Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy siadanie na podhalańskim kamieniu to grzech?

TawTaw
edytowano wrzesień 2008 w Ogólna
Anioły w Krakowie - zdjęcia sprzed Kurii
Anioły pod krakowska Kurią Na placu przy klasztorze oo. Franciszkanów naprzeciw krakowskiej Kurii stoi siedem rzeźb przedstawiających skrzydlate postacie.

Mają różną wysokość - najwyższy ma siedem metrów. Metalowe figury są dziełem Michała Batkiewicza, pochodzącego z Wadowic absolwenta Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoim talentem pragnął uczcić pamięć Jana Pawła II. Plenerową wystawę dopełniają kamienne otoczaki przywiezione z Podhala â?? jest ich 27. Tyle właśnie lat trwał pontyfikat Ojca Świętego.

Ekspozycja poprzednio prezentowana była w Wadowicach.

1025.3.jpg
foto:Marek Ciuła

Nie musze pisać jak dzieci zareagowały na taką sztukę przytulanie, głaskanie, wchodzenie do wewnątrz, wspinaczka na kamienie, zabawa w chowanego aż tu sielankę rozpieprza pani w słusznym wieku idąca z kolezanką zawracająca uwagę dzieciom że kamienie nie są od siedzenia i że najlepiej to zniszczyć, i do mnie że ładnie pan wychowuje dzieci. Tak sobie myślę, a co autor pracy na to?

Komentarz

  • Nie wiem, co Autor na to, ale my spłakaliśmy się ze śmiechu nad tym "dziełem sztuki" - czy czytałeś komentarz do tego Opus, wyryty na tablicy obok? Piękny marketing kulturowo-okolicznościowy...

    Po raz pierwszy widzieliśmy to cudo za Balicami, stało na rozwidleniu dróg w stronę Zabierzowa. W tamtej scenerii zabrakło miejsca na tablicę, więc długo byliśmy przekonani, że to resztki rozbitego samolotu:bigsmile:
  • Odwiedziliśmy Kraków miesiąc temu i też dane nam było to zobaczyć...
    Lubię sztukę współczesną, cieszę się gdy posługuje się współczesnym językiem itd itp, ale TO! ani to ładne, ani poruszające, ani niedopowiedziane ani w otoczenie się nie wpisuje... grrr.... na zdjęciu jeszcze najgorzej nie wygląda ale na żywo bardziej sraszy niż cieszy
  • Nam przeszło przez myśl że to tarcza antyrakietowa.
    Dzieci natomiast interesowało czy cała rodzina zmiesci sie do srodka.
    UWAGA najwiekszy anioł ma ostre lewe skrzydło od środka.
  • mnie się podoba, fajne pomysły mają dzieci, a babcia maruda
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.