Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

topi nam bór? ;)

2»

Komentarz

  • Wyżej dawałam link o uprawie.
  • Podbijam.
    Wiem, że teraz pora sadzenia ziemniaków. Czy topinambur też się teraz sadzi?
    Czy stacjonarnie można gdzieś w stolicy nabyć sadzonki?
  • nasza działka była porośnięta takim zdziczałym topinamburem
    jak po budowie porządkowaliśmy ogród to mój mąż przeleciał całość glebogryzarką i pociął na kawałki te cholerne bulwy :( i z każdego jednego kawałka to cholerstwo urosło
    3 lata z tym walczyłam rozkopując trawnik - bo korzeń rośnie głęboko - a pozostawienie nawet małego kawałka powodowało, że znowu urosło :(
    n-i-g-d-y-w-i-ę-c-e-j-t-o-p-i-n-a-b-u-r-u!!!!!!!!
  • Trzeba  było zaprosić forumowiczów, to by Wam odchwaścili ;)
  • Marsjanka - wystarczyło kosić. :-)
  • A podbiję, bo jestem ciekawa - czy ktoś ostatnio natknął się na topinambur w warzywniaku albo na bazarku?
  • Tylko w Internecie i u nas na bazarku na zamówienie
  • A kiedy to się sadzi?
  • ło matko, u mnie tego pełno po działce, wyrywam jako chwasta, a to się odradza co wiosnę, cebulki się rozmnażają. Stosuję jako kwiatki do wazonu czasami
    :-))
  • Weź mi @agnieszkamama na wiosnę przyślij! Czy teraz by dało radę zasadzić? Potrzebuję kwiaty pod płot, to niech będą dodatkowo jadalne.
  • @Savia w jaki sposób podajesz topinambur? rozrósł mi się przypadkiem w ogródku
  • @Pigwa, ja widziałam wczoraj w Carrefourze.
  • @agnieszkamama, ja bym też chętnie przygarnęła kilka bulw jakbyś się chciała nadmiaru chwasta pozbyć ;)
     Namierzałam się by z nasion wyhodować, ale ponoć w naszym klimacie tylko rozsada bulw ma szanse.
  • My chrupiemy na surowo, tylko wyszorowane. :-)
  • Mogę Wam wysłać, ale teraz za późno już, tak?
  • Dawaj!To ma jakieś upodobania?
  • Chyba teraz najlepszy moment żeby wsadzić  w ziemię.
  • Jak jest z jego trwałością, @Savia? Przesyłkę pocztą przetrwa na tyle by chciał potem rosnąć? Bo czytałam, że przechowywać najlepiej w ziemi.
  • Do posadzenia przetrwa, do jedzenia raczej kiepsko, bo jakby parcieje i traci chrupkosc.
  • @Savia, jak szybko parcieje? Zjadacie prosto z ziemi, czy zdążycie donieść do dom ? ;)
  • Włąśnie przytachałam do domu
    chrupię na surowo
    dobre :)
    ale w zamierzeniu był pieczony z warzywami i kurakiem
  • Dodałam ostatnio do zupy z ogonów wołowych zamiast ziemniaków
    Teraz na dniach chcemy sprawdzić czy da sie toto jak frytki zjeść
    Da sie? ;)
    W każdym bądź razie do zup jest extra, wlasnie za chrupkośc
    Mógłby jeszcze być tańszy to było super :D
  • Znaczy ten... :D
    chyba za długo piekłam z tym kurakiem i innymi warzywkami, bo wyszło coś na kształt rozciapcianego selera skrzyżowanego z pietruszką
    w smaku - takie se , ale trochę zawiniłam, bo zapomniałam o tym, ze mam włączony piekarnik

    myślę, że w zupie jak najbardziej oki, bo krótszy czas gotowania
    myślę hipku, że frytki powinny być oki, ale może najpierw kawałek spróbować, a nie cała miskę już pokrojoną potem szybko gotować w zupie :D
  • Na wiosne posadziłam kilka eko bulw. No i wyrosły trzymrtrowe rosliny :)
    Czy mają juz bulwy? Jak i kiedy to sie zbiera? Jak przechowuje?
  • Ktos wie, jak to sie je? Kupulam opakowanie w Biedrze, część wysadzilam do ziemi w ogrodku, a reszte chcemy zjesc, ale jak???
  • Żartujesz? Wsadzilam 5 bulw luzem. Myslalam, ze nic gorszego od perzu nie ma 
  • @Bea, aleś mi ego zdewastowała! W ub. roku wsadziłam dwie bulwy topinamburu z biedry. Wyrosły dwa badyle wielkie na 2,5 m. Zakwitnąć pewnie nie zdążyły bo to już późno dosyć bylo. Obcięłam jesienią. Na wiosnę pomyślałam że wykopię i bulwy przesadzę. A tam jakieś dwa żylaste korzenie i ani jednej bulwy. Nic świeżego teraz nie puściły. No to nie wiem, czy topinambur wcale nie taki plenny, czy po prostu moje zdolności ogrodnicze znów się ujawniły. ;)
  • Ja co roku większość topinamburu wykopuje i go zjadamy a to co zostaje w ziemi ( jakieś przeoczone fragmenty) plus jakieś mini bulwki, których nie mam ochoty obierać powoduje, ze odrastają znowu wielkie krzaki. Acha - u mnie to warzywo zimowe, czyli wykopuje trochę pozna jesienią i resztę wczesna wiosna. Tez rośnie w miejscu odgrodzonym od reszty ogrodu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.