Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Elbanowscy: Popieramy zerówki przedszkolne

edytowano październik 2008 w Ogólna
rodzice600jpgsjs4.jpg

Joanna Cieśla: â?? Zebrali państwo prawie 24 tys. podpisów pod protestem przeciwko temu projektowi reformy edukacji. Co się w nim rodzicom nie podoba?

Karolina Elbanowska: â?? Naszym zdaniem nie można przeprowadzać reformy, gdy nie są do niej przygotowane ani szkoły, ani dzieci, ani nauczyciele, ani wydawcy podręczników.

Tomasz Elbanowski: â?? Nie jesteśmy przeciwnikami wcześniejszej nauki dzieci â?? chodzi nam tylko o warunki tej edukacji. Żeby była przyjazna, nie wystarczy przesunąć ławkę i położyć dywan. Trzeba odpowiednio zorganizować przestrzeń, ale też zapewnić opiekę przygotowanych do tego pedagogów. To wymaga czasu i pieniędzy. Nie wierzymy, że zapowiedziane przez MEN 150 mln zł na trzy lata na pokrycie kosztów reformy wystarczy, by warunki w szkołach nagle się poprawiły. Korespondujemy z kilkuset rodzicami z całej Polski, którzy opisują nam konkretne problemy w swoich szkołach: przepełnienie, potrzebę remontów, brak dobrego wyposażenia.


więcej >>

Komentarz

  • Na usługach "reformy" kij im w oko. Niech sie zajmują swoimi kaczorami.
  • a tak z trzeciej strony co mnie obchodzi ze Elbanowscy nie mają warunków. Nam do wczesnej edukacji dzieci nie potrzeba 150mln z MEN. Wychodzi na to że do czasu wysłania dzieci do szkoły wszyscy trzymają je w beczkach.
  • A twoje dzieci mają homeschooling małgorzato?
    Dla mnie cała ta reforma jest bez sensu, jest kolejną próbą zostawienia po sobie wiecznego śladu przez Ministra Edukacji. Po co zmieniać coś co dobrze działa, a przedszkolne zerówki są w naszym systemie oświaty najlepiej działającym elementem.
  • bzdura
    nie wyobrazam sobie takich maluchów w mojej szkole ani tego, jak ją przystosować do potrzeb krasnali
    a te pieniądze możnaby wydać dużo lepiej
  • Ale tu zaduch,czy ktoś może otworzyć okno?
  • tylko nie wypadnij
  • [cite] Anetka:[/cite]Dla mnie cała ta reforma jest bez sensu, jest kolejną próbą zostawienia po sobie wiecznego śladu przez Ministra Edukacji. Po co zmieniać coś co dobrze działa, a przedszkolne zerówki są w naszym systemie oświaty najlepiej działającym elementem.
    No właśnie, też uważam, że ta cała reforma jest zupełnie bez sensu i trzeba się jej koniecznie przeciwstawić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.