Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Piękna akcja dobroczynna w mojej parafii

edytowano grudzień 2007 w Ogólna
W 3 niedzielę adwentu pojawiła się w kościele mała choinka obwieszona papierowymi gwiazdkami. Na każdej gwazdce było imię i wiek dziecka z biednej rodziny. Każdy parafianin mógł wziąść jedną lub kilka gwiazdek i ufundować prezenty.

Prezenty można przynosić do piątku, ale już wczoraj zakrystia przypominała magazyn Św. biskupa Mikołaja.

W sobotę wolontariusze będą rozwozić prezenty do dzieci.

Komentarz

  • nie świetny pomysł tylko święty pomysł Małgorzto
  • Słyszeliśmy w radio o takiej choince w Rzeszowie... To u Ciebie, Teofilu?
    Idea piękna i będziemy do niej zachęcać naszego proboszcza w przyszłym roku:bigsmile:
  • w firmie mojego męża, która opiekuje się biednymi rodzinami i domem dziecka jest zwyczaj, że przed Bozym Narodzeniem i Wielkanocą pani roznosi koszyczek z danymi tych dzieci
    pracownicy losują lub wybierają sobie dzieci
    robimy paczki, które sa potem dostarczane do dzieci
    jest taka niepisana zasada (z dumą podkreślam, że mojego pomysłu), zeby w tych paczuszkach obok słodyczy, zabawek i innych gadżetów (inne produkty żywnościowe dostarczane są przez firmę), zwłaszcza dla domu dziecka znalazły się takie rzeczy, które byłyby bardzo osobiste, takie "własne"-nie takie, które dzieci mają wspólne z innymi dziećmi

    my najczęściej wybieramy dzieci najstarsze i najmłodsze
    kiedyś "trafiła" się nam 16-to latka, dostała kosmetyki i wodę toaletową, fajne skarpetki
    list, jaki od niej dostaliśmy przyprawił mnie o potoki łez wzruszenia-ta dziewczyna nigdy nie miała takich "babsko-dziewczęcych" rzeczy, a że kosmetyki były te "lepsze" poczuła się jak inne dziewczyny, które stać na takie "niepotrzebne wymysły"
  • [cite] Kinga:[/cite]Słyszeliśmy w radio o takiej choince w Rzeszowie... To u Ciebie, Teofilu?
    Idea piękna i będziemy do niej zachęcać naszego proboszcza w przyszłym roku:bigsmile:

    Nie, ja Mazowsze :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.