Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nie chcesz o tym słuchać...

edytowano październik 2008 w Ogólna
W radiu Vox, które gra mi w samochodzie, katują ostatnio reklamę społeczną dotyczącą profilaktyki raka szyjki macicy. A ponieważ akcję sponsoruje firma farmaceutyczna, to nakłaniają panie do szczepienia się.

Czy rzeczywiście należy namawiać swoje kobiety do tego?

Komentarz

  • Oczywiście, że stoi za tym firma farmaceutyczna. To nowa szczepionka jeszcze porządnie nie przetestowana o nieznanej skuteczności, no i nie wiadomo jakie będą skutki uboczne za lat kilka, -naście, -dziesiąt. Ale przecież wystarczy trochę panie postraszyć i kasa sama wpadnie...
    Co gorsza firma wydaje się mieć spore przebicie, bo w niektórych miastach (przynajmniej w Gdyni) udało jej się zdobyć wsparcie władz lokalnych i szczepione będą nieodpłatnie ( tzn. za pieniądze każdego z nas) dziewczynki bodajże 13letnie. To dopiero raj dla firmy. Taka sprzedaż, a przy okazji tyle królików doświadczalnych!
  • Z tego co wiem, jeżeli nie zdradzasz żony i ona jest wierna, nie trzeba.
  • [cite] Magda:[/cite]Z tego co wiem, jeżeli nie zdradzasz żony i ona jest wierna, nie trzeba.
    Też mi się tak kojarzy.
  • Szkoda, że nie podali tego w reklamie. Fajnie by to brzmiało: "Puszczasz się na prawo i lewo? Zmieniasz partnerów seksualnych jak rękawiczki? Nie zapomnij się zaszczepić!"

    :wink:
  • A może ta reklama była zaraz po reklamie środków antykoncepcyjnych? Ciąg przyczynowo-skutkowy byłby zachowany.
  • Może to dziwne i koło was tego nie ma, ale zaobserwowałam kobiety używające antykoncepcji, które się nie puszczają.
  • [cite] Magda:[/cite]Może to dziwne i koło was tego nie ma, ale zaobserwowałam kobiety używające antykoncepcji, które się nie puszczają.

    Do czynników sprzyjających zachorowaniu na raka szyjki macicy należy wieloletnie stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych ...
  • Ale nawet jesli ma sie tego samego meza od wielu lat i tak warto chodzic do lekarza i robic cytologie przynajmniej raz w roku.Moja kolezanka ze wspolnoty zachorowala na raka szyjki macicy (od 16 lat maz ten sam i wierni sa sobie,zadnej antykoncepcji itd).A szczepionka od niedawna na rynku i zanim nie minie z 10-20 lat by miec sprawdzona skutecznosc w postaci badan klinicznych tez bym w nia nie wierzyla.
    Jednak badania profilaktyczne jak najbardziej- cytologia,usg,w tym takze piersi.
  • Zgadzam się z Kasią, koniecznie trzeba badać się profilaktycznie, tym bardziej, że jest chyba wiele przyczyn raka szyjki, nie?
    A badanie proste szybkie i w Polsce przynajmniej bezpłatne.
  • Różnie :bigsmile:
  • Nie wiem, czy chodzi o tę samą szczepionkę, ale ta, która jest na rynku od jakiegoś czasu, powinna być podawana dziewczynkom po 13 roku życia przed rozpoczęciem życie seksualnego.
  • Było już ponad 10 przypadków śmierci po tej szczepionce i wiele przypadków powikłań. Odradzam, poza tym nie ma dowodów na to, że ona chroni. Żeby było śmieszniej w USA chcą nią szczepić również chłopców.
  • Bardzo pouczająca rozmowa, utwierdziła mnie w moich przekonaniach. Dziękuję serdecznie.
  • Katarzyno ogromne dzięki za link do artykułu. To są konkretne argumenty gdy będą mnie ścigać za odmowę szczepienia córki (póki co synów nam nie szczepią:wink:, ale kto wie, zysk jest zyskiem bez względu na to komu się szczepionkę wciśnie :sad:)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.