Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Coś z kabaczka

edytowano październik 2011 w Kuchnia
Macie jakieś propozycje na kabaczek lub cukinie??? Mam tego od groma w piwnicy i nie wiem co dziś na obiad zrobić. Znudziły mi się dwa dania, które z tego warzywa robię. Macie coś sprawdzonego i pysznego???
Moje dwa specjały to:

1 Kabaczek faszerowany.

Przekroić wzdłuż kabaczek i wydrążyć środek (nie obierać skóry!)
W łódeczki wkładamy farsz i przykrywamy plastrami sera. Zapiekamy w 200 stopniach ok 1, 1.5 godziny w zależności od twardości kabaczka.

Farsz: dwa filety kurczaka, 2 cebule, 6pieczarek , 2z.czosnku,sól, bazylia - wszystko przesmażyć na patelni.

2.kociołek kabaczkowy

wstawiamy w garnek trochę wody ( mniej jak do ziemniaków, wszystko ma być ledwo zamoczone w wodzie)
1kabaczek, kroimy w kostkę
2cebule siekamy
garść pieczarek kroimy
3 laski kiełbasy, np śląskiej, w drobną kosteczkę siekamy
koncentrat pomidorowy
2 ząbki czosnku
1 k bulionowa
sól, pieprz
wszystko gotujemy ok 30, 40 minut
Można jeść z chlebem, ziemniakami i ryżem


Podajcie swoje propozycje proszę :hungry:

Komentarz

  • Możesz usmażyć placki cukiniowe... tak jak ziemniaczane.
    Ja gotuję zupę - krem.
    Gdzieś na forum podałam przepis na pasztet z cukinii.
  • A ja cienko kroje i obtaczam z cieście naleśnikowym i na patelnie:bigsmile:
  • Jeszcze można tak - farsz do kabaczka jak do gołąbków czyli mielone woł - wieprz. cebula, ryż przyprawy do polania sos pomidorowy.
    Albo urozmaicenie kociołka dorzuceniem 2-3 papryk i wtedy jest tzw. leczo
  • [cite] Bridget:[/cite]A ja cienko kroje i obtaczam z cieście naleśnikowym i na patelnie:bigsmile:

    A długo to smażysz?? bo chyba dość surowe jest wewnątrz??
    I wycinasz środek i skórę??
    Chyba to dziś zrobię. Szybkie i nieskomplikowane :bigsmile:
    A resztę też przetestuję na dniach :surprised:
  • Pokrój jak na schabowe,nie wycinam środka jeśli będzie złoty kolor to napewno w środku się przesmaża.posolić troszkę i kabaczek i to ciasto-(jajko plus mąka).

    Robię jeszcze tak -mąż bardziej to lubi :
    pokrój tak samo ,przygotuj 3 talerze w jednym mąka w drugim jajko roztrzepane w trzecim bułka tarta i w takiej kolejności obtaczam,i na olej rozgrzany.
  • A ja zwyczajnie panieruję takie plasterki cukiniowe i smażę do zrumienienia.

    I polecam pasztet z cukinii z przepisu Celinki - pycha !
  • [cite] uJa:[/cite]A ja zwyczajnie panieruję takie plasterki cukiniowe i smażę do zrumienienia.

    I polecam pasztet z cukinii z przepisu Celinki - pycha !
    No to chyba spróbuję go zrobić jak znajdę wątek .
  • w przetworach szukaj :)
  • znalazłam . dzięki Celinka!! że tego wcześniej nie zauważyłam. a długo ten pasztet może wystać?? będę dziś robić na kolejne dni.
  • Pasztet w lodówce przechowa się ładnych kilka dni, można też po porcjować i zamrozić.
  • No to widzę dziś kuchenne pichcenie na pół dnia :bigsmile: Więc papa, idę z dziećmi do mojego królestwa :bigsmile: Napisze później jak wyszło :ag:
  • Odświeżam wątek bo obiecałam :bigsmile:
    Celinko pasztet... palce lizać . Polecam innym.
    Bridget- A wczorajsze placki cukiniowe w naleśnikach też niczego sobie i ekspresowy obiadek był. Tylko warto zaznaczyć że żeby były miękkie trzeba wcześniej cukinie posolić, bo inaczej będą twarde. Ale pomysł jest bardzo dobry!
    Dziękuję :smile:
  • [cite] Bridget:[/cite]Pokrój jak na schabowe,nie wycinam środka jeśli będzie złoty kolor to napewno w środku się przesmaża.posolić troszkę i kabaczek i to ciasto-(jajko plus mąka).

    Robię jeszcze tak -mąż bardziej to lubi :
    pokrój tak samo ,przygotuj 3 talerze w jednym mąka w drugim jajko roztrzepane w trzecim bułka tarta i w takiej kolejności obtaczam,i na olej rozgrzany.
    Dlatego pisałam ze posolić kabaczek:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.