Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zupa z cukinii

edytowano grudzień 2011 w Kuchnia
Mam w lodówce 2, 5 małe cukinie. Poradźcie proszę, czym doprawić zupę krem z tego, żeby miała jakiś smak?

Jakieś inne pomysły potrawowe? Żeby nie tylko smażona tzw. cukinia w cieście :wink:

Komentarz

  • Proponuję zrezygnować z zupy! Moja propozycja to duszona cukinia z czosnkiem.
    Cukinię (obrać jeśli twarda skóra lub nie, jeśli miękka) pokroić w drobną kostkę lub zetrzeć na dużej tarce. Obrać czosnek (ze 4-5 ząbków do tych cukinii, co je masz). Czosnek posiekać i podsmażyć chwilę na rozgrzanym tłuszczu. Dorzucić cukinię i dusić aż będzie miękka. Przyprawić solą, najlepiej ziołową. Wcinać póki ciepłe :bigsmile:
  • Aga ja tu z forum ściągłam kiedyś przepis na zupę, wklejam poniżej ale od razu mówię że nie wiem czyjego autorstwa jest przepis ( coś mi się Rosea po głowie pląta ale nie wiem). Zupa była pyszna choć to był mój pierwszy raz z taką zupą.

    Krem z cukini
    Składniki na 4 porcje
    2 cukinie, 6 ziemniaków, 2 cebule, 2 łyżki oliwy, 1 marchewka, 1 korzeń pietruszki, pół selera, natka pietruszki ewentualnie bazylia lub tymianek, sól i pieprz do smaku, grzanka z jednej kromki pieczywa
    Umyte i obrane warzywa pokroić w kostkę, gotować w osolonej wodzie 20 min. Po ostudzeniu zmiksować, dodać oliwę, zioła, doprawić, tuż przed podaniem dodać grzanki.
  • albo to przepis nie z tego forum?? dobra była tak czy inaczej:)
  • Dzięki. Idę do kuchni :bigsmile:
  • Origami, czy przepis działa tez na inne rodzaje fochów?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.