Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dekoracja tortu - co poza masą marshmallow?

edytowano czerwiec 2012 w Kuchnia
Chciałabym udekorować tort, ale zdolności nie mam i myślałam o gotowych ozdobach. Tort będzie między innymi z bitą śmietaną i nie chce jej pokrywać masłem (nigdy tego nie próbowałam i nie chcę eksperymentować na torcie pieczonym dla znajomych).
 
Dlatego zaczęłam oglądać gotowe ozdoby i mam dwa odkrycia:

- gotowe dekoracje cukrowe, których chyba nie chcę. Kojarzą mi się z twardym, okropnie słodkim kamieniem. Te z którymi miałam do czynienia były prawie niejadalne. Są bardzo ładne, ale nie chce wkładać czegoś co pewnie będę musiała wyrzucić po imprezie. I tu moje pytanie: czy takie rzeczywiście są dekoracje cukrowe? Może to co kojarzę z dzieciństwa odeszło w niebyt i dzisiejsze są jadalne (z przyjemnością).

- dekoracje z opłatka, które chyba chcę. Po prostu wydaje mi się, że będą smaczne - delikatne nie zagłuszą smaku tortu. Jest mniejszy wybór niż cukrowych, ale też mi się podobają. Nie wiem tylko jak zachowują się na torcie - czy utrzymują się suche? Czy stają się mokrą plamą?
Czy macie jakieś doświadczenia z opłatkiem na torcie?

Dodam, że ciasto po upieczeniu będzie musiało spędzić ok 1h w samochodzie, a potem co najmniej 2h w lodówce (msza + obiad). Cukrowym nic się nie stanie, ale czy opłatkowe wytrzymają? Chciałabym położyć je na bitej śmietanie grupo posypanej kokosem.

Najbardziej chciałabym takie motyle:

image  image



Komentarz

  • Gotowych cukrowych nie możesz kłaść na masę śmietanową bo popłyną.
  • edytowano czerwiec 2012
    image

    Na owocowe torciki (owoce zalane galaretką) kładę często stokrotki z
    opłatka, robi to chyba drOetker. Zawsze to się podoba tym, co mają jeść tort :-). Stokrotki kładę
    nie zawsze wieczorem, ale też nie 5 minut przed podaniem tortu.

    Niedawno robiłam tort "z ptasim mleczkiem" na wierzchu (czyli bita śmietana+żelatyna). Na to położyłam okrągły opłatek z nadrukiem. Wyszło dobrze. Opłatek kładłam wieczorem, tort kroiłam przed podaniem.   Ten opłatek całą swoją płaszczyzną przylegał do tortu. 
    imageTaką instrukcję dostałam od Sprzedawcy opłatka:

    • Dociąć opłatek nożyczkami wg uznania,
    • Na górę tortu położyć masę (bita śmietana, krem, nie może to być czekolada, marcepan, masa plastyczna),
    • Docisnąć opłatek do nawierzchni tortu (opłatek może się trochę odkształcać, lecz po paru minutach sam się dopasuje)
    • Nałożyć opłatek min 4 godziny przed podaniem

    To był mój pierwszy tort z takim opłatkiem, nie przycięłam brzegów (nie wyrównałam nożyczkami do okrągłego kształtu), dlatego maskowałam brzegi sypaniem kakao. Następnym razem już obcięłam, było ładniej :-)


    image

  • Ale na owocowych najładniej wyglądają świeże listki mięty albo melisy

    image
  • Twoje motyle są cudne. Jeżeli mają przylegać całą powierzchnią do masy na torcie, to ja bym je położyła wcześniej - na noc. Opłatek napęcznieje i wyrówna się od miękkiej masy. Ale w takim wypadku nie dawałabym kokosowych wiórek, bo nie będzie to równe.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.