Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Bóle brzucha u dziecka

edytowano styczeń 2012 w Pomagajmy sobie
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Jaka lokalizacja?
  • kiedyś miałam test na wyrostek i wówczas miałam stanąć na palcach i opaść gwałtownie na całe stopy - jak wówczas zarwie, znaczy, ze wyrostek

    może promieniować na cały brzuch
  • @AB - dawno tak ma?
  • Hmmm... To monotematyczna będę - a robaków nie ma?
  • A może coś od pęcherza?

    Posiew robiliście?
  • Rozumiem, że wcześniej takich sensacji nie miał? Teraz jest na bezglutenowej diecie? Jeszcze mi po głowie chodzi, że te boleści mogą być z przyczyn psychologicznych bardziej. Ale też 2-3 mis. po przeleczeniu inwazja pasożytnicza jest możliwa. Jak macie świeżą tę ostatnią morfologię, to możesz się przyjrzeć rozmazowi krwinek białych, czy tam wszystko jest w normie.
  • @AB - a dałabyś radę nie puszczać go do przedszkola przez czas jakiś? Tak dla kontroli.
  • Zakażenia pasożytnicze podobno najlepiej wychodzą w rozmazie krwi, ale robionym ręcznie, nie tym z maszyny :confused:

    Zainfekowanie wskazuje głównie podwyższona ilość eozynofili.


    Podłoże psychologiczne wydaje się bardzo prawdopodobne, ale wykluczyłabym najpierw inne przyczyny (bo łatwiej zrobić badania).

    Przy robaczkach, to jeszcze gazy w dużej ilości mogą być, czy odbijanie, podkrążone oczy itp., ale o tym wszystkim na pewno wiesz. :bigsmile:
  • Aga... Co mlody lubi? U nas pomaga takie cuś - "jak cie boli brzuch to nie mozesz slodyczy"... Dziecko :shocked: i przetrzymac pare podwieczorkow..... i wyzdrowieje, jesli..... cudaczyło.

    Agniesiu, moze on po prostu rozkręcił swoja skuteczną walkę o Twoją uwagę?
  • Nie wahaj się jechać na ostry dyżur, jeśli czujesz potrzebę. Kiedy mój syn miał podobnie, to lekarze mówili, że lepszy kilkakrotny fałszywy alarm niż przeoczony wyrostek.
    Znajdź gastrologa. Zanim uznają, że przyczyna to emocje, trzeba wykluczyć wszystko inne. Nie zwlekaj, jeśli cierpi.
  • AB, jak tam Młody?

    Wiadomo coś?
  • @AB - czy te niepokojące bóle brzucha pojawiły się w jakiś czas po odstawieniu glutenu? Podjesz Młodemu jakiś probiotyk? Moim zdaniem bardzo warto.
  • @AB - ja jestem domorosły kombinator i w takich sytuacjach, to ja zawsze mam różne przemyślenia... :wink: I tak sobie myślę, że jak u kogoś śluzówka jelita była wyniszczona, to nie pracowała prawidłowo. Może jak ona musi od nowa zacząć prawidłową pracę, a organizm nie zwyczajny, to jakąś nieprzyjemność można odczuwać? Spodziewałabym się w tej sytuacji boleści w okolicach jelita cienkiego, czyli w sumie, cały środkowy i dolny brzuch. Mogłyby to być boleści skurczowe lub "nieokreślone"... Ale to tylko moje fantazje są, nie żebym to w jakimś mądrym miejscu wyczytała. A czynniki psychologiczne też bardzo wpływają na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, więc mogę podejrzewać nałożenie się różnych spraw. W oficjalnej literaturze nt. celiakii mówi się, że śluzówka jelita cienkiego regeneruje się min. 2 miesiące, choć istotne procesy zmierzające do poprawy dają się zaobserwować już w 2 tygodnie po odstawieniu glutenu.
  • Też byliśmy jakiś czas na diecie bezglutenowej.

    Dzieci także bolał brzuch, ale to była moja wina, tzn. źle zbilansowanej diety.

    Kiedy doszukiwałam się przyczyn, bodaj Teściowa podsunęła mi myśl, żeby oliwy z oliwek na czczo łyżkę im aplikować.
    Po kilku dniach stosowania bóle przeszły. Widocznie za mało oleum im podawałam.

    Później przeszłam na miksturę Słoneckiego tzn. oliwa+sok z cytryny + wyciąg z aloesu.
    To dla regeneracji śluzówki. I było naprawdę dobrze.

    Jakiś czas temu (po wakacjach, no bo wyjazdy były) zaniechałam podawania im tego i teraz znów jakieś bóle mają, choć na bezglutenie nie są i oleum i nie żałuję:wink:

    Ale moje dzieci alergiczne są i ryb nie jedzą :sad:
  • sprawdź spam
    tam czasem lądują maile z forum
  • @origami,
    lubię Cię - naprawdę.
    Szkoda, że ja tak daleko od Ciebie, bo bym przyjechała Ci pomóc zrobić domowe przedszkole
  • A gorączka? Czy coś łagodzi bóle? Czy coś im towarzyszy? Kupa w normie - częstotliwość, kolor, konsystencja?

    Daj znać, jak coś się wyjaśni!
    :iq:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.