Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Domowa Akademia Niezwykłych Umiejętności

edytowano luty 2008 w Ogólna
Tyle się mówi, że rodzicielstwo rozwija, a wielodzietne to już w ogóle. A konkretnie? Napiszcie, czego się nauczyliście jako rodzice.

Zacznę od siebie. Otóż ja jako ojciec nauczyłem się szacunku dla codziennych, rutynowych czynności. Przekonałem się, że są niezbędne i że wiele od nich zależy.

Komentarz

  • Hmm... Poniekąd dar języków (małych ludzi :) )
  • Nauczyłam się wielu rzeczy, dzieci dały mi motywację i siłę. Przy dzieciach zaczęłam robić kartki i różne inne drobiazgi, zdrowo gotować, piec chleb na zakwasie, jeździć samochodem, cieszyć się życiem i nie narzekać (prawie), doceniać to, że jestem, to że mam tyle rzeczy, że mam co jeść. Przestałam się tak bardzo (choć nie do końca) zamartwiać swoim wyglądem (co nie znaczy że nie dbam o siebie, po prostu nauczyłam się doceniać to co mam). Nauczyłam się robić wiele rzeczy jednocześnie, spać po 5 godzin na dobę ucinać sobie drzemki na podłodze koło dzieci, jeśli tam się bawią, nauczyłam się być trochę dzieckiem (dzisiaj udawałam nietoperza, żeby rozbawić moje zasmucone i obrażone starszaki). Nauczyłam się, że ważne jest być, a mieć jest na drugim miejscu. Zaczęłam być bardziej asertywna.
    Fajnie mieć dzieci.
  • Przerzucać naleśniki z dzieckiem na ręku równocześnie telefonicznie uzgadniając kto odbierze skąd które dziecko :bigsmile:
  • Elastyczności - wcześniej nagła zmiana planów potrafiła popsuć mi nastrój na cały dzień, dziś, jak nic nagłego mnie nie spotka i uda mi się zrealizować wszystko tak jak to sobie zaplanowałam, to się dziwię...:shocked::shocked::shocked:
  • Organizacji czasu. Cieszenia się, gdy mam okazję "wyspać się" aż do 7 rano! :wink:
  • A ja się nie nauczyłam organizacji... :cry: :cry: :cry:
    Raczej już pogodzić się z totalną dezorganizacją. :shamed:
    Może po prostu mam za mało dzieci??? :wink:
    A wysypianie sie do 7-mej od północy na ten przykład... też znam smak tej radości...
  • Ostatnio nauczyłam się kierować jedną ręką, a drugą w tym czasie lulam dzidzusia w foteliku.
  • Z każdym dzieckiem bardziej dociera do mnie ze zostalem ojcem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.