Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciasto ,,Zielony mech''

U nas ostatnio hitem jest ciasto ze szpinakiem -pyyycha!Robił ktoś ,znalazłam przepis na to które jadla. 
Robił ktoś?

Komentarz


  • Składniki:

    450 g mrożonego szpinaku
    szklanka cukru
    szklanka oleju
    2 szklanki mąki krupczatki
    3 łyżeczki proszku do pieczenia
    3 jajka

    400 ml śmietanki 30%
    250 g serka mascarpone
    2 śmietan fix
    2 opakowania cukru waniliowego
    1/2 pestek granata

    Dzień wcześniej zacząć rozmrażać szpinak. Jajka ubić z cukrem na białą błyszczącą masę, następnie małym strumieniem dodawać olej. Wsypać mąkę z proszkiem do pieczenia i nadal mieszać. Szpinak dobrze odcisnąć rękami lub w szmatce i dodać do ciasta, dokładnie wymieszać. Piec w 180 stopniach ok. 50 minut.

    Śmietanę upić z serkiem mascarpone, pod koniec dodać cukier waniliowy i śmietan fix.

    Odciąć wierzchnią warstwę ciasta i pokruszyć. Masę wyłożyć na ciasto a na wierzch pokruszone ciasto i pestki z granata.
  • Potwierdzam, wyglada obłędnie i tak też smakuje, ja zrobię wersjęz malinami w masie 
  • Znane jako leśny mech.
    Robiłam na urodziny syna. Fajnie wygląda. Gościom smakowało. Mnie, tak średnio.
  • Robiłam, wygląda fajnie, ale smak bez rewelacji -zielsko jest wyczuwalne. W cieście na słodko dla mnie to nie pasuje.
  • Ja ogólnie zielskolubna jestem i nawet szpinaku niewyczuwam, masa sera i śmietany jest mdła, wiec warto teraz w sezonie dodać maliny borówki i może jeżyny i wzbogacić je świeżością w ten sposób. Ciasto przyciąga wzrok i jest rozchwytywane a przygotowanie dość proste i tanie
  • Za chwilę robię :)
  • W krem powpychalam maliny.
    U nas lubia nikt o szpinaku nie gada. 

  • Właśnie zrobiłam z porzeczką. 
  • Podbije sobie. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.