Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort blyskawiczny!

edytowano sierpień 2010 w Kuchnia
Biszkopt :
*4 jajka [jak male to 5]
*1 szkl cukru
*1 szkl maki
*2 łyzki oleju

Nadzienie:
*2 galaretki wisniowe
*1 opakowanie mrozonych wisni
*smietanka 36% [0,5litra]
*2-3 lyzek cukru pudru
*smietan fix [1lub2]

U mnie w domu jesli tort jest glownie dla dzieci to koncze na tych skladnikach, ale jesli jemy wszyscy, a dzieci przy nas do dodatkowo:

*1 czubata lyzeczka proszku do pieczenia
*1 budyn waniliowy/smietankowy

Jesli macie swoj sprawdzony od lat przepis na biszkopt, to zwyczajnie upieczcie swoj!

Po upieczeniu biszkoptu w tortownicy, nalezy go przekroic na pol.

W czasie gdy piecze sie biszkopt, nalezy rozrobic galaretke 2 szt w 3 szklankach wody. Gdy sie tylko rozpuszcza, wsypac do nich mrozone wisnie!
Gdy galaretka bedzie sie juz scinala, na dno tortownicy ukladamy 1 kawalek biszkoptu, mozna go nasaczyc wisniowka [wtedy jest tylko dla doroslych], na to wylewamy galaretke z wisniami, a nastepnie ubita 36% ze smietanFIxem i cukrem pudrem [jesli jest chlodno o tort pojdzie szybko i jest glownie dla dzieci, tez nie daje fixu, ale w leci daje i jak bedzie jedzony ogolnie].
Zostawiam tak ok 6 -8 lyzek czubatych smietany ubitej!!!
nakladam 2 polowe biszkoptu i wstawiam do lodowki na 3 -4 godziny!
Smietane ktora zostala tez wstawiam.
Po tych 4 godzinach wyciagam tort, obrysowuje go nozem, bo zazwyczaj galaretka przywiera do brzegu. sciagam forme i smaruje smietana! Najlepiej nozem do masla lub jak ktos posiada specjalna taka plaska lyzke do kremow.
I teraz mozna zrobic wiele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesli tort jest z Fixem [cykorii jest tanszy niz dr O.]
to mozna wyciac z niego np Motyla, czy serce, czy kwiat. Mozna ozdobic go owocami, ja tak robie od lat i zawsze budza te torty podziw!
W razie pytan sluze rada!
Podziękowali 1Basja
«134

Komentarz

  • Dzięki!!!
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Wiem co zrobie, dodam zdjecia do profilu, moze byc? o ile sie zmieszcza i bedzie cos widac...
  • Dodalam tort tyle ze prostokatny. Tak zazwyczaj ozdabiam ten blyskawiczny.
  • Matulu...! Ależ Ty jesteś utalentowana...!:ct::ct::ct::bt::bt::bt::bi::bi::bi:
  • w ciastach tak... rodzic nie umiem tylko... :bigsmile:

    czarny humor :wink:
  • Genialny ten tort! Ale to trzeba mieć talent, żeby tak udekorować tort!:clap::clap::clap:
  • Tak, widać tu rękę tortmastera !:bigsmile:
  • Wielodzietnym z forum moge zdobic - byle ktos dostarczyl i odebral :wink:
  • kurcze aż jeść się chce!!!!!!!!!!!
    ale smaka narobiłaś
    zdolniacha!
  • :shocked: TO jest tort? to jest ósmy cud świata! ktoś tu szaleje przed udaniem się na porodówkę, hm, czy do listy objawów porodowych dodamy zakładanie wątków o tematyce kulinarnej? :wink:
  • hahaha, nie ... ja tak normalnie pieke :) wiecej zdjec mi nie dodalo
  • gdzie jest ten tort? ja go nie widzę...zjadlyście???:wink:
  • ja też nie widzę
  • w moim profilu :wink:
  • nowy zawód tortmaster
  • Promamo szczęka mi opadła...Piękny:whorship:
  • O,jaki on śliczny.jaki ...piekny!
  • Zalogowałam się po dłuuuuugiej przerwie,żeby TEN tort zobaczyć! Gratulacje dla Mistrzyni!
  • Cześc Bogusiu!
  • :shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed::shamed:


    serio? myslalam, ze Was nie zaskocze ...
  • :swingin: Mikus!
    Wiem, już zmykam do wątku z powitaniami....
  • u mnie ciąża zawsze idzie w parze z zakalcem:sad:albo ze sklerozą w rodzaju "kurcze, zapomniałam dodać żelatynę", albo "śmietana (piana) nie chce mi się ubić", albo "coś tu śmierdzi"

    ProMamo, cudo i artyzm!
  • To ja się ProMamo przymilę o szybki przepis na ciasto z owocami. Śliwki mam, mąkę, jajka i nawet może śmietana się znajdzie, masło... i gości za półtorej godziny. Jakieś ciasto, co się da je z dzieckiem na ręku zrobić, zamiast na necie siedzieć? :wink:
  • Tak! Ucierane ze sliwkami, moze byc?
  • Emilka????????????????????????????????????????????

    pisze w razie czego, bo mi bable skacza
  • INFO DLA MAM BEZ PIEKARNIKA [ Kerima:wink:]
    Mozna do tego tortu kupic gotowe spody biszkoptowe! Tyle ze wtedy nie dawajcie cukru do bitej smietany bo bardzo slodkie bedzie!
  • upiekłam pierwszy tort w życiu, ładnie wyglądał, ale:
    1. biszkopt był nieco za suchy - czy można czymś nasączyć (wersja dla dzieci, więc alkohol odpada)?
    2. zrobiłam gotowy kupny krem :shamed: ale był zdecydowanie za słodki, czy można tort przełozyć zwykła śmietaną np. śnieżką, czy sie to nie rozwali?

    Dodam, że dzieciaki ozdabiały
  • [cite] magg:[/cite]u mnie ciąża zawsze idzie w parze z zakalcem:sad:albo ze sklerozą w rodzaju "kurcze, zapomniałam dodać żelatynę", albo "śmietana (piana) nie chce mi się ubić", albo "coś tu śmierdzi"

    ProMamo, cudo i artyzm!

    Ja też tak mam - w ciąży nawet zwykła babka, która ZAWSZe "wychodzi" ma zakalec :tooth:
  • też się pochwaliłam, tzn. wkleiłam tort do profilu.

    Przy torcie Promamy to jednak prawdziwa żenada :crazy:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.