Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ciasto czekoladowe Maciejki

2»

Komentarz

  • Nie wyglądana zbyt trudne... Chyba dam radę... :)
  • Na pewno dasz rade! Jest proste jak drut ;) Najciezsze w nim jest zalecenie, zeby nie pozrec od razu, tylko wstawic na kilka godzin (najlepiej noc, albo dluzej) do lodowki.
  • Maciejka dobrze mówi, to zalecenie jest najtrudniejsze :)
  • Maciejka dobrze mówi, to zalecenie jest najtrudniejsze :)

    @Basja robilas juz to ciasto?
  • robiłam już chyba 4 razy i jest boskie :)
  • @Olesia, tu jest przepis na ciasto ze Starbucksa (ten drugi).
    zaszalałam sobie na imieniny. Chłodzi się. Z. biega i śpiewa "ciaśto kladowe dla Josi! dźe jeśt? kladkowe ciaśto? DLA JOSSSIII!"


    nie wiem, czy zostanie, jak się już dobierzemy...
  • @Maciejko, mam 2 pytania:
    - czy miksowanie jest konieczne? (jestem fanatyczką drewnianych łyżek ;) )
    - czy zamiast pary: cukier+gorzka można użyć mlecznej?

    Przepis sprawia tak kaloryczne wrażenie, że jest wprost stworzony na Ostatki =P~
  • Katia, jesli potrafisz dobrze wymieszac, to moze byc i drewniana lyzka, ale mi bardziej pasuje do tej pracy widelec.
    Z mleczna nigdy nie robilam. Powinno wyjsc, ale za smak nie dam gwarancji. Mysle tylko, ze powinno sie dac mniej cukru (polowe, a moze mniej?) przy takiej kombinacji, bo mleczna sama w sobie juz bardziej slodka jest od gorzkiej (na co sama nazwa wskazuje ;) ).
  • Mniam!!!
    Tez mialam piec, ew. to drugie (starbucksowe).
    Ale najpierw nie moglam znalezc orzechow, za to znalazlam wisnie amarena, takie w syropie. I wszystkim sie strasznie zachcialo tych wisni podrasowanych amaretto. Obawialam sie, ze wrzucenie wisni do ciasta bez maki jednak jest zbyt ryzykowne (ktos przetestowal moze, ze nie jest??). Z kolei do starbucksowego nie moglam zrobic, bo znalazlam tylo 200 ml smietany w lodowce. I tak padlo na mississipi mud cake z moich wypiekow. Z  wisniami i amaretto. Tu przepis: http://www.mojewypieki.com/przepis/mississippi-mud-cake
    Tez pyszne!
  • A poza tym Lila, nieustannie zachwycam sie typem urody Twoich corek! Strasznie szkoda, ze nie mam syna w odpowiednim wieku ;)
  • Robiłam kiedyś b. podobne ciasto ( nie pamiętam już czy wklejałam przepis ), dodatkowo do ciasta dochodziły gotowane pomarańcze ( zmiksowane potem ), również bez mąki.
    Pychota! Czekolada - gorzka z pomarańczą ;)
  • ano tak, Karol!!! Jakos mi sie kojarzylo, ze on mlodszy od mojej corki, ale chyba... starszy??? No to trzeba wyswatac mloda z Karolem :D Zwlaszcza, ze ona marzy o polskim mezu (na szczescie nie wdala sie w mamusie...).
  • edytowano luty 2013
    @Maciejka - ładne?
    Bo że smaczne, to wiesz ;)

    Ladne :) A jaka byla modfikacja?
    @Aga, mysle ze i z wisniami by wyszlo, jesli by je troche posiekac. Kiedys pieklam z suszona sliwka i bylo ok.


  • Karol ma 6,5 lat :) lubi porządek i sprzątać :) zainteresowania: kosmos, wulkany i takie tam. Wczoraj maż go nauczył grać w szachy i cały dzień grali. Nie umie dobrze czytać, ale dodaje i odejmuje do 100 :) W angielskim poprawia starszą siostrę :) Bardzo sprawny fizycznie :) Nie pójdzie spać bez pacierza - na kolanach - choć w kościele pyta kiedy się skończy :) Już jedna forumowiczka mówi o nim jak o zięciu, a ma 2 córki :) Ale jak mówi mój mąż - trzeba dzieciom pomóc i środowisko przyszłych teściów dobrać :)


    No, no... taka oferta... to ja mam córy 5 letnią i 3 letnią. Obie bardzo chetne do gotowania, starsza doskonale rozbija świeże jajka :-) młodsza ma cierpliwość  do obierania gotowanych. :-) Utrzymują porządek w pokoju. :-) Chodzą w sukienkach i lubią ładne spineczki :-) W kościele bardzo skupione :-) Modlitwę uwielbiają. :-) Generalnie.......... idealne. :D
  • Karolka uwielbiam :). Ale nie mam córki, za to mój Janek biegał stale za Karolem jak za starszym bratem :), aż o ukochanym misiu zapomniał ;).




    Zjadłabym ciasto czekoladowe :/, czemu po wszystkie, co ma w sobie mleczną, ciemną czekoladę muszę wymiotować?????

  • AgaAga
    edytowano luty 2013
    Moja tez 6,5. Z przekonan ksiezniczka, z pasji baletnica ;). Generalnie preferuje klasyczny balet, ale w przedszkolu jej nie rozumieja... wiec w zeszlym tygodniu sama ustawila dzieci i zrobila dla 20 dzieci uklad choreograficzny do Gangnam Style =)) To trzeba bylo zobaczyc!
    W przeoracie chodzi za nia trop w trop taki jeden osmiolatek, ale ona (na szczescie!) mowi, ze chce tylko polskiego meza. Wiec tego sie bede trzymac, poddajac jej kandydatow pod rozwage.
    Oprocz tego chce miec duzo dzieci, piec lubi, gotowac, sprzatac. Wrazliwiec z niej ogromny, trzeba bardzo uwazac, co sie jej mowi. I religijna jest, sama z siebie rozaniec odmawia (tego tez w przedszkolu nie rozumieja...).
    Zainteresowania Karol idealnie dzieli z przyszlym szwagrem, bo moj syn kocha samoloty, pojazdy kosmiczne i wybuchy wulkanow...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.