Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sukcesy nierobów Ryżego

edytowano lipiec 2008 w Ogólna
Sukcesy nierobów Ryżego

- wzrost cen żarcia o 47%,prądu o 100%, gazu o 40%, ...
- cena benzyny po 5 złociszów z jesiennymi planami na 6,36 złotego
- zlot giełdy na pysk
- sprzedanie się ruskim za wagon słoniny
- rozwalenie stosunków z USA i wystawienie nas na pastwę merkel i putina
- wprowadzenie planów wybudowania 0 km autostrad do 2012 roku
- umiejętne rozpoczęcie dyskusji o odebraniu nam EURO 2012
- próba prywatyzacji szpitali według przepisu sawickiej
- zwolnienie z więzienia dochnala, gangu pruszkowskiego i wołomińskiego
- próba skazania Ziobry na 25 lat pobytu na Syberii za nieprawidłowe przejście przez jezdnię
- wyżerka na urodzinach u bolka jako protest przed policjantami pamięci z IPNu.
- wycieczka życia na Maczu Pikczu za 1,5 miliona złotego w ramach taniego państwa
- 1000 radarów na każdej polnej drodze
- przybycie emigrantów z Wielkiej Brytanii w liczbie sztuk jeden - obywatela kulczyka
- wycofanie wojsk z Iraku po to by podwoić ich liczbę w Afganistanie
- znakomite wyniki sportowców - ze szczególnym uwzględnieniem sukcesu kopaczy nożnych we Wschodnim Rajchu
- radykalny wzrost płac dla nauczycieli o 3,3% ( znaczy o 20 złotych)
- wyjątkowa pracowitość w sejmie i senacie
- zaciągniecie do szkół pięciolatków i skreślenie Sienkiewicza z kanonu lektur


H/T smok5 z Forum Frondy

Komentarz

  • Ja mam pytanie - kto głosował na PO?
  • 41,51% głosujących.
  • A mówili, ze ten rząd nic nie robi... Jednak coś robi...
  • Rząd Tuska to porażka na całej linii, ale szczerze mówiąc rządy PiS-u również nie były lepsze. Po prostu PiS trafił na trochę inną fazę cyklu koniunkturalnego niż PO, niemniej jednak sam w niczym się do jego utrwalenia nie przyczynił.

    Gdyby spróbować zastanowić się nad tym jaka jest etykietka danej partii i czego powinno się po niej spodziewać, a co dostajemy w rzeczywistości to z mojego punktu widzenia wygląda to następująco:

    Etykietka (lub inaczej mówiąc próba pozycjonowania się na scenie politycznej):

    PO - Liberalizm przede wszystkim gospodarczy. Centroprawica (z naciskiem na centro). :)

    PiS - Etykietka: Partia chrześcijańsko - narodowa. Gospodarka: Etatyzm (znaczący udział Państwa).

    Rzeczywistość:

    PO - ich liberalna gospodarka to najwyższy Vat w Europie, wysoka akcyza, podatki PIT i CIT i dużo regulacji (a głównym osiągnięciem czołowego posła z komisji ds. likwidacji barier dla biznesu jest wymachiwanie sztucznym penisem).

    W kwestiach moralnych i światopoglądowych również porażka (zasadniczo proaborcyjni: patrz Tusk dziękuje Kopacz za dobre wypełnianie obowiązków). Ale tutaj przynajmniej nie ma rozczarowania, bo tego można było się po nich spodziewać.

    PiS - dla mnie jest to partia czysto narodowa wręcz nacjonalistyczna (bez żadnego cienia przymiotnika chrześcijański). Jak tylko pojawiła się debata nad zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego to bracia szybko skalkulowali, że politycznie im się to nie opłaca i nie ma co ryzykować poparcia społecznego dla jakiś tam idei. Ci którzy mieli inne zdanie i rzeczywiście możnaby ich zakwalifikować jako chadeków jak poseł M. Jurek szybko się z Kaczyńskimi pożegnali.

    Generalnie obecnie osobiście pozostaje mi chyba głosowanie na Prawicę Rzeczypospolitej lub Korwina - Mikkego

    :smile:
  • Mikke jest konserwatywny moralnie i liberalny gospodarczo. Czy to prawica lub lewica? Nie wiem i w sumie to nie jest ważne. Zresztą tam chodziło o głosowanie albo na PR albo na Mikkego, a nie że Mikke to prawica.

    P
  • A gdyby były kolejne wybory i byście wiedzieli, że mają szansę wejść do Sejmu tylko te partie, które są obecnie, to na kogo byście zagłosowali?
  • Tym bardziej, że PiS nieco odmieniony - sporo młodych ludzi, co do których pociąć się nie dam. Szkoda mi Dorna i Towarzyszy... Dopóki na scenie jest PO i PiS, żadna z tych partii nie będzie zachowywać się racjonalnie, tylko grać w jakieś podwórkowe złośliwości...

    Może wtedy rzeczywiście PR, ale bez przekonania. Porządni ludzie, ale czy sprawni politycy z konkretnym programem?
  • Na nikogo bym nie głosował. Głosowanie na tych hipokrytów byłoby niezgodne z moim sumieniem bardziej niż niedopełnienie obowiązku głosowania.

    P
  • [cite] Maciek:[/cite]A gdyby były kolejne wybory i byście wiedzieli, że mają szansę wejść do Sejmu tylko te partie, które są obecnie, [...]?
    Czyli jak co 4 la...ups co 2 lata...? Na tych co ostatnio nawet gdyby nie weszli. Jak ostatnio w prezydenckich zagłosowałem na tego co wszedł to do dzisiaj czuję się szmatą.
  • [cite] Maciej Gnyszka:[/cite]
    [cite] Robert76:[/cite]Generalnie obecnie osobiście pozostaje mi chyba głosowanie na Prawicę Rzeczypospolitej lub Korwina - Mikkego
    :smile:

    Uważam to samo :bigsmile: W tych wyborach tak głosowałem :rasta:
    ja również
  • >>PiS - dla mnie jest to partia czysto narodowa wręcz nacjonalistyczna (bez żadnego cienia przymiotnika chrześcijański).<<

    Jakoś nie dostrzegam jakieś przykłady?
    Ten sam stosunek do UE co i PO tylko bardziej przypudrowane./
  • W zakresie dbałości o sprawy narodowe (mam na myśli np. fundusze na IPN, podejście do celebrowania świąt narodowych - patrz ostatnia defilada) czy dbałość o kulturę narodową akurat to w PiS-ie pozytywnie oceniam.

    A w sprawach europejskich: Podpisanie protokołu brytyjskiego do traktatu reformującego unię to raczej zasługa PiS-u. Myślę, że gdyby PO rozpoczęła rządy wcześniej Polska ratyfikowałaby traktat bez tego protokołu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.