Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ED - materiały

1356713

Komentarz

  • dodaję link związany z astronomią:

    http://www.distancetomars.com/

  • Matematyka (w lengłydzu)

    How to learn math
  • Genialny watek!!!
  • Wczoraj przeczytałam w Objawieniach bł. Anny Katarzyny Emmerich, że Pan Jezus narodził się, jak jeszcze się nie skończył  3997 rok świata.  Jestem pod wrażeniem...
  • @Eleonora
    Gdzie dokładnie przeczytałaś?
  • W książce "Żywot i Bolesna Męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Matki Jego Maryi wraz z Tajemnicami Starego Przymierza" wg widzeń bł. Anny Katarzyny Emmerich  - takie pięknie ilustrowane wydanie wyd. "Maria Vincit" Wrocław 2012
  • Messori pisał, że Bł. A.K. Emmerich miała wizje odnośnie Całunu (turyńskiego) i wszystko o czym pisała, znalazło potwierdzenie we współczesnych badaniach nad Całunem.
  • Też znalazłam w bł. A.K. Emmerich - Życie Maryi, WydwnictwoM, 2011r.

    Może to też metafora dla katolickich ewolucjonistów :))
  • Podstawę programową edukacji przedszkolnej można znaleźć np. tutaj 

    Dużo ciekawych wg mnie kart drukowałam synkowi z różnych chomików - to prawdziwa kopalnia kart pracy, ciekawych zadań i zabaw dla dzieci.
  • Można znaleźć coś ciekawego tu: http://learningregistry.org/
  • edytowano lipiec 2013
    Szkoła to rzeźnia talentów
    Artykuł o wpływie szkoły na zdolności matematyczne.
    Warto byłoby o tym artykule podyskutować, tylko nie wiem w którym wątku.

    Czy ktoś z Was ma książki czy zna program prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej?

    Ja się zastanawiam, czy nie zaniedbuję zdolności moich dzieci, bo nie bardzo je jeszcze uczę matematyki a czasem przymuszam do pracy z książką w czytaniu i pisaniu - należy przymuszać do systematyczności czy jednak starać się za wszelką cenę unikać przymusu a uczyć tylko przez zabawę?
    Córka ma 7 lat, przed nami pierwsza klasa, a pani profesor zachęca do rozwijania umiejetności matematycznych juz w przedszkolu - warto chyba rozpowszechnić program pani profesor w przedszkolach i szkołach?
    No i wśród nauczających w domu :)
  • Tradycyjne programy tez są skuteczne.
  • Znowu coś z matmy : Alcumus
  • @Agnieszka63: co prawda to nie wątek aby wszczynać dyskusję, ale klasyczne metody zaczyna właśnie od nauki pisania i czytania, a liczenie wrodzone mają nawet niemowlaki.
  • Cykl wykładów z analizy matematycznej na polibudzie wrocławskiej:
  • Cykl wykładów z analizy matematycznej na polibudzie wrocławskiej:
    Odłsuchałem pierwszy wykład i powiem tak: brakowało mi takich wykładów na studiach, znaczy: to jest dobre!
  • ale to już raczej dla studentów, bo teraz nawet na maturze rozszerzonej nie ma analizy matematycznej. No chyba, że ktoś lubi się uczyć :)
  • edytowano lipiec 2013
    A czy ten watek jest z mysła o materiałach tylko dla młodszych czy dla nas samych też?

  • dla nas samych też, za co serdecznie dziękuję :)
  • Pytanie. W jaki sposób uczycie dzieci angielskiego? Podręczniki czy sami wymyślacie jak nauczyć danego zakresu gramatyki i słownictwa? Znacie strony, z których można pobrać pojedyncze ćwiczenia do robienia? :-B
  • O informatyce...bez komputera: http://jasijoasia.edu.pl/


  • Starozytne grecja,
    Widziałam że uzytkownik ten ma inne ciekawe filmy historyczne których jeszcze nie obejrzeliśmy.
  • edytowano wrzesień 2013
    super programy matematyczne skorelowane z ksiązką matematyka z plusem.
    Szkoła podstawowa klasy 4-6

    Moje dzieci nie mogą się oderwać.
    Zeby zrobić całośc trzeba wykupic licencję około 23 zł za rok, ale można potestować za darmo czy się spodobają dzieciom
    http://matlandia.gwo.pl/zobacz-program-p69
  • Moje robią matematykę z "+", ale zadań jest tak dużo, że na jakieś super programy nie mieliby zwyczajnie czasu.
  • edytowano wrzesień 2013
    Aniela, zobacz ten program jest naprawdę fajny. Nie muszą robic chyba wszystkich zadań.? tym bardziej że jest polecany jako pomoc do lekcji i zadań domowych
  • @Dorota, wielkie dzięki, moje dziecko matematyczne będzie zachwycone! 
    Właśnie marudziłam mężowi, że nie kupił jej zbioru zadań, o który prosiłam, a podręcznikowe zrobiła już prawie wszystkie ;)
  • Moje robią matematykę z "+", ale zadań jest tak dużo, że na jakieś super programy nie mieliby zwyczajnie czasu.
    @Aniela - moi też trzaskają te zadania - dziś na wyraźną proźbę Janka (5klasa) część mu odpuściłam trzaskania - wydaje mi się, że jak człowiek załapie, to trzaskanie tych zadań staje się nudne i daje przeciwny skutek.
  • @agga, moja Tosia najchętniej samą matmę by trzaskała, też piąta kl. 
  • edytowano wrzesień 2013
    Mój Szymon też, ale wybieram mu raczej głównie z kaktusem, superzagadki, i jedno, dwa ze strony do wyboru z ksiązki. chłopak łapie w lot, więc nie widzę sensu w powtarzaniu podobnych zadan. Nudzi go to i zniechęca. Wole ten czas przeznaczyć na rozwiniecie czegoś więcej , lub na pracę z tym czym ma trudności. I tutaj widzę olbrzymią zaletę ED , ze czas jest duzo lepiej wykorzystany pod każdym względem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.