Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrzebuję porady

edytowano wrzesień 2017 w Pomagajmy sobie
Nie wiem, czy jest już taki wątek, a pomyślałam, że się przyda. Takie prośby rozsiane były po forum i pomyślałam, że można to wszystko umieścić w jednym miejscu, czasem pytania się powtarzają i gdzieś to było, ale gdzie... Mam na myśli porady dotyczące przepisów np. Tylu tu fachowców z różnych dziedzin.
Potrzebuję pomocy w napisaniu reklamacji do pewnej nietypowej instytucji i w nietypowej sprawie, nie bardzo wiem jak się zabrać.
Bardzo to dla mnie ważne, proszę.
«13456711

Komentarz

  • Aktualnie pilnie potrzebuję porady w temacie trąb anielskich, bo babka nalega zebym je dzis odebrała.
    Vide wątek działkowca
  • Podepnę sie...
    otoz jeśli chodzi o reklamacje towaru czy usugi  to kiedy mija czas na odp tzn, ze sprzedawca czy usługodawca zgadadzaja sie na nasze warunki
    ze tak powiem 

    a co jeśli nasza sprawa zajmuje sie rzecznik praw konsumenta i w piśmie przez niego wysłanym jest 
    "na podstawie art. 42 ust. 4 z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów ( t.j Dz. U. 2017 poz. 229) oczekuje w terminie 14 dni pisemnej odpowiedzi w przedstawionej sprawie"

    czy wtedy po tym jak minie ten czas i nie ma odpowiedzi  mozna uznać ze sprzedawca/ usługodawca uznał nasze żądania? 

    Cos ktos? 
  • w ciągu 14 dni psrzedawca musi odpowiedzieć ( choćby tyle, że przyjąl i rozpatruje) w przeciwnym razie reklamację uznaje się za uznaną. Dlatego warto w reklamacji pisać konkretnie czego się oczekuje (np zwrot kasy, wymiana itp) bo jeśli sprzedawca jeśli nie odpowiada to uznaej rekalamację na naszych warunkach
  • a nas czeka rejestracja samochodu na niemieckich numerach, kupinego w PL. Jeszcze jako wspołwłasność - nie wiemc zy wtedy składa się jedną deklarację AKC-U wpisując połowę kwoty zakupu i połowę podatku czy np mąż składa na 100%?
  • Dziekuje Aneczka :) 
  • @hipolit Ty jesteś włóczykijem, wnioskuję z tego co czytam na forum, a moja reklamacja dotyczy przewozu, może coś podpowiesz. Mogę napisać?
  • edytowano wrzesień 2017
    Tak. Dotyczy oferty biura podróży, która  była praktycznie pod każdym względem niezgodna ze stanem faktycznym, ktory zastaliśmy na miejscu.

    pisz, pisz 
    jesli dam radę to chetnie pomogę 

  • i co rzecznik na to ? zadzwońcie do niego i spytajcie.
    Mój mąz kiedyś wojował z Wartą o koszt szkody całkowitej, też z pomocą rzecznika ubezpieczonych. Wymiana korespondecji trwała blisko 1,5 roku, Warta olewała prośby rzecznika w końcu kazali mężowi jechać do Radomia (bo tam podlegał Otwock) - myśleli pewnie, że sobie daruje. A on pojechał i zaraz na wejściu Warta się spytała go - "to może ugoda?" Ale pewnie 85% ludzi już dawno by zrezygnowała i na tym oni właśnie robią kase.
  • Nie mogę znaleźć lepszego wątku to zapytam tu. 
    Macie może kombinezony Wedze dla dzieci z decathlonu na zimę? Nadają się? Wystarczająco ciepłe? 
  • edytowano listopad 2018
    Wedze to odzież na narty
    Mamy Wedze kurtkę i spodnie narciarskie, różne rozmiary, także małe - używamy na nartach i dla mnie ok. tak na 5-6 h na nartach z jedną przerwa rozgrzewkową w knajpie trzymają ciepło, jeśli odpowiednio się ubrać pod spód
    ale nie wiem jakie masz wymagania co do ciepła ;) moi od małego hartowani i długo na dworze trzymani, również zimą
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano listopad 2018
    Dzięki! To super, na żadne narty się nie wybieramy tylko szukam czegoś w czym dzieci mogły się spokojnie pobawić na śniegu dłużej, powinny więc być ok :)
  • edytowano listopad 2018
    @Aneczka08 z tymi reklamacjami to nie do końca tak jest.
    Co do zasady i teoretycznie odpowiedź na reklamację jeżeli nie została udzielona w ciągu 30 dni to została uznana zgodnie z literalnym brzmieniem art. 8 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Jednak jest to fikcja prawna w związku z treścią  uchwały Sądu Najwyższego z dnia 13 czerwca 2018 roku (III CZP 113/17), który wymyślił, iż w/w zasada nie ma jednak działania bezwzględnego  i podmiot , który nie uznaje reklamacji  nie musi tego robić w sposób automatyczny. W takiej sytuacji przejmuje tylko na siebie obowiązek dowodowy, iż w tej określonej szkodzie roszczenie nie przysługuje lub przysługuje w innej wysokości niż wnioskowano w złożonej reklamacji. Nie muszę chyba mówić, że  ten obowiązek dowodowy wszyscy mają w głębokim poważaniu skoro nic dokładnie z powodu olania sprawy nie wynika. Mało kto idzie tak naprawdę do sądów.
  • edytowano listopad 2018
    Ja się musze zabrac za to do PZU odwołanie. Nie chce mi się nie wierze w powodzenie ale uważam to za swój obowiazek
  • edytowano listopad 2018
    Odwołanie i odwołanie od odwołania czyli wniosek do Rzecznika Finansowego warto zawsze napisać. To niewiele kosztuje (list polecony) a często coś jednak daje. Wiadomo, że nie zawsze ale w jakoś statystycznie było w ok. dwudziestu procentach spraw.  Często dopiero po odwołaniach proponują ugodę. Nie pokrywa zazwyczaj całości szkody ale zawsze coś... skoro z sądami to wiadomo jak jest, długo, drogo i efekt nawet przy jasnej sytuacji to ruletka. 
    Jak siedzisz cicho to na 100% nic nie ugrasz a tak...może.
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano marzec 2019
    Ale chodzi o szczotkę do sprzątania.
    Sprawdziłam co to w ogóle jest i fajne. Przydałoby się nam w domu. Vileda 180 zl
    Czas pracy 40 minut
    Czas ladładowa 3,5 godziny
    Podziękowali 2MAFJa In Spe
  • @Bea - a to ręczny, typu Kaśka czy na prąd?
    Mialam ten
    https://m.ceneo.pl/43803582

    I powiem tak - porażka.  Male pyłki i owszem,ale zwirek,piach,okruchy to juz nie.
    Generalnie nie polecam. 

  • Mam coś podobnego, Samsunga, też koło 800 zł kosztował, też nie polecam. Koncepcja fajna, ale jeśli byś była zdecydowana, to patrz na moc, taka jak u mnie to porażka.

    O mam to:
    https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-pionowy-samsung-vs60k6050kw-7693853356?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=AGD+drobne&gclid=EAIaIQobChMIsJ2PntD94AIVUOWaCh0n_A--EAQYAiABEgIWFvD_BwE&gclsrc=aw.ds
  • Czy ktoś hodował ślimaki takie egzotyczne? 
  • wielorybek powiedział(a):
    Czy ktoś hodował ślimaki takie egzotyczne? 
    Te duze afrykanskie?
  • No takie większe i bardziej kolorowe. Czy one musza miec jakis super sprzet regulujavy temperature itd czy sa raczej proste w obsludze... rozwazam w prezencie dla syna ale to ja bede sie nimi opiekowac bardziej  bo syn 4l:)
  • Zanim sie wkręce i poswiece milion godzin na studiowanie o nich chcialam zapytac czy to ma szanse u nas
  • Aaa. To nie wiem w takim razie i pewnie pomylilam.
    U nas hodowali zwykle duze. Bez super sprzetu
  • Nie raczej bedzie wyprowadzal na spacery i uczyl chodzic po drzewach albo wąchać kwiaty...
  • no właśnie, może coś bardziej pancernego dla takiego niedużego człowieka
    ślimaki wydają mi się delikatne
    Podziękowali 1wielorybek
  • Ślimaki wstężyki, te nasze. Jak już się nahoduje i naobserwuje bez strat w ekosystemie można wypuścić. 
    Mieliśmy 5 sztuk odłowionych na domu jednej Forumki, po roku wróciły na zieloną trawę. 

    (U nas jest gradacja zoologiczna: 
    4 latek może patyczaki hodować,  następnie ślimaki.
    Rybki koło 10 rż, a futrzaki (gryzonie) 11-12.)
    k.

  • Ślimak afrykański jest spoko, u nas mieszka w akwarium wypełnionym warstwą ziemi ogrodowej, w której się często zakopuje. Trzeba ją tylko nawilżać. Do jedzenia różne warzywa - sałata, marchewka, brokuł albo liście mlecza, brokuła, rzodkiewki. Musi mieć też wapno tzw. sepię, do kupienia w zoologicznym. Nasz rośnie jak na drożdżach. I jest całkiem towarzyski, chodzi po rękach, daje się głaskać itp. Bezproblemowe stworzenie. Mam tylko obawy o rozmnażanie, ale póki co jaj nie zauważyliśmy.
    Jest coraz mniej delikatny, ale faktem jest, że lepiej, żeby nie spadł na ziemię, bo mu może ta skorupa pęknąć.

    Patyczakom też trzeba nawilżać środowisko, żeby nie uschły.
    Podziękowali 2kowalka joanna_1991
  • Te afrykańskie z megapet.pl sa takie śliczne. Ale nie wiem czy mąz się zgodzi. Na razie próbuję sobie to wyobrazić , akwarium w środku ziemia ogrodowa i tyle? Potrzebuje jakiś atrakcji kulturalnych Wasz ślimak? Estetycznych - domek, korzeń, głaz?Oświetlenie specjalne macie?
  • Ziemia ogrodowa rozumiem prosto z ogrodu taka czarna, nie jakaś specjalna ze sklepu
  • @wielorybek ;
    A szczury nie rozumniejsze? Samce.
  • :) Może kiedyś. Na razie ze ślimakiem jest problem zeby uzyskać zgodę współmałżonka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.