Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak sobie radzić z brakiem kilogramów? Sprawdzone porady i sugestie :)

2»

Komentarz

  • Bea ma mięśnie!
  • @Aga85 tak robilam. U mnie to byla tez kwestia nadczynnosci tarczycy w ktoryms momencie. Tzn w zasadzie cale zycie wazylam 50 i tyle bylo ok, a po pierwszej ciazy z niedoczynnosci weszlam w nadczynnosc, ktora wyleczylam juz ale wtedy spadlam do 46, po kolejnej ciazy spadlo niestety do 44.
  • Odp. na pytanie tytułowe:

    tak samo jak z nadmiarem - zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, unikać stresów. Nie ma diety-cud.
  • @Bea Ja też z tych kościstych. 155 i 46kg. Też mi mówią (szczególnie mama i teściowa) ale ty schudłaś... W ich oczach to non stop chudnę...A ja z tych co sporo jedza i normalnie...
  • Popraw koronę, uśmiech na twarzy, pierś do przodu i zasuwaj :D
  • U nas dawno już nie jesteśmy chude a teściu ciągle tę samą śpiewkę powtarza o swoich chudych synowych, teraz to nawet komplement :)
  • Jeśli ktoś jest w 100% zdrowy, tylko za chudy/za gruby, nie ma się czym stresować.

    Tak przynajmniej mi się wydaje :)
  • He he @Katia...Podobno nie ma ludzi zdrowych. Są tylko nie zdiagnozowani :)
  • Ha, to BigPharma takie androny rozpowszechnia, żeby ludzi oskubać z ostatniego grosika! $-)
  • Ja tak miałam do 20tki, chuda blada, brak biustu i ogólnie kompleksy na punkcie chudości...
    Ale wtedy prawie nic nie lubiłam jeść. Ser biały nieee, pieczywo bleee, ryż nie, to nie, tamto nie...
    Dużo chodziłam po górach, wyjazdy różne, dużo jadłam. I tak powoli stało się tak, że smakowało mi prawie wszystko, porcje duże, a ruchu coraz mniej...
    I w ten sposób kilogramy trwale przyrosły.


    @Bea, z tego, co piszesz to Ty po prostu robotna babka jesteś, nie boisz się fizycznej pracy, majsterkowania itp. Więc to pewnie o to cho...
    @Daga Ty też energiczna, szybka, dynamiczna

    Typy wolniejsze, bardziej "rozlazłe" mają łatwiej złapać wagę

    I to trochę kwestia temperamentu a nie tylko jedzenia tak myślę.

    Poza tym są tacy, co to jak się denerwują, to nic prawie nie jedzą.
    A są tacy, co właśnie stres i pośpiech byle czym zapychają...
  • Zgadzam się z przedpiśczynią :)



  • "Spódnice i sukienki zrobiły się za długie"

    Nie mówi się "za długie", tylko "brawarystyczne" ;))
  • zależy, z którego wieku ta ciotka, ale jak zakutana od brody po czubki palców, to tak!
  • @Bea a Ty wiesz, że takie teksty to normalnie grzech jest? Tak wkurzac bliźniego swego? :P
    związać by Cię trza było. Może bys wtedy tak nie spalala wszystkiego. I te sznureczki w mózgu trza by było popodcinac. Te, co za Twoje wewnętrzne ADHD odpowiadają :x
  • U mnie w pracy stosuje się czasem specjalne diety dla dzieci, które bardzo słabo przybierają. Są wysoko kaloryczne, dodaje się na pewno tłuszczów plus bardzo regularne spożywanie posiłków i krótkie przerwy między posiłkami, czasami również nutri drinki jako uzupełnienie.
  • no właśnie a co z Brawario? :) zginął nam gdzieś chłopaczyna, ktoś coś wie? może się zakochał i czasu dla nas nie ma?
  • Znam takiego człowieka, mój brat.
    183 cm wzrostu i niecałe 60 kg wagi.
    Jest potwornie chudy, ale zdrowy, czuje się i funkcjonuje tak od dzieciństwa.
    Ma ponad 30 lat i ciągle wychudzony.

    Zresztą moja siostra też z chudzielców: 173 cm i 58 kg wagi, tylko Ona jak sobie "pofolguje" to utyć potrafi.

    A brat czy "popuszcza pasa czy nie" i tak jest ciągle chuuuudy. Przeraźliwie chudy.
  • @minka, no nie ma. Tylko, On zawsze taki chudy był. Znaczy bardzo gruby się urodził, a potem już chudzinka taka, z wszystkimi żebry na wierzchu.

    I jak od zawsze, to znaczy ten typ tak ma i już.
  • U mnie tarczyca ok. Cukier musze sobie w takim razie zbadać. Tydzień przed Świętami wazylam 50kg, a teraz niewiem bo się bateria w wadze zepsula.
    Może taka moja uroda matki karmiącej, bo takiego ssaka nie miałam jeszcze na stanie co tak pozera moje mleko - 11 mc człowiek i nie raczy spojrzeć na inne jedzenie. A w tym czasie to juz bylam w ciąży z następnym dziecięciem. A chwilowo cisza w tem temacie.
    Jakie badania zrobić na cukier?
  • Ni właśnie. Cos juz długo w ciąży nie jesteś. ;)
  • Wprawdzie chuda nie byłam od niemowlęctwa, ale wiem, co @Bea ma na myśli. Kiedyś miałam wbudowaną poduszkę, 15 kg później bywa mi niewygodnie siedzieć na twardym ;))
  • @minka dzieki. No właśnie mam zamiar się zapisać do lekarza rodzinnego i wysępić od niego skierowanie na badania. Tak hurtem na wsio - co jeszcze sobie zbadać?
  • Pisze z własnego doświadczenia. Tyje tylko w ciąży i to duuzo.Po ok 22 kg.W ciągu kilku MSC waga spada do 50 kg i tyle z tego.Co zauważyła i za działało....to kalorycznosc posiłków i ilość ruchu.Kupilam wagę kuchenna,koszt ok 20 zł,ściągnęła darmowa apke na tel i wpisalam ilości jedzenia do tego kalkulatora.Wydawało mi się że jej dużo itd a tu się okazuje że bilans to 1200 KC przy sporym ruchu.No nie dało by rady przytyc.2000 kcal na początek i waga zaczynała ruszać .Chodziło przeciez o to żeby przytyc a nie rozttyc ,żeby w brzuch nie poszło bo po trzech ciazac nadmiar skóry na brzuchu aż się prosi o wypełnienie ;) koniec końców wazę aktualnie 55 kg.W najgorszym momencie było 48 kg przy 168 cm wzrostu.
  • Mój syn się kiedyś utuczyl jedząc dietetycznie... biały ryż i makaron z jabłkami lub serem i suche buly z maslem...

    Ja z kolei chudne nie jedząc tego
  • Soki jak soki ale syrop glukozowo-fruktozowy tuczy jeśli w nich jest
  • Ryż,makaron,pieczywo ,same węglowodany więc nie dziwie się że przytył;) żeby przytyc nie trzeba jeść tlusto i słodko :) wystarczy spojrzeć na diety na portalach dla budujących masę .O i to też jest swego rodzaju pomysł aczkolwiek każdy musi sam pod siebie ułożyć taką dietę.Najpierw po za aspektami zdrowotnymi należy sprawdzić kalorycznosc dzienna bo to jest często jak mamami ktore twierdzą że maja w domu niejadka ,a tak na prawdę ich dziecko je sporo ,bo często i małe ilości przegryzrek :)Nam się wydaje że dużo jemy (ja zawsze uważała że jej dużo bo jej na co mam ochotę) ale możemy jeść dużo a malokalorycznie i organizm będzie nadal wegetował i nie pozwoli sobie na odłożenie tkanki.
  • edytowano luty 2016
    @Bea wpisz w kalkulator kalorii co jesz.Jeśli wyjdzie na dzień min 2000kcal będziemy się z Tobą martwić co dalej :) Zawsze można też internecie palcem pokazac-"patrz pan ile jem i co ??"
  • Aaaa to ja gratulujeee :D z całego serducha !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.