Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Głupie pytanie o śledzika

edytowano grudzień 2011 w Kuchnia
Chcę zrobić różne śledziki na Święta, a dziś w sklepie mnie rzeczywistość przystopowała, bo w przepisach piszą "1kg fileta ze śledzia" a w sklepach same rolowane mopsy i majtasy...

koniec końców kupiłam "filety śledziowe a la matias solone" i nie wiem czy to to mi się do czegoś nada.

HELP!

:ik:

Doprecyzuję - gdzie mam kupić fileta, co jest tym właściwym?
w zalewie, bez zalewy, w pudełku czy na wagę???
«13

Komentarz

  • Ewentualnie możesz je trochę pomoczyć to się trochę odsolą :wink:
  • a jak piszą w przepisie 1kg fileta to mają na myśli masę bez zalewy?
  • Filet, to filet - bez zalewy.
  • Ja to cuś płucze w wodzie, moczę ze 2 godz, odsączam na sicie - a potem kroję albo nie... i przesypuję tartą świeżą cebulą (bo nie lubię wiórów cebulowych), przyprawiam pieprzem, mieszam, co by równomiernie naszło.... Leżakuje to sobie pod przykryciem ze dwie godziny.
    Potem zalewam kwasna smietana 18%, mieszam dokładnie znowu i leżakuje sobie wszystko razem całą noc poza lodówką.

    Na drugi dzień można jeść.
    Przechowywać w lodówce
  • Haku, uwielbiam Twoje pytania kulinarne :bigsmile:
    Taki śledzik się nada spokojnie.U mnie ciągle ban na zwierza,na szczęście chwilowo nie mam fazy.
  • A ja mam świetny przepis na śledzia pod pierzynką.

    Są chętni?
  • Haku cebulkę do śledzika to obierz, pokrój i sparz wrzątkiem jest wtedy miękka ale nie rozlazła :wink:

    edit: dopis
    możesz też kupić śledzia całego solonego z ikrą lub mleczem , ikrę i mlecz możesz wykorzystać do sosu do jajek :wink:
  • dajesz dajesz!
    Ja miałam przepis od teściowej na jej śledziki z miodem, rodzynkami i ketchupem, ale mi zaginął :cry:
  • [cite] hipolit:[/cite]
    możesz też kupić śledzia całego solonego z ikrą lub mleczem , ikrę i mlecz możesz wykorzystać do sosu do jajek :wink:

    Ranyyyy... :shocked:
  • Były gdzieś przepisy na śledzia... wklejałam tam dwa na pewno- jeden łagodny jak baranek, a drugi w czosnkowym sosie.

    A, taki z rodzynkami też wklejałam, mój ulubiony... zaraz po czosnkowym i przed łagodnym barankiem.:wink:
  • Dużo śledzików umieścił nasz tytan pracy - IrenaB (:ih:) na wilodzietni.info - zaraz poszukam, może tam będzie
  • OT- doszło? Śledzę Cię wszędzie, żeby zapytać. :wink:
    Wczoraj rano poszło jako prio.
  • jeszcze nie - nie było też avizo, chociaż moja właścicielka mogła przechwycić paczkę :smile: będę wypatrywać!
  • o znalazłam śledziki słodkie Cart - o TU się ukryły
  • Haku, a co z Mikołajkową przesyłką?!?!?!?


    byłas na poczcie?!?!?!?!
  • i jeszcze inne cudowności śledziowe się tam ukryły :wink:
  • O, te i kilka innych... muszę się na coś zdecydować. :be:
  • Maniek, pomóż Haku :-)
  • no właśnie jak czytam te śledziki to nie wiem na które się zdecydować :)
  • A ja upraszam o porządek w wątkach. Dlaczego śledzie w poczekalni? Ja rozumiem, że Haku kupiła śledzia i czeka, co z nim zrobić, ale może czekać też w kuchni. W kuchni zresztą najprzyjemniej.

    3_12_28v.gif
  • Ranyyyy... :shocked:

    oj tam, oj tam
    Mąż 13 lat prowadził sklep rybny, więc ja do ryb się w domu nie wcinam ale coś zapamiętuję z tego :wink:
    Do tego nasz serdeczny znajomy prowadzi też sklep, wędzarnię, ma stawy itp
    w wolnym czasie wymyśla "nowości" kulinarne , które ja testuję bo raczej nie mam tego co inni po konsumpcji dania pt "miszmasz okraszony miszmaszem" :bigsmile:


    edit

    Będąc w ciąży, obżerałam się śledzikami z watą cukrową
    więc na słodko :fm:
  • Umieściłam w poczekalni, tak jakoś, żeby nowi też mogli napisać, ale już posłusznie zmieniam!!!
  • [cite] IrenaB:[/cite]A ja upraszam o porządek w wątkach. Dlaczego śledzie w poczekalni? Ja rozumiem, że Haku kupiła śledzia i czeka, co z nim zrobić, ale może czekać też w kuchni. W kuchni zresztą najprzyjemniej.

    3_12_28v.gif
    Nie w poczekalni, tylko poznajmy się. Ja zakładałam, że Haku poznała, bądź zamierza poznać jakiegoś śledzia. Ale może chodzi o to by niezarejestrowani tajemnic śledziowych nie wykradali...
  • Porządek musi być!:ay:
  • Odkryłam, że umieściłam wątek w "poznajmy się" a nie w "poczekalni"

    :shamed:

    No to się dałam poznać :bj:
  • odpisałam :bigsmile:
  • tajemnice śledziowe :ag:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.