Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przepisy od serca

124

Komentarz

  • Jeśli na ciepło, to ja bym potraktowała jak młodą kapustę. Na przykład podsmażyć trochę boczku i na tym boczku dusić te liście, aż zmiękną (bez dodawania wody). Zakwasić cytryną i wrzucić posiekany koperek - duuużo.
    Oj, chyba sobie jutro kupię botwinkę i sama też zrobię.
  • ja robilam ostatnio salatke z botwinki i grillowanych szparagow z szynka parmenska. 
  • ja robilam ostatnio salatke z botwinki i grillowanych szparagow z szynka parmenska. 


    Wow! Brzmi odlotowo!
  • Botwinka - mniam! Na dietę bezcukrową chyba dobra, co...??? :D
  • Irena, fajny pomysł! tylko dla mnie boczek trochę ble ;) Wezmę coś chudszego :) ale reszta-podoba mi się !
  • jukaa wejdz na smakoterapie. tam sa prawie tylko takie!
  • Kiedyś prawie dwa lata gotowałam bez mleka, kurzych jaj (ale używałam przepiórczych), cukru i białej mąki. No ale gluten był.
  • jukaa - właśnie chciałam polecić smakoterapię, blog pincake, forum wegedzieciak - może tam znajdziesz inspiracje
  • A ja duszę botwinkę odrobinę na oliwie, doprawiam i zalewam jogurtem z czosnkiem. Pycha. Tak samo robię ze szpinakiem.
  • edytowano czerwca 2012
    Ireno, czy możesz polecić jakąs potrawę z buraczków liściowych?Mam własne świeżutkie z ogródka i kombinuję coś innego niż zupę...Coś można jeszcze z tego zrobić???
    Znalazłam coś takiego
    http://codziennikmamy.blogspot.com/2012/05/wiesci-z-ogrodka.html
    myslę, ze to będzie dobre

    ;)
  • Dziś zrobiłam to co Irena polecała,czyli poddusiłam,ale nie z boczkiem, a z kiełbasą. Też ok.
  • @Aga, tak jak obiecałam, jest przepis na stifado. Wypróbowany, wg oryginalnego greckiego przepisu.
    http://przepisyodserca.blogspot.com/2013/08/stifado-grecki-gulasz-woowy.html

  • I przy okazji zapraszam na bloga wszystkich nowych. I starych też ~O)
  • A takich w średnim wieku? ;;)
  • A takich w średnim wieku? ;;)

    Tych w średnim wieku też. I małolaty też :P
  • @Aga, tak jak obiecałam, jest przepis na stifado. Wypróbowany, wg oryginalnego greckiego przepisu.
    http://przepisyodserca.blogspot.com/2013/08/stifado-grecki-gulasz-woowy.html

    się  mi podoba i akurat mam tycie cebuki - zrobię stifado :D
  • Kto się nie chce napracować i mieć przepyszny barszcz czerwony, to z całego serca zachęcam do wypróbowania tego przepisu. Ja go robię od lat.

    http://przepisyodserca.blogspot.com/2012/12/wigilijny-barszcz.html
  • OT
    @IrenaB, czy ciasto na pierniczki można zamrozić?
  • Nie mroziłam. Ale na pewno można je walnąć do lodówki i niech sobie tam leży, ile chcesz.
  • haha IrenaB właśnie 10 minu temu weszłam w googla i googlam: przepisy od serca barszcz czerwony :) już nastawiłam :)
  • IrenaB bardzo dziękuję za Twój blog!
    Jedyny z którego dania zawsze wychodzą!
    Zrobiłam pierniczki i paszteciki(przepyszne) . Pierniczki z przepisu Marceliny są pyszne(zwłaszcza na surowo) ale ciasto rwie się przy wałkowaniu. Te od Ireny są świetne w wałkowaniu i w smaku. A barszcz robię taki jak na blogu, kiedyś wpadłam na ten przepis i taki barszcz smakuje mi najbardziej ze wszystkich.
  • Będę się kłócić - ciasto wg przepisu Marceliny dzieci ogarnęly od początku do końca, tzn, ja zagniotłam, a one doglądały, jak dojrzewa, a dziś chwaląc, że najlepsze w świecie, bo do wałkowania nie trzeba podsypywac mąki zrobiły całą resztę!
  • robiłam 2 lata z rzędu i mi się zawsze rwie
  • @apolonia, dziękuję za miłe słowa. Potrawy wychodzą, bo przetestowane na moich domownikach, czterech rozpuszczonych kulinarnie chłopach.
  • Apolonia, a trzymasz w czasie wałkowania garnek w lodówce? W sensie - tę część ciasta, której nie wałkujesz? ;)
    Bo jak sie rozgrzeje, to zaczyna się kleić albo rwać.

    Fanką barszczu Ireny też jestem, choć go zmodyfikowałam, ale patent nieoceniony.
  • jestem fanką swojego barszczu!
  • Marcelina, no nie trzymałam reszty w lodówce, jakoś to przeoczyłam. Do trzech razy sztuka, za rok spróbuje! A to ciasto najlepiej smakuje na surowo;)
  • @Marcelina jak zmodyfikowałaś barszcz?
  • Właśnie barszcz odstawiłam do spiżarni, na zimną podłogę. Ciekawa jestem efektów :-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.