Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zagadki

1111214161740

Komentarz

  • No nikt...? Zagadki sa juz passe?
    Up!
  • Czekaj czekaj ja pomyśle.
    U góry są moje nieodgadnięte.
  • szykuję żarcie dla psa, które niekoniecznie jeszcze jest zdatne do spozycia, destrukcja trochę! a one to zjedzą. Kotu by nie dał. A psu?
  • Pies ogrodnika?
  • Reaktywuje wątek....


    Wałęsa  słynne " nie chcem ale muszem" chciał przekazać telegramem braciom amerykanom .
    Jak to ujął?
  • Korzystając, że @PaniWiosna odszukała wątek pozwolę sobie nie odgadywać, tego, co zadała @maliwiju, gdyż nie podołam, ale dorzucę coś nowego:
    Jak powiedzieć jednym słowem o kimś, kto niniejszych prezentuje niespecyficzne odruchy oddechowe przez niektórych interpretowane jako: "ktoś o tobie wspomina"?
  • Dajmy jeszcze ludziom szanse. Może nie wszyscy amatorzy zagadek już wstali i wypili kawę? Tymczasem w wątku z dowcipami pozwolę sobie wkleić podpowiedź obrazkową w sprawie rozporządzeni o ochronie danych osobowych.
  • Otoczka?
    Podziękowali 2Katarzyna Sylwunia
  • @Bagata - widzę, że koleżanka w formie! :-)

    To wrzucę tu jeszcze to, co się zostało w wątku z dowcipami:
    Jak się nazywa byt Urszuli - można skojarzyć botanicznie?
  • @Katarzyna, czy byłabyś skłonna uwolnić mnie od tej zagadki, bo mi cały dzień żyć nie daje? :)
  • I jeszcze @maliwiju z tym Wałęsą mogłaby się zlitować!
  • Bagata powiedział(a):
    @Katarzyna, czy byłabyś skłonna uwolnić mnie od tej zagadki, bo mi cały dzień żyć nie daje? :)
    Której, tej z Urszulą?
    Podziękowali 1Bagata
  • A jak się inaczej nazywa byt?
  • Nie wiem, przeczesałam już od rano wszystkie słowniki synonimów i nic mi nie pasuje :) Może chociaż pierwsza litera?
    bycie, życie, egzystencja, los...
  • Ale zobacz wyżej, jest duuuuużo nieodgadniętych!
  • Bambidu powiedział(a):
    To zagadka syna mego : jak się nazywa wykres samochodu?

    Autograf?
  • malagala powiedział(a):
     ma3. Radosny przebieg melodyczny w kuchni. 
    Durszlak?

    malagala powiedział(a):
    ma5. Bardzo długa kwarta. 


    Kwartał?
  • Bagata powiedział(a):
    I jeszcze @maliwiju z tym Wałęsą mogłaby się zlitować!
    Nie pamiętam odpowiedzi to było 3 lata temu.... 
  • Nie trafiłyście jeszcze w odpowiedni synonim do bytu. Jak traficie, to będzie bardzo z górki.
    I jeszcze ważna kwestia, że względem tej botaniki, to nie chodzi o gatunek, tylko termin związany z roślinnością.
  • edytowano kwietnia 2019

    maliwiju powiedział(a):
    Bagata powiedział(a):
    I jeszcze @maliwiju z tym Wałęsą mogłaby się zlitować!
    Nie pamiętam odpowiedzi to było 3 lata temu.... 
    Fajne! Znaczy się, że Twoja własna zagadka jest dla Ciebie za trudna. To jak u mnie - łateiej wymyślić niż rozwiązać...
    Podziękowali 1maliwiju
  • Coś z wegetacją?
  • Czyli nie PrymUlka? 
  • Nie. Zdecydowanie z bytem. Odczasownikowo. Nie chodzi o byt jako organizm, tylko byt jako bycie.
  • edytowano kwietnia 2019
    Nie, już było w innym wątku, że prymulka to by była najlepsza w klasie Urszula, a nie żaden byt :)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Kika39 powiedział(a):
    Czyli nie PrymUlka? 
    Nie. Prym to nie byt.
  • Jeszcze to upnę, bo intrygujące :)
    Skatarzyna powiedział(a):
    Sk ileś: to nie teoria, przewody do siedzenia.
    I to, może ktoś coś:

    maliwiju powiedział(a):
    Ja się nazywa ktoś dla kogo homeschooling bedie szczególnie korzystny i wskazany.

  • O ja moje pamiętam! 
  • maliwiju powiedział(a):
    Ja się nazywa ktoś dla kogo homeschooling bedie szczególnie korzystny i wskazany.

    Edward/ Edwart:)
    Podziękowali 1maliwiju
  • Myślę o tej mojej zagadce o Wałęsie i nie mam pomysłu , sama siebie pokonałam. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.