Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

nasze wakacje

anaana
edytowano sierpień 2008 w Ogólna
Chciałabym zapytać jak organizujecie wyjazdy wakacyjne lub inne jesli chodzi o srodek transportu. Czy macie jakieś minibusy, lub podróż na dwa samochody, czy może jakieś marki posiadają niestandardowe rozmieszczenie miejsc w samochodzie. Moja rodzina jeszcze nie jest duza 2+3 zastanawiam się a szczegolnie mój mąż jak to zorganizowac w przyszlości.

Komentarz

  • Polecam VW Sharan, Ford Galaxy lub Seat Alhambra. Te trojaczki różnią się tylko znaczkami i małymi szczegółami. W środku głównie części VW. Ekonomiczny diesel 1,9 tdi potrafi spalić średnio 6-6,5l ropy. Wygodnie może nim podróżować 7 osób + średni bagaż. Siedzienia łatwo wyjmowane (zatrzaski w podłodze), łatwo też je kupić i sprzedać np na allegro. Jeżdzi się nim naprawdę wygodnie i bezpiecznie. Wspaniałe dość miękkie zawieszenie - idealne na polskie drogi. Mam takiego 10-latka i jak na razie jeździ bez zarzutu. 2+3 + następne jest to szokujący przełom jeżeli chodzi o środki transportu. Warto już teraz rozejrzeć się za van-em, a i dla pięcioosobowej rodziny będzie ogromną wygodą.
  • W 6 osób matim. Warianty są różne+ średni bagaż.
  • Bogdan dzieki za wskazówki. Taw co oznacza "matim".
  • Matiego nie znasz? No wiecie co Ona matiego nie zna. To coś jak prawie Sharan.
  • Nie znam , nie znam ale poszukałam ilosc i rodzaj rodzaj odpowiedzi byl zaskakujący. Proszę o dalsze wskazówki. Czy pod tym skrótem kryje sie kultowy samochód którego muzeum miesci sie w Stuttgarcie. Jesli tak to naprawde super auto
  • Nie wiem, czy to rozważne kupować karawan od amerykańskiego żołnierza. Aczkolwiek samego Grand Voyagera polecam z całego serca :-)
  • Opel Zafira Diesel 2,2 (siedmioosobówka). Po tegorocznych wakacjach widzę, że z ewentualną czwórką dzieci (bez wózka) będzie się można bez problemu zapakować. Z piątką niestety tylko na krótką wycieczkę prawie bez bagaży. Na marginesie: spalanie na trasie 6,1 litra w jedną stronę (zwykły ON na Shellu), 5,5 w drugą (BP Ultimate Diesel) - wynika z tego, że nie opłaca się oszczędzać na paliwie.
  • Właśnie testowaliśmy samochód na wyjeździe z piątką dzieci nad morze. Mieliśmy na dachu ski-pack na sprzęt plażowy i zabawki, ale zasadnicza część bagażu plus wózek (spacerowa Emmaljunga) weszła do bagażnika.
  • >>W ubiegłoroczne wakacje właśnie pociągiem zawędrowaliśmy nad morze (Wisełka). Każdy opiekował się 1 lub 2 sztukami bagażu, a najmłodsza<<

    Wisełka? a bardziej konkretnie?
  • Toyota Previa - 8 miejsc. Właśnie wróciliśmy z gór. 6 osobowa załoga , wszystkie bagaże + mały wózek + duże nosidło w bagażniku, żadnych tobołków pod nogami czy pomiędzy pociechami + jeszcze 2 miejsca dla ewentualnych autostopowiczów z niewielkim bagażem. Komfort, przestrzeń. Bajka. Wcześniej na spływ kajakowy z pełnym sprzętem biwakowym, żywnością itd itp ( bez kajaków:wink:) - trochę ciaśniej ale bez najmniejszych problemów. Spalanie - benzyna, w trasie pomiędzy 9 a 10l. Na polnych drogach oczywiście znacznie więcej. Ale mogło być gorzej...:wink:
  • Grand Voyager: 2 + 4, + Uno (golder retriver) +dwa koty i spoooro bagażu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.