Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obgryzanie paznokci

2»

Komentarz

  • Obgryzałam w czasach szkolnych, nic nie działało, potem przestałam, ale...
    Teraz większym problemem jest dla mnie gryzienie i zdzieranie skórek przy paznokciach... No nie mogę się nijak powstrzymać, a nieraz zadrę że paskudnie to wygląda :-SS
    Czy da się to zwalczyć, nie wiem, na mnie nic nie działa :((
  • ja obgryzałam cale dzieciństwo- trzy moje córki obgryzają do krwi .... geny ode mnie odziedziczyły. 
    Dałam spokój. 
    Tylko mam paznokcie chłopców do obcinania ;-) 
  • Nas też to dopadło, tzn. córkę. Pociesza mnie, że to może robale jednak (było w wątku o pasożytach) bo jest szansa, że coś można zrobić. Zaczęło się jakoś tak niedawno, a nie przeżywa żadnych nagłych zmian, stresów...wręcz przeciwnie, wszystko w najlepszym porządku. Proszenie, straszenie - nie działa.
  • Zaczęliśmy walkę... Gorzki żel itp. nadzieja słaba ale mam dość gryzoni w domu... U kogoś coś się sprawdziło?
  • @Aneczka08 ja miałam problem u syna z braniem pojedynczych włosów do buzi. Aż pokazałam mu odcinek Housa, w którym wyjmują z brzucha dziewczyny kulę zjedzonych włosów. Z dnia na dzień przestał "zajadać", zdarza się,  że bawi się włosem ale do buzi nie weźmie. Może pokaż zdjęcia rąk po latach obgryzania poznokci, niektóre są przerażające. 
  • Ja mam z tym problem , teraz  umiarkowany, ale warto przyjrzeć się odżywianiu, ja mam mocne paznokcie gdy nie jem glutenu i nabiału za to dużo rosołu i mięsa. Wtedy też paznokcie nie są "interesujące", najgorzej jak się zadzierają i wyginają.
  • kika0 powiedział(a):
    @Aneczka08 ja miałam problem u syna z braniem pojedynczych włosów do buzi. Aż pokazałam mu odcinek Housa, w którym wyjmują z brzucha dziewczyny kulę zjedzonych włosów. Z dnia na dzień przestał "zajadać", zdarza się,  że bawi się włosem ale do buzi nie weźmie. Może pokaż zdjęcia rąk po latach obgryzania poznokci, niektóre są przerażające. 
    O to już dawno pokazywaliśmy...
  • Ja obiecałam że jak nie będą obrgyzione to pomaluje swoim lakierem na weekend. I już w drugim tygodniu zadzialala, potem sobie zapomniała.o malowaniu i o obgryzaniu. Ale to nie byl.nalogowiec tylko tak jakoś jej się zrobiło,.noi dziewczynka ;)
  • U mnie gryzą 3 sztuki na 4  zczego corka najgorzej 
  • Gorzki żel jest smaczny, wiec nic nie dal. Ani u mnie ani u dzieci.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Chyba żartujesz? "Gorzki pazurek" próbowałeś?
    Jest obrzydliwy, jakiś taki chemiczny, do tego długo utrzymuje się w ustach i nie sposób go zmyć.
  • Jest smaczny. Niestety.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.