. Telefon nie rozwiąże problemu. Nie wiem, czy młody człowiek z problemami, bez wsparcia bliskich, szkoły czy innej wspólnoty jest w stanie wyjść z depresji i myśli samobójczych za pomocą telefonu. To moim zdaniem fikcja i plasterek na ropiejącą ranę. 
  • @Kajla, nie. ja tylko napisałam, ze nie mam zaufania do organizacji, której prezeska epatuje mocno liberalnymi poglądami. Tobie to nie przeszkadza? Uważasz to za profesjonalne? A gdyby miała symbol ONR-u, miałabyś zaufanie do organizacji?  
  • edytowano styczeń 2022
    @Kajla, ja też nie rozumiem, dlaczego prezeska głupią nakładką sprawia, że taki beton ideologiczny jak ja uprzedza się do całej fundacji. 
    A co do porównania, to dobre jak każde inne. Mówisz, że zastanowiłabyś się. To ja się też zastanowiłam i doszłam do wniosków przedstawionych wyżej. Ksiądz Ci przeszkadza, a lewaczka już nie. Każde z nich jest przesiąknięte swoją ideologią i skoro się nią afiszuje, to nie wierzę, żeby nie znajdowała odbicia w działaniu.  Mnie pasuje ideologia księdza, Tobie nie, dlatego, by telefon jako instytucja finansowana przez państwo był neutralny ideologicznie, żadne z prezesów i działaczy nie powinien afiszować się ze swoimi poglądami. Moim zdaniem z prawdziwego przeżywania wiary wynika tylko dobro, z zaangażowania w nowoczesne ideologie chaos i zło, ale Twoje zdanie może być przeciwnie, więc po prostu albo stwórzmy ideologicznie zaangażowane formy pomocy i niech finansują się same, albo stwarzajmy chociaż pozory profesjonalizmu. Chyba że chcesz, by po równo były finansowane, ale tu zaczną się schody, np z telefonem dla islamistów lub pedofilów. 
    Podziękowali 2beatak PonuraKura
  • Gosia5 powiedział(a):
    @Kajla, ja też nie rozumiem, dlaczego prezeska głupią nakładką sprawia, że taki beton ideologiczny jak ja uprzedza się do całej fundacji. 
    A co do porównania, to dobre jak każde inne. Mówisz, że zastanowiłabyś się. To ja się też zastanowiłam i doszłam do wniosków przedstawionych wyżej. Ksiądz Ci przeszkadza, a lewaczka już nie. Każde z nich jest przesiąknięte swoją ideologią i skoro się nią afiszuje, to nie wierzę, żeby nie znajdowała odbicia w działaniu.  Mnie pasuje ideologia księdza, Tobie nie, dlatego, by telefon jako instytucja finansowana przez państwo był neutralny ideologicznie, żadne z prezesów i działaczy nie powinien afiszować się ze swoimi poglądami. Moim zdaniem z prawdziwego przeżywania wiary wynika tylko dobro, z zaangażowania w nowoczesne ideologie chaos i zło, ale Twoje zdanie może być przeciwnie, więc po prostu albo stwórzmy ideologicznie zaangażowane formy pomocy i niech finansują się same, albo stwarzajmy chociaż pozory profesjonalizmu. Chyba że chcesz, by po równo były finansowane, ale tu zaczną się schody, np z telefonem dla islamistów lub pedofilów. 
    Bliżej jest mi do poglądów osób wspierających LGBT, ale tu zgadzam się z Gosią5, mimo że na ogół się z Nią nie zgadzam. Też uważam, że profesjonalista, zwłaszcza w tak delikatnych kwestiach nie powinien tak bezpośrednio pokazywać swoich poglądów. One nie powinny być widoczne, bo nie one powinny determinować pracę takiej osoby.
    Podziękowali 3Gosia5 paulaarose Quintana
  • Masło maślane @Gosia5, wybacz proszę 

    Logiczne, że szpitale sa dla osób chorych, inne formy wsparcia dla tych, co tego potrzebują.
    Logiczne  ze rodzina powinna okazywać wsparcie ale ta sama rodzina (pojecie) sama ma często pr0blem i potrzebuje wsparcia.
    I znowu. To, że ja nie choruje na anoreksję i raczej mi ona nie grozi nie oznacza, ze taka choroba nie występuje. 
    Inny przykład - to, ze rodzina okazuje wsparcie nie oznacza, ze potrafi pomoc w różnych trudnych sytuacjach. 
  • edytowano styczeń 2022
    @Kajla, nie mówię, że fundacja wszystko robi źle. Krytykuję tę jedną rzecz i o tym dyskutujemy. Czy słuszne jest, by prezeska tego typu fundacji miała takie nakładki? Ja uważam, że nie, bo to podważa wiarygodność fundacji w innych kwestiach. Poza tym poglądy symbolizowane przez tęczę i piorun wykraczają poza kwestię tożsamości płciowej. Uderzają w wiarę, tradycję, rodzinę, poczucie własnej tożsamości itd Już samo hasło "mowa nienawiści" poruszone w jednej z linkowanych przez Ciebie kampanii jest, delikatnie mówiąc, kontrowersyjne. 

    "kto w trudnej sytuacji dzwoniłby do fundacji która wspiera organizację niosącą na marszach hasła o czystej krwi i śmierci wrogom ojczyzny"
    Nie podobają Ci się te hasła? Mnie też, ale nie podobają mi się też hasła na marszach równości i czarnych protestach, a ta pani je podpiera. 

    PS Otworzyłam sobie link do akcji o przemocy w sieci. Pani prezes w takim razie przeczy swoim awatarem treściom publikowanym przez swoją fundację. Tylko się z tego cieszyć. Wrogość i nienawiść do grup religijnych? Kto ostatnio hejtował Kościół i księży, malował na murach obraźliwe teksty? Pioruny. Kto promuje dewiacyjne zachowania seksualne? LGBT. Na trzeciej stronie broszurki dla rodziców przeczytałam, że to są szkodliwe treści. Treści, które promuje u siebie pani prezes... Cóż...

    edit: Długo piszę post, więc nie przeczytałam Twojego poprzedniego z 15.08. Powtórzę tylko, że nie piszę o całej fundacji, a to właśnie pani prezes, nikt inny, wyróżnił "wartości" spod znaku tęczy i pioruna, uznając je chyba za bardzo ważne, skoro umieściła je w profilowym na fb. Ja wcale ich za nadrzędne nie uważam, ale wciskają się wszędzie i pewnie nieraz mają związek z przemocą, uzależnieniami i zaburzeniami odżywiania. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • @kociara, wybacz, nie rozumiem. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    @kociara, a ja widzę. I myślę, ze w normalnej rodzinie żadne dziecko nie będzie dzwonić na żadne telefony, bo ma oparcie w bliskich. 
    @Gosia5, do tego fragmentu się odniosłam 
  • @kociara, dobra, masz rację. Nie "normalnej", ale "idealnej". I gdybyś przeczytała do końca, zrozumiałabyś wydźwięk moich słów. Tam wszystko rozwinęłam i wyjaśniłam.
  • @Kajla, serio nie rozumiesz albo udajesz, że nie rozumiesz. Jeśli ktoś nie chce zaostrzenia ustawy, to popiera aborcję i jak to pogodzić z hasłem "dajemy dzieciom siłę"? 
    Podziękowali 1Klarcia
  • "W sumie to może jakaś pokrętna zazdrość jest, nie dość że że ci którzy prowadzą największą polską fundację na rzecz pomocy dzieciom to nasi wrogowie, te cholerne lewaki z tęczą na fb, to jeszcze ludzie chętnie wspierają ich przez zbiórki zamiast sypnąć na tacę albo jakieś dzieło ordo iuris. szkoda że księża mają taki kiepski PR. mspanc"

    Patrz, @Kajla, nawet mi to nie przyszło do głowy...** Wydobywasz z mojej podświadomości to, czego o sobie nie wiedziałam. I po co telefony zaufania, skoro forum może pomóc zrozumieć swoje problemy... 
    MSPANC*
    *to był żart
    ** to było serio
  • Gosia5 powiedział(a):
    Ja tylko sprawdziłam profil na FB prezeski fundacji od tego telefonu. Bardzo bym nie chciała, żeby ktoś o takich poglądach doradzał mojemu dziecku. 
    https://www.facebook.com/monika.sajkowska.16
    zatrudnieni tam ludzie nie mogą doradzać, ponieważ doradzanie jest nieprofesjonalne. Mogą jedynie pomóc osobie potrzebującej nakierować na najlepsza dla niego ścieżkę. Wybór co dalej nalezy tylko i wyłącznie do osoby potrzebującej. 
    Poza tym w pracy poglądy odsuwa się na bok. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.