Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wada wrodzona u chlopca

Witam serdecznie, czy ktos z forumowiczow ma w rodzinie przypadek spodziectwa u dziecka? Mamy dwie rozne opinie jeden lekarz radzi zostawic, poniewaz to jest kwestia 2mm, natomiast bardzo dobry specjalista radzi operacje jak najszybciej, poki dziecko male. Niby wniosek sam sie nasuwa, wiadomo specjalista - brzmi b.dobrze, ale on tylko prywatnie przyjmuje ....

Komentarz

  • A czy faktycznie mniejsze dziecko mniej cierpi? Nie zaczepnie pytam, tylko mam zwyczajne, matczyne wątpliwości. Po tym, jak asystowałam przy operacji stulejki u półtoraroczniaka jakoś mam więcej sceptycyzmu względem tych operacji na malutkich dzieciach, które lekarze przedstawiają jako "prosty zabieg, który lepiej zrobić, póki dziecko małe, bo nie będzie pamiętać"...
  • @Agnicha - toż Ci napisałam, że nie pytam, żeby się czepiać, tylko mam sama wątpliwości. Argument z tym, że starsze dziecko się wstydzi zdaje mi się dość rozsądny i wart wzięcia pod uwagę. W kwestii stulejki, dla mnie zniechęcające do wczesnej operacji było to, że u malucha to się robi w znieczuleniu ogólnym, a u dużego człowieka można zabieg przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Jak na moje - jeśli nie ma wskazań do pilnej operacji, to warto poczekać, żeby tej narkozy uniknąć.
    Korekta spodziectwa chyba zawsze w znieczuleniu ogólnym, bo to poważniejsza sprawa niż operacja stulejki. Mam poczucie, że w tym przypadku, podstawowe pytanie, to czy wada jest do operacji, czy nie wymaga korekty. Jeśli wymaga korekty, to specjaliści twierdzą, że, przy braku naglących wskazań, najlepiej to operować w drugim roku życia.
  • Mój wówczas niespełna dwulatek miał dość brutalnie wyciągana ość z gardła. Obwiązali go prześcieradłem, żeby nie znieczulać. Przez prawie dwa lata bał się lekarzy i do dzisiaj ma różne strachy. nie wiem, czy ten strach wynika z charakteru, czy ta wizyta go wywołała. Nie dojdę. Myślę, że to zależy od dziecka.
    CO do operacji, to ja skonsultowałabym przypadek z jeszcze jednym specjalistą. @Leli, skąd jesteś? Może tu Ci ktoś kogoś poleci?
  • Kurde, obwiązywać prześcieradłem ? To już chyba lepiej jak rodzice mocno trzymają...
  • To teraz się wypowie żona anestezjologa.
    Kazde znieczulenie ogólne przed 3 rokiem życia jest ryzykowne znacznie bardziej niż po.
    Czasem dziecko umiera lub ulega niedotlenieniu, bo zupełnie inna jest fizjologia układu oddechowego, oraz szybkość utraty natleniania krwi.
    Miejscowo sie dzieci poza szyciem nie znieczula, bo trudno walczyć z delikwentem i ciąć mu siusiaka jednocześnie.
    co więcej, np. Amerykanie wybadali, że dzieci , które miały znieczulenie do 3 r.ż. , mają gorsze wyniki w szkole. Więc w kraju , gdzie procesy są codziennością, nikt malucha bez konkretnych wskazań nie zakwalifikuje do operacji.
    Mysle, ze 6 to późno dlatego, ze już 5 -Latkowo nie jest obojętne, czy gromada ludzi grzebie mu w ręce, czy w okolicach intymnych.

  • @palusia, wstąpiła w niego nadludzka siła, a trzeba było wyjąć małą ość. Mąż nie był w stanie go utrzymać! Szczegółów nie znam, bo mnie tam nie było.
    Podziękowali 1palusia
  • @palusia, no niedasie. Taki osobnik wije się jak piskorz i jest za mały, żeby go w dwie osoby skutecznie trzymać.
    Mój pięciolatek miał płukane ucho, żaden ból, ale strzykawka robi wrażenie ;)
    We trzy go trzymałyśmy (ja plus dwie pielęgniarki), lekarka dociskała łokciem a i tak o mało co nie wbiła mu tej strzykawy do oka, tak się wił ;)
    Podziękowali 1Gosia5
  • Tak, to jest drugi rok zycia i podobno dobry czas na takie operacje. Sama juz nie wiem co gorsze zabieg czy narkoza. Wlasnie sie zorientowalam, ze moj wpis polecial w swiat internetu, bo nie mam juz zielonego listka. Jak cos to prosze o info na priv. Dzieki
  • Zakonczam watki, ktore zaczelam. Operacja byla, wszystko sie udalo, a po zabiegu nawet slad nie zostal. Jedyny minus to slad we wspomnieniach, przez pewien czas problem ze zmiana pieluchy, ale po kilku miesiacach jest ok.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.