Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komu jeden procent?

edytowano luty 2008 w Ogólna
Z kim dzielicie się swoim podatkiem?

Komentarz

  • Jak co roku...

    orient1.jpg

    Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

    NUMER KRS: 0000054086
    Laski
  • Znajomemu dziecku. Potrzebne na rehabilitację, która zaczęła się późno, ale są szanse. ...Trzecie dziecko w rodzinie :)

    Kubuś
  • Fundacja Pomoc Rodzinie>> Fundacja
  • [cite] Kasia_b:[/cite]Znajomemu dziecku. Potrzebne na rehabilitację, która zaczęła się późno, ale są szanse. ...Trzecie dziecko w rodzinie :)

    Kubuś
    [cite] mamax7:[/cite]My od 2 lat przekazujemy 1% własnemu niepełnosprawnemu dziecku

    To można tak indywidualnie ? :shocked: Napiszcie coś więcej, bo ja jakaś niedoinformowana jestem.
    My rok temu Dziełu Pomocy Św. Ojca Pio
    Teraz jeszcze nie wiem. Może też. A może hospicjum...
  • Przekazujemy wpłatę na fundację, a w ramach fundacji bezpośrednio pieniądze idą na Kubę. Trzeba to tylko zaznaczyć w zeznaniu podatkowym.
  • mmm ... w tym roku dla ... jednego z dzieciaków z klasy 1C integracyjnej mojej najstarszej Emilki.
  • Proponuję podawać linki (jeśli takowe są), na wypadek gdyby ktoś chciał się podłączyć pod Wasz pomysł.
  • Nie wiem czy ktoś o tym pisał ale troche się zmieniło. Moim zdaniem na lepsze.
    Kwoty nie wpłacamy sami tylko w PIT wskazujemy organizację i robi to za nas(raczej my nie robimy juz za niego) US (link).

    Gdyby prześledzic ilosc platnikow i wysokosc wplat to pare ladnych milionow nie bylo przekazywane z racji tego ze koszt wplaty przekraczal albo byl zniechecajacy w porownaniu do wysokosci odpisu.

    Wyszukiwarka
    http://opp.ms.gov.pl/

    Wykaz organizacji
    http://www.pit.pl/att//wykazOPP.pdf
  • Rodzice dla szkoły sp. z o.o.
  • Coś mi się zdaje, że dzięki nowej uldze na dzieci w tym roku większość z nas będzie miała zerowy podatek, więc 1% nie będzie można nikomu przekazać. Choć oczywiście zawsze można wpłacić coś z własnej inicjatywy.
  • [cite] Sykreczka:[/cite]Coś mi się zdaje, że dzięki nowej uldze na dzieci w tym roku większość z nas będzie miała zerowy podatek, więc 1% nie będzie można nikomu przekazać. Choć oczywiście zawsze można wpłacić coś z własnej inicjatywy.
    Nowa ulga prorodzinna praktycznie w większości rodzin uniemożliwi przekazywanie 1 % na organizacje pożytku publicznego co te odczują znacząco w swoich finansach a wynika to z ustawienia tego odliczenia jako ostatniego w formularzach podatkowych. Zostają praktycznie darowizny wykazywane w PIT O.
  • [cite] mamax7:[/cite]nasz syn ktory choruje na rzadki zespoł genetyczny ma załozone subkonto w Fundacji i właśnie my rodzice chorych dzieci zbieramy srodki na rehablilitację i leczeniena
    Mamax7
    Jak się czuje Twój syn? Pytam, bo kiedy byłam w ciąży z Adasiem (najmłodszy), przez 4 miesiące żyliśmy myślą, że Adaś jest na to chory. Zmiany zaobserwowane w ciąży się cofnęły - na to wskazał rezonans magnetyczny. Adaś jest zdrowy, ale widzę, że po przejściach w ciąży wolniej się rozwija ruchowo. Jak sie urodził był bardzo malutki (46 cm wzrostu) Jeszcze np. nie chodzi choć ma 16 miesięcy, wszystkie umiejętności ruchowe zdobywał bardzo późno.
    Przepraszam za OT, ale jak weszłam na stronę Twojego syna nie mogłam się nie odezwać. Jeszcze jedno, jeśli jesteś zainteresowana a jeszcze o tym nie wiesz: jest lista dyskusyjna poświęcona tej chorobie na Yahoo. Mogę Ci podać link. Pozdrawiam i życzę zdrowia synkowi. Znam bloga Twojego synka, czasem tam zaglądam.
    Jeszcze raz przepraszam za OT
  • Mamax7
    Zapomniałam napisać, że ta grupa jest po angielsku, może być?
    http://groups.yahoo.com/group/dandywalker/
    Forum jest otwarte dla każdego ale trzeba się zarejestrować na Yahoo i poprosić o członkostwo.
    Ja dostaję posty e-mailem.
    Pozdrawiam i życzę Wam siły i zdrowia
    Karina
  • Właśnie wypełniam PIT i rzeczywiście nic nie mogę przekazać w ramach 1%, bo nie mam z czego. Dochody w zeszłym roku były kiepskie więc możemy odpisać tylko połowę przysługującej nam ulgi na dzieci.:sad:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.