Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

po głowie od ZUS'u po 9 latach

edytowano wrzesień 2008 w Ogólna
Mam kłopot. Z ZUS'u przyszło do nas pismo o zaleganiu ze składkami społecznymi za I i II 1999r. Za cholerę nie wiemy jak się przed tym obronić. Może Wy umiecie pomóc.

W tym okresie prowadziłam własną działalność gosp. W I'99 urodziłam córeczkę i byłam na macierzyńskim. Oprócz tego pracowałam na umowie o pracę na czas nieokreślony, choć to podobno nie ma znaczenia. Pani z ZUS'U (zresztą bardzo miła) powiedziała, że opłacałam prawidłowo składki na ubezpieczenie zdrowotne ale po przejściu na macierzyński powinnam jeszcze płacić to ubezpiecz. społeczne.
Czy ktoś z Was może wie więcej na ten temat?

Komentarz

  • Ja k... nie wiem.
  • Hej,
    Moja zona jest na wychowawczym po skonczonym macierzynskim w swoim pierwszym miejscu pracy (etat) i wlasnie ma zamiar zalozyc firme. Czy dobrze rozumiem ze powinna placic wiec ZUS tak jakby nie miala w ogole stalej pracy? Troche to dziwne - przeciez jej pracodawca staly oplaca skladki do ZUS za nia nawet jak jest na urlopie wychowawczym ...
  • [cite] darman:[/cite]Hej,
    Moja zona jest na wychowawczym po skonczonym macierzynskim w swoim pierwszym miejscu pracy (etat) i wlasnie ma zamiar zalozyc firme. Czy dobrze rozumiem ze powinna placic wiec ZUS tak jakby nie miala w ogole stalej pracy? Troche to dziwne - przeciez jej pracodawca staly oplaca skladki do ZUS za nia nawet jak jest na urlopie wychowawczym ...
    Co kieruje Twoją żoną żepodejmujecie tak dramatyczną decyzję?
  • dlaczego dramatyczna ? Tu chodzi o dwie, trzy godzinny dziennie ...
  • Działalność to dzialalność.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.