Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

24567106

Komentarz

  • [cite] agaga:[/cite]"Piękny umysł" jest piękny :bigsmile:

    A do obejrzenia "Pasji" nikt mnie nie zachęci ani nie przymusi.

    Zacznij od Apocalypto a później to już z górki
  • "Aguirre, gniew boży"
  • Oprócz wymienionych już wcześniej "Piękny umysł" i "Family Man" polecam "Efekt Motyla", "Apollo 13", "Skazani na Shawshank", "Cienista dolina", kobiecą klasykę "Duma i uprzedzenie" oraz "Jane Eyre" (oba filmy w wersjach zrobionych przez BBC), no i jeszcze dla nastrojonych romantycznie "Dom nad jeziorem". Polecam również Hrabiego Monte Cristo z Gerardem Depardieu ale to chyba nie do zdobycia w Polsce (za to było kilka razy w telewizji jako 4-odc. serial).
  • a "Jasminum" już ktoś pisał.....??
  • Polecam kanadyjską(?) produkcję: "Juno".
    Film opowiedziany przez nastolatkę, która podczas pierwszego razu z kolegą zaszła w ciążę. Dziewczyna oswaja siebie i rodziców z nową sytuacją; w widocznej ciąży, w szkole, stanowi niemal eksponat do wytykania palcami; w międzyczasie szuka rodziny dla dziecka i wreszcie próbuje określić stan emocjonalny wobec pierwszego kochanka ;-)
    Wszystko postawione na głowie, jak to bywa u nastolatków! Jednak niekiedy postawa dziewczyny bywa nad wyraz dojrzała. Film wydaje się realnie odzwierciedlać nastroje młodej kobietki, pozwala wejść w sytuację jej rodziny a jednocześnie bawi.

    Wiem, że to mało chrześcijańsko seksić się przed ślubem, jednak film nie stanowi pochwały tego zjawiska... polecam Wam i Waszym nastolatkom.
  • [cite] monika44:[/cite] kobiecą klasykę "Duma i uprzedzenie" oraz "Jane Eyre" (oba filmy w wersjach zrobionych przez BBC), no i jeszcze dla nastrojonych romantycznie "Dom nad jeziorem". Polecam również Hrabiego Monte Cristo z Gerardem Depardieu ale to chyba nie do zdobycia w Polsce (za to było kilka razy w telewizji jako 4-odc. serial).

    Z kobiecej klasyki to ja lubię też "Dumę i uprzedzenie" z 2005 roku i "Emmę" ale tylko tę z Kate Beckinsale w roli głównej. "Emma" z Gwyneth Paltrow jest absolutnie niestrawna. Jeden z głupszych filmów, jakie próbowałam obejrzeć. Podkreślam: próbowałam, bo nie dałam rady. Wymiękłam po 20 minutach. ;)

    W ogóle lubię takie różne kostiumowe, ale spokojne, bez krwawych jatek. Za słabe mam nerwy, żeby jeszcze się dobrowolnie stresować filmami ;).
  • Ostatnio obejrzeliśmy z mężem kilka polskich - " Wszystko będzie dobrze" i "Plac Zbawiciela" - trochę smutne , a może realistyczne? - warto ! "Rzeka życia"- piękny - muzyka,zdjęcia, krajobrazy , tematyka ......
  • "Apocalypto" - ładne zdjęcia i imponująca scenografia, nawet nie taki okrutny, jeśli pominąć scene rozbicia wioski. Tyle, że, moim zdaniem, banalny strasznie i nie wiadomo, po co zrobiony...

    "Mała Moskwa" - naprawdę ładny film o chuci. Myślę, że warto (para Ormian zapada w pamięć). Niekoniecznie musi demoralizować - może służyć za świetny antyprzykład i pretekst do trudnych rozmów z dziećmi.

    "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" - obejrzeliśmy ten film wczoraj. I wiecie co? NIE ZESTARZAŁ SIĘ NIC A NIC :bigsmile:
  • "Pane e tulipani" 2000, Bruno Gans zagrał świetnie !

    "Guess Who's Coming to Dinner" 1967, nie za temat tylko za gre aktorską Kasi Hepburn i Spencer Tracy

    "Pasja"

    "C'era una volta il West" - dla mnie absolutny klasyk typu "spaghetti-western"

    i wiele, wiele innych
  • Życie na podsłuchu - niemiecki z 2006
    i jeszcze dość zabawny Good bye, Lenin!, z 2003 roku, też niemiecki
  • I jeszcze jeden niemiecki mi się przypomniał:
    Eksperyment - dramat, thriller psychologiczny z 2001, podobno oparty na faktach.
    Nie jest to taki film przy którym człowiek odpocznie, ale za to nadaje się na takie czasy, kiedy się chce coś mocniejszego obejrzeć.
  • Gry wojenne o pulkowniku Kuklinskim (właśnie wróciłem z kina). Właściwie to nie o Kuklinskim a o ludziach, którzy wypowiadają się na jego temat. Wałęsa vel. Bolek, Jaruzel, Urban (jedyny człowiek na Ziemi, którego chetnie bym potorturował), agrnci CIA ... naprawdę warto!
  • TJeZ480YQqM&feature=PlayList&p=3CCD6D08216F97E2&index=0&playnext=1
  • Niedawno oglądałam też film "Four feathers" (polski tytuł "cena honoru")- też polecam. Przy okazji zorientowałam się, że wszystkie fajne filmy to głównie starocia, albo przynajmniej sprzed kilku lat. W ostatnich miesiącach tylko jakieś gnioty powstają:sad:
  • Film S-F z wątkiem "wielodzietnym", czyli o czym marzy kapitan Enterprise Jean-Luc Picard ;-)

    Star Trek: Generations / Star Trek 7 / Star Trek: The Next Generation: The Movie (1994)

    118 min
  • Byliśmy dziś na "Walkiria" - ciekawy, polecam.
    I nawet z wątkiem wielodzietnym :wink:
  • Chyba nikt tu jeszcze nie napisał o "Gran Torino" z Clintem Eastwoodem.
    Rewelacja!
    Ostatnio wszystko, co robi Eastwood jest świetne. Wygląda na to, że w jego wieku wreszcie może robić to, co chce.
  • My też oglądaliśmy i też polecamy :bigsmile::bigsmile:
  • Jak już jesteśmy przy starociach:

    KVtEEM4Blz4

    To nie film - to sztuka, jak dla mnie przynajmniej
  • Ostatnio zafascynowały mnie filmy francuskie:
    Amelia (znany pewnie wszystkim)
    no i mniej znany, przewrotny film, który zdecydowanie polecam osobom pracujacym w korporacjach (ale i krytycznie ustosunkowanym dorzeczywistości):
    Ostre cięcia - CZY KTOŚ Z FORUMOWICZOW TEN FILM WIDZIAŁ???
    7117199.3.jpg?l=1185190085000

    Bruno Davert, specjalista w zakładach papierniczych, stracił pracę w ramach reorganizacji firmy. Prawie trzy lata później, wciąż zdesperowany i ciągle bezrobotny wpada na "genialny" pomysł: postanawia po kolei eliminować swoich rywali do wymarzonej posady.
  • "Siódma pieczęć" Bergmana?

    ale bardzo dawno nie oglądałem
  • Ostatnio oglądaliśmy:
    "Jeniec: Jak daleko nogi poniosą"
    Mi się bardzo podobał, a Marcin mówi, że książka lepsza. Tak to zwykle bywa...
  • No to ja wstawię coś co mnie zawsze, nieustająco i dogłębnie wzrusza:

    Link, bo wideo nie umiem wkleić :((
  • poddaję się, nie wkleję tego video w życiu!:cry:

    HELP!!!
  • 9F5St4j0

    Próbowałam, ale też mi nie wychodzi :confused:
  • potwory kontra obcy
    a od 1 lipca będę molestowana o "epoka lodowcowa 3"
  • "Jabłka Adama",
    "Edi".
  • Ja dodam od siebie jeszcze jeden film "Syberiada " jedyny film Radziecki który mi się podobał.
    Piotr
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.