Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rządy miłości w Wałbrzychu

edytowano kwiecień 2008 w Ogólna
20 ubogich kobiet głoduje w budynku rady miasta Wałbrzycha. Przebywają tam ze swoimi dziećmi, część z nich jest w ciąży. To protest przeciwko odłączeniu im prądu, wody i gazu w mieszkaniach. Jedna z kobiet w ciąży zemdlała, rozbiła głowę na schodach i została zabrana do szpitala. Urzędnicy z Platformy nie chcą z nimi rozmawiać, a prezydent z ramienia Partii Cudów Donalda Tuska wrzasnął: pani nie krzyczy, nie będę z panią rozmawiał. Prezydentem jest niejaki Piotr Kruczkowski, członek Platformy Obywatelskiej.

H/T Forum Frondy

Komentarz

  • bez serc, bez ducha....
  • Płacz, nerwy i łzy - 20 kobiet, w tym kilka w ciąży, głoduje wraz ze swymi dziećmi w budynku rady miasta Wałbrzycha. Nie mogą się pogodzić, że odłączono im media w nielegalnie zajmowanych mieszkaniach. Sytuację miała rozwiązać rozmowa z wiceprezydentem. Tak się nie stało. Po jej zakończeniu, gdy kobiety wychodziły, jedna z nich dostała zawrotów głowy i spadła ze schodów.
    Ranną zabrała karetka. Miała rozbitą głowę. Według słów świadków była bardzo zdenerwowana i dostała ataku, który przypominał padaczkę.

    Spotkanie części protestujących z wiceprezydentem Wałbrzycha Mirosławem Bartolikiem nie przyniosło żadnego efektu. Władze pozostają nieugięte - dzicy lokatorzy muszą opuścić lokale. Kobiety są zrozpaczone. - On powiedział, że g... go nasza sytuacja obchodzi - krzyczała jedna z kobiet. Miała łzy w oczach. Na spotkanie nie zostały wpuszczone media.

    Sytuacja staje się dramatyczna

    Nie będzie przyzwolenia na samowolne zajmowanie lokali gminnych. W chwili obecnej na terenie Gminy Wałbrzych 364 lokale zajęte są samowolnie. "Dzicy" lokatorzy nie mają prawa do tych lokali, a zatem wszystkie media w tych pomieszczeniach podłączane są bezprawnie. Do tej pory odcięto media w kilkunastu takich lokalach. W efekcie odzyskano 7 lokali gminnych, z których nielegalni lokatorzy wyprowadzili się dobrowolnie. Lokale te zostaną przyznane osobom oczekującym na mieszkanie socjalne
    Oświadczenie urzędu miasta
    Kobiety bezprawnie zajęły pustostany i dlatego miasto odcięło im prąd, gaz i wodę. Teraz domagają się legalnego zameldowania.

    Protest trwa od środy. W piątek rano jedna z protestujących trafiła do szpitala. Zasłabła.

    "To dramat"

    Razem z matkami w urzędzie jest radny Ryszard Nowak. - Będę z tymi paniami do końca, bo to jest dramat - powiedział TVN24 radny.

    Kobiety są zdesperowane. Na protest przyszły wraz ze swymi dziećmi. - Nie powinni się tak zachowywać. Mamy czekać na mieszkania socjalne, a oni odcinają... Ja mam inhalator na prąd i nie mogę podłączyć go dziecku - mówi przez łzy jedna z protestujących.

    Rzecznik urzędu miasta poinformowała nas, że prąd, gaz i woda zostaną włączone, ale tylko tym osobom, które mają przydziały na mieszkania socjalne. Wśród protestujących są tylko cztery takie osoby.

    "Tu jest i tak lepiej niż w domu"
    Mamy mówią, że nie miały wyjścia. - Dzieci się mnie pytają, czemu nie ma wody? A co ja mam mu powiedzieć, że pan prezydent myśli, że mamy inne żołądki i nie musimy pić? - pyta wzburzona matka.

    Głodówka jest prowadzona od czwartku. - Nikt się nami nie chciał zainteresować, nikt nie przyjechał, aby z nami porozmawiać - dodaje kobieta głodująca mimo tego, że jest w czwartym miesięcy ciąży.

    Protestujące śpią na zmianę. Pozostałe mogą się wtedy zajmować się dziećmi. - Tu jest i tak lepiej niż w domu, jest tu woda i gaz - mówią.

    Prezydent nieugięty

    Protest głodowy trwa od środy
    Kobiety myślały, że wstawią się z nimi władze. Tak się nie stało. z rozmowy z wiceprezydentem Mirosławem Bartolikiem kobiety wyszły zupełnie rozbite.

    Zapewnił on, że władze będą swoją politykę odcinania mediów z nielegalnie zajmowanych mieszkań kontynuować.

    Zapowiedzieli to już w oświadczeniu, które zamieszczono na stronie internetowej urzędu miasta jeszcze przed spotkaniem. "Nie będzie przyzwolenia na samowolne zajmowanie lokali gminnych. W chwili obecnej na terenie Gminy Wałbrzych 364 lokale zajęte są samowolnie. "Dzicy" lokatorzy nie mają prawa do tych lokali, a zatem wszystkie media w tych pomieszczeniach podłączane są bezprawnie. Do tej pory odcięto media w kilkunastu takich lokalach. W efekcie odzyskano 7 lokali gminnych, z których nielegalni lokatorzy wyprowadzili się dobrowolnie. Lokale te zostaną przyznane osobom oczekującym na mieszkanie socjalne".

    zrodło
  • Oj ten świat staje na głowie. Cóż,po co się interesować cudzymi problemami, jak się ma niezłą posadkę, pełny portfel i...
    Protestowały pielęgniarki- szumu było co niemiara. Może jestem nie w temacie, ale nic nie słyszałam o tym wydarzeniu.... stronnicze media...hm... bez komentarza.
    K
  • jeden z panów na forum pisał o idealnym świecie, gdzie tylko dobrze pracujący dobrze zarabiają,
    a tu proszę
    Pozwolą Panie i Panowie że nadal nie będę się rozpłwał w empatii dla Wałbrzycha (może Sobięcina nawet).
  • sytuacja wcale nie jest taka jasna - z jednej strony rodziny ktore nielegalnie zajeły pustostany - mieszkania na które czekaja inni - moze tez maja ciezka sytuacje, ale duma nie pozwala im robic z siebie widowiska, a z drugiej strony kobiety w ciazy ktore wola głodowac niz przyjac miejsca w DMSie...
  • Tylko nie przegnij Honorata bo wyjdziesz na takiego bezdusznika jak ja. Nie pomoze tlumaczenie ze sama w domu masz 11 stopni a tacy dostają wegiel na całą zimę... ;)
  • Ciekawie wypowiada się na temat rządu Donaldu Tusku pan Marek Edelman:

    z3925542N.jpg

    - To hańba, że w Polsce, która jest wolna podaje się znak niewoli jako symbol Żydów - powiedział specjalnie dla TOK FM Marek Edelman, ostatni żyjący przywódca powstania w Getcie Warszawskim. - Widocznie ten rząd jest podległy, wszystkie rządy muszą naród trzymać za mordę i dają im i pogardzają nimi, każą im wkładać opaski hańby!
  • Czyli o co chodziło kłamczuchowi?
  • >>Widocznie ten rząd jest podległy<< komu podległy

    >>wszystkie rządy muszą naród trzymać za mordę<< oj trzymają za media trzymają

    >>i dają im<< dają podwyżki ale niestety nie wszystkim (ustawa kominowa do likwidacji)

    >>i pogardzają nimi<<< owszem np pełen miłości zwrot "moherowe berety" lub wybryki Palikota wzywającego do likwidacji Księdza katolickiego

    Niniejszym oświadczam co następuje kocham Naród Wybrany i proszę mnie nie pouczać że miłość ma jest niepoprawna.
  • Niniejszym oświadczam co następuje kocham Naród Wybrany i proszę mnie nie pouczać że miłość ma jest niepoprawna.
    Nie wiem czy stać mnie na taką wypowiedź. jak sie patrze na Edelmana to sobie mysle ze nie tylko Polacy strzelali brylantami, a powstanie w getcie było tylko po to by pozbyc sie elementu wartościowego w "narodzie".
  • Wiadomo, że pan E. jest obecnie poczciwym staruszkiem i trudno by było się w nim zakochać. Ale w młodości bywał przystojny i minę marsową potrafił zrobić.

    071206_15w_s.gif
  • troche jestem nie na czasie, czemu tak 'jezdzicie' po Edelmanie?
  • [cite] Honorata:[/cite]troche jestem nie na czasie, czemu tak 'jezdzicie' po Edelmanie?
    Jak to czemu... bo Żyd. :):):)
  • '>>jezdzicie' po Edelmanie?<<

    co to znaczy? czy zabronione jest odniesienie się do słów jakie raczył wypowiedzieć. Taw zadał słuszne pytanie o co chodzi panu Edelmanowi.
    Czy ktoś tu obraził pana Edelmana?

    Odpowiem więc na zadane pytanie czemu jeździmy po Edelmanie -"parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze nie"
  • Właśnie wcale nie jeździmy. Edelman mówi jak Michalkiewicz i jesteśmy z niego dumni. :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • [cite] Maciek:[/cite]Właśnie wcale nie jeździmy. Edelman mówi jak Michalkiewicz i jesteśmy z niego dumni. :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Czasami mu się tylko daty pomylą i pucz z zamachem... a Michalkiewiczowi nie(chyba). :)
  • wiem ze ja głupia jestem i w ogóle niezbyt lotna, ale wytłumaczcie mi prosze w jaki sposób odnosza sie do słów wypowiedzi:
    jak sie patrze na Edelmana to sobie mysle ze nie tylko Polacy strzelali brylantami, a powstanie w getcie było tylko po to by pozbyc sie elementu wartościowego w "narodzie".
    Wiadomo, że pan E. jest obecnie poczciwym staruszkiem i trudno by było się w nim zakochać. Ale w młodości bywał przystojny i minę marsową potrafił zrobić.
  • Honorata głupia nie jesteś :). Maciek zaczął z tym Edelmanem to nich sie tlumaczy dla mnie on tylko zerowym autorytetem jest. Czemu tej ostatniej ocalałej babci z Tytanika nie zapytać o gospodarke morską?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.