Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Znalazłam orkisz

edytowano lipiec 2011 w Kuchnia
W chwili głodu sięgnęłam do szafki spiżarki i znalazłam opakowanie ziaren orkiszu. Nazywa się to to orkisz bio i jest napisane, że nadaje się do kiełkowania i do wypieków. Postać ziaren. Czy macie z czymś takim do czynienia? Czy mogę dodać do masy z mąki orkiszowej na przykład do muffinów podanych przez AB? Czy ziarna muszą być wcześniej zmielone? Czy mogą być pojadane niczym ziarna słonecznika?

Rodacy, pomocy!
Zwracam się do Ani D i innych uświadomionych osób
«1

Komentarz

  • Chyba znalazłam odpowiedź. Przekopałam stare wątki. Ania D pisała, że ziarna orkiszu można namoczyć na noc i ugotować. Dzięki.
  • AgaMaria, gotowane ziarno jest bardzo smaczne, można je traktowac jak kaszę i jeść a warzywami lub owocami. Można ziarno też przerobić na mąkę, ale jeśli się nie ma młynka do zboża, to mielenie np. w młynku do kawy jest nieco uciążliwe.
  • Aniu D dziękuję. Właśnie nie mamy młynka do zbóż i przyznam, że próbowałam mleć słonecznik w starym elektrycznym od kawy. Zapchał się tłustą masą...dlatego rozdrabnianie ziaren w wegańskich przepisach jest dla mnie trudnym punktem. Dziękuję Ci raz jeszcze. Spróbuję wykorzystać ten orkisz jako urozmaicenie naszego menu.
    Jestem wciąż głodna, a jednocześnie od wielu rzeczy jest mi niedobrze po tej chemii. Chcę nas zdrowiej odżywiać. Jednocześnie nie utuczyć za bardzo :wink:
  • Moja żona już dawno odkryła orkisz i mąkę orkiszową. Dobry chleb z tego jest.
  • No właśnie piekę teraz chleb orkiszowy.:bigsmile:
  • pieke ciasta orkiszowe, nie wiedzac o tym :bigsmile:
    po prostu nie skojarzylam niemieckiego slowka :shamed:
  • Maciejka wklej przepis na ciastka orkiszowe, może uda mi się zrobić przed wyjazdem.
  • @Arleta

    pieke normalne ciasta, tyle tylko, ze z maki orkiszowej. Jest ona dosyc "ciezka", dlatego najlepiej nadaje sie do roznych ciasteczek (typu kruche, pierniczki), ktore nie musza byc puszyste. Wychodzil mi dobrze tez chlebek bananowy, ciasto marchewkowe albo muffinki.
    Czesto robie tez tak, jesli pieke cos "lzejszego" (np. drozdzowe), ze mieszam np. orkiszowa z pszenna. Obie oczywiscie pelnoziarniste :cool:
  • O.k rozumiem,myślałam, ze masz gotowca prostego i szybkiego z orkiszu.
  • przypomnialo mi sie wlasnie, ze na mojewypieki.pl jest gdzies "pelnoziarniste ciasto z owocami" i ono mi dobrze wychodzilo z tej maki. Jest nieskomplikowane, mozna uzyc w zasadzie dowolnych owocow.
    Wszystkie ciasta, gdzie jest wlasnie "pelnoziarniste" napisane udaja sie z tej maki.
  • Aniu D., widze ze zagladasz do tego watka - jesli moge Cie o to prosic, zerknelabys na ostatnie wpisy w watku o Automacie do chleba? zadalam tam pare pytan o rodzajach maki:) bede b. wdzieczna za pomoc Tobie oraz innym znajacym sie na temacie :)
  • a ja kiedys oglądałam program, gdzie był przykład dziewczynki chorej na raka, która przeszła na diete orkiszową i wyzdrowiała:)
  • [cite] prowincjuszka:[/cite]No właśnie piekę teraz chleb orkiszowy.:bigsmile:
    Orkiszowy Taw'owa może jesc i Faustyna nie płacze.
  • To na zdrowie Tawowej i Faustynce. :bigsmile:
  • Hej, dziś nabyłam mąkę orkiszową w sklepie Bio... lżejszy zrobił się mój portfel, bo mąka kg kosztowała 17 zł :confused:
  • :shocked:
  • A ile kosztuje mąka orkiszowa przeciętnie i gdzie można ją nabyć?
  • mam tylko niemieckie dane i to niepelne :wink:
    mysle, ze w przedziale 2-3 euro/ kg, ale mam tak slaba pamiec, ze to w zasadzie spekulacja :wink:
  • Jeśli euro kosztuje około 4 złotych to trochę taniej wychodzi... to był sklep tzw ekologiczny. Spontan zakup. Powinnam wcześniej zrobić rozeznanie rynku :shamed:.
  • moze ogolnie te maki sa w Polsce drogie? Albo bylas w jakims super sklepie :wink:
    ja swoja make kupuje w drogerii (dm) i jestem bardzo zadowolona. W ogole maja super swoje bio jedzenie. Ale chyba jak na razie nie ma ich w PL (?), widzialam kiedys na Slowacji ich markety.
  • Znam sklepy DM ze Słowenii. Myślałam, że to austriacka marka. Nie przypuszczałam, że tam i spożywcze rzeczy bywają...
    Mieszkamy w Polsce
  • ja mąki zamawiam w bogutynmlyn.pl

    mieszkam na wsi - tu blisko nic nie kupię - a tak zamawiam od razu dużą paczkę i mi przywożą do domu
  • Dziś w Piotr i Paweł widziłam orkiszową po 12 PLN
  • ale przeginacie idę kupię i zaraz pokażę paragon... biorę 10zł... wychodzę...
  • Spaldova mouka
    celozrnna
    hruba
    imgp40512.jpg
    imgp40513.jpg
    imgp40515.jpg
  • Ale numer Taw... dzięki. Może w nieodpowiednich sklepach patrzyłam. A czy takie mąki są dostępne np w sklepach tpu Biedronka, Lidl itp.?
  • Jak mam poradzic sieci to albo lewiatan albo w starych społemowskich (ale sprawdzałem ceny to u nas było taniej niż w społem)
  • Ja ostatnio kupilam make orkiszowa pelnoziarnistą oraz razowe pszenna i zytnia firmy Heliant w któryms supermarkecie (chyba to bylo Tesco) i nie byla szczególnei droga, nie pamietam ile, ale raczej z 5 zl, a nie nawet 10. Orkiszowa byla przy tym najdrozsza z zestawu.
  • Oczywiscie taka mąka nie ma napisu EKO
  • Nie chcę mieszać ale dobrze jest mięć wiarygodne żródło zakupu prawdziwej mąki orkiszowej.
    Jest zdrowa -nikt nie ma watpliwości.Chyba w RM w poradach kulinarnych byla mowa o podrabianiu i pakowaniu zwykłej mąki.Przebitka niesamowita...!!!!
    Ja przestałam ją kupować ze względu na cenę,płaciłam powyżej 11 zł.

    Sprawdzając organoleptycznie mąkę orkiszową a zwykłą ja przynajmniej nie widziałam żadnej róznicy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.