Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jarosław -- mniejsze opłaty w przedszkolach dla rodzin wielodzietnych

edytowano grudzień 2008 w Polityka
Radni Jarosławia obniżyli opłaty za pobyt dzieci z wielodzietnych rodzin w przedszkolach samorządowych.

- Z takiej formy pomocy skorzysta ok. 60 rodzin z naszego miasta - szacuje Andrzej Wyczawski, burmistrz Jarosławia.


>> więcej

Komentarz

  • Mój mąż pochodzi z Jarosławia :cheer:
  • Stała opłata za pobyt dziecka w przedszkolu miejskim w Jarosławiu to 80 zł miesięcznie. Oddzielnie rodzice płacą za wyżywienie - 4 zł dziennie.

    Jarosławscy radni zdecydowali, że rodzice zapłacą na drugie i każde kolejne dziecko w przedszkolu o 20 zł mniejsze opłaty stałe.

    - W przypadku rodzin wielodzietnych każda, nawet najmniejsza ulga w opłatach ma znaczenie w domowym budżecie - podkreśla pani Iwona, matka trójki dzieci, z których dwójkę ma w przedszkolu. Zaoszczędzi 40 zł.

    ja bym tak euforycznie nie klaskała. 20 PLN straszna to ulga . Zwazywszy, ze oplata stala wplywa do budgetu miasta to powinni obniżyć z 80 na 10 lub 20. A dwa moje dzieci chodza do przedszkola i od zawsze bylo tqk ze za 1 dziecko ok 70 a za kolejne ok 10-15 PLN taniej wobec czego mysle ze to norma i ochłap az smiesznie niski zeby o tym bic w werble. Radni pewno graja pod wyborcow a ze medialnie brzmi to fakt
  • U mne własnie podnieśli opłaty stałe. Już teraz za dwójkę dzieci w przedszkolu (państwowym) płacę ze wszystkim ponad 600 zł. :cry:
    Jeszcze każą mi płacić dodatkowo za materiały po 50 zł (na dziecko) na semestr i komitet rodzicielski po 100 (na dziecko) na semestr.
  • Jestem za rozwiazaniem rodzice jednego dziecka placa 100, dwojga 80 od pary, trojga 60 od trojki itd, to by bylo cos i prorodzinne a nie jakies takie dziwolagi ktore tylko denerwuja. Jaka to pomoc dla mamy 40 PLN oszczednosci w miesiacu z calym szacunkiem zadna. Juz bym wolała nianie 5 PLN za godzine bo tyle sie u nas placi.
    Maciek juz dawno mnie tak jaka swypowiedz nie wyprowadzila z rownowagi i Ty to promujesz na tym forum, chyba chcesz kolegow puscic z torbami
  • Myślałem że to inny Jarosław- Jaro K
  • komitet rodzicielski po 100 (na dziecko) na semestr.
    Mona to dlaczego sie na to zgadzaja rodzice, przeciez komitet rodzicielski jest oplata przez nich ustalana (Rada Rodzicow ustala jej wysokosc), jest oplata nieobowiazkowa
  • Daj spokój... Jak nie chciałam zapłacić, spotkał mnie ogółny lincz - właśnie ze strony rodziców. Niektórzy do tej pory nie mówią mi "dzieńdobry" :angry:
  • No to faktycznie ciekawa sytuacja, nie zazdroszcze stad wniosek, ze zapisalas dzieci do bardzo elitarnego finansowo przedszkola.
  • We Wrocławiu jest tak trudno dostać się do jakiegokolwiek przedszkola, że tych których to szczęście dosięgnie rzeczywiście można nazwać "elitą" :confused:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.