Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mrozone truskawki

edytowano grudzień 2011 w Kuchnia
Co z nich robicie? Bo mi na mysl przychodza tylko koktajle. Macie jakies pomysly co zrobic z paczka truskawek?

Komentarz

  • [cite] Maciejka:[/cite]Co z nich robicie? Bo mi na mysl przychodza tylko koktajle. Macie jakies pomysly co zrobic z paczka truskawek?

    ciasto zrób...kurczaczki zapach truskawek w grudniu...BEZCENNE...:bigsmile:
  • jakis przepis masz?
  • [cite] Maciejka:[/cite]jakis przepis masz?
    mówisz masz...

    3 szklanki mąki krupczatki
    2 łyzeczki proszku do pieczenia, płaskie
    5 jajek
    1/2 szklanki cukru
    1 szklanka cukru do białek
    1 margaryna (może być "Kasia")
    1 kg owoców - dobre sa śliwki, moga byc też inne

    mąka+ proszek + cukier + margaryna - posiekać
    dodać żółtka, zagnieść
    niewielki kawałek, około 1/4 lub mniej ciasta wsadzić do lodówki
    resztą wyłożyć blachę (na pergaminie - nie będzie przylegało, bo owoce puszczą sok)
    na ciasto owoce - wydrylowane
    białko ubijamy na sztywno, dodajemy szklanę cukru
    wykładamy warstwą na owoce
    ścieramy pozostałą część ciasta z lodówki tarka na wierzch

    wkladamy do pieca - 180 st., 90 min
  • Niezly jestes :bigsmile: Tylko co z tymi truskawkami? Rozmrazac je, czy dac zamrozone? No i nie wiem jak jest krupczatka po niemiecku :shamed:

    EDIT: znalazlam: Grie??mehl
  • Macie jeszcze jakies pomysly?
  • rozmrozić...
  • Zrobić pierogi z zamrożonych robię i wychodzą pyszne jak ze świeżych, albo rozmrozić zrobić sos ze śmietaną podać do pyz na parze lub do ryżu
  • mrożone zalać gorącą galaretką. Po chwili tężeją- przełożyć nimi biszkopt.

    Ściągnięte od AB, wypróbowane na wiśniach, pyszności.

    :bigsmile:
  • ze śledziem
  • na ciasto owoce - wydrylowane
    białko ubijamy na sztywno, dodajemy szklanę cukru
    wykładamy warstwą na owoce


    swoją droga ciekawe, jak wydrylować truskawki...:wink:
  • A ty nie drylujesz??? :shocked::shocked::shocked:











    :wink:
  • a potem z tych pesteczek - korale dla lalek?
  • zapomniałem dopisać że to ciasto truskawkowe co podałem przepis to jest ciasto Joli adminki z forum wielodzietni.net.
    to wspaniała kucharka która potrafi z niczego zrobić pychotkę...:cool:
  • z porzeczek to nie, ale moja prababcia robila konfiture z agrestu. Drylowanego. I do kazdej sztuki wkladala do srodka rodzynki, migdaly, pociete wisnie itd. Drylowanie oczywiscie odbywalo sie recznie, bez drylownicy.


    @Maciejka
    Krupczatka to maka mocno oczyszczona (500), ale mielona troche grubiej niz np. tortowa. Dlatego w przepisach np. na kruche ciasta czesto sie krupczatka pojawia (grubszy przemial dodaje odrobiny chrupkosci). Generalnie nie bedzie tragedii, jezeli zastapisz ja zwykla maka. Z niemiecka Grie??mehl (raczej jako Weichweizengrie?? znajdziesz) musisz o tyle uwazac, ze moze to byc mniej wiecej kasza manna.
    Wiem, ze niektorzy zastepuja krupczatke mieszajac niemiecka tortowa 405 z maka 550 (moja znajoma tak robiaca uwaza za najlepsza do tego celu Rosenmehl, do kupienia np. w Realu->biale opakowanie z czerwonym drukiem). Na 550 super wychodza ciasta drozdzowe, tak przy okazji (nie musi byc ta Rosenmehl, ja jej chyba wcale nie uzywalam, a od paru miesiacy pieke wylacznie na makach z naszego lokalnego mlyna).
  • Jesc to tez bym mogla... ale robic???:fm:
  • Dobra juz, o dzielach kwiatowych Sylwuni, tudziez o frywolitkach, niektorych zdobieniach pierniczkow itd. to ja sie wole w ogole nie wypowiadac, bo to taki poziom abstrakcji, ktorego nie ogarniam. Chociaz taki kwiatek chociaz postoi (jak go dziecko nie "potraktuje"), a agrest w sekunde zmienia sie w paszczy w miazge... jakbym miala z lupa pracowac, to zdecydowanie bym wolala nad czyms trwalszym.

    Sylwia, dlaczego nie powiedzialas o aniolkach??? Nam przez wyjatkowo owocny sezon chorobowy tak brakuje artystycznych aniolkow w tym roku... Moja mama moglaby zabrac do Niemiec, ale jedzie juz za kilka dni, wiec od Ciebie nie zdaza dotrzec do Warszawy:confused:
  • LODY!!! sorbet truskawkowy
    Robimy go tak, że mielimy truskawki zamrożone z bananami, można dodać cukier i są przepyszne!!!!!
  • Lila -cmoki - jak mawia MamaMika


    ATSD - uwielbiam to forum za OT :)

    jaki normalny człowiek w wątku o mrożonych truskawkach w kategorii kuchnia znajdzie info o aniołkach ?!?!??!
  • [cite] Wanda:[/cite]A wracając do tematu
    Jak mi się nie chce piec ciasta na niedzielę to wyciągam truskawki, lekko rozmrażam, odlewam sok, posypuję kruszonką (mąka, cukier, masło w proporcjach 2:1:1) i fru do piekarnika tak na 30 minut w 200 stopniach. Pychotka :)

    to w końcu pieczesz czy nie???

    :cool:
  • Maciejko ja robię galaretki z mrożonymi truskawkami. Nie rozmrażam tylko zalewam trochę ostudzoną galaretką wtedy szybciej się ścina i ładnie te owoce wyglądają.

    A podobno żelatyna jest dobra na włosy a te galaretki znikają tak szybko :)
  • O dzieki za tyle pomyslow! Przebudzilam sie z letargu i jak sil starczy to chyba jednak ciasto upieke.
  • @Sylwunia
    odpisalam na maila.
  • można też zalać gorącym budyniem albo kisielkiem

    mam całą szufladę w zamrażarce: truskawek, malin i jagód zamrożonych w lecie w celu robienia deserów w zimie :)
  • Zrobilam ciasto i zapach rzeczywiscie niesamowity :hungry:

    Ale: :wink:
    zrobilam z maki pelnoziarnistej (pszennej)
    dol podpieklam (okolo 15 minut)
    truskawki dalam zamrozone + troche jagod
    wg mnie ciasto jest baardzo slodkie, chociaz do piany z bialek dalam polowe cukru.
    po godzinie pieczenia ciasto bylo juz mocno zarumienione, nie trzymalam dluzej
    i najwazniejsze: smakuje bosko i jest bardzo latwe do zrobienia :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.