Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W 2009 roku rząd Tuska zmniejszył liczbę długich weekendów

edytowano styczeń 2009 w Polityka
Początek 2009 roku będzie obiecujący - 2 stycznia przypada w piątek, a więc wzięcie w tym dniu urlopu zagwarantuje nam dodatkowe poświąteczne cztery dni laby. Jednak kolejny taki weekend czeka nas dopiero w czerwcu - jedenastego, jak zawsze w czwartek, mamy Boże Ciało. Majówka pokrywa się ze zwykłym weekendem - 1 maja wypada w piątek, a 3 w niedzielę. Także Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny 15 sierpnia przypada w dzień wolny od pracy, w sobotę.

Wszystkich Świętych wypadnie w niedzielę, więc nie przedłużając weekendu urlopem, będziemy mieć tylko dwa dni na odwiedziny grobów swoich bliskich.

Święta Bożego Narodzenia w tym roku wypadają w piątek i sobotę, co uniemożliwi skutecznie dłuższy wypad na narty.


za gazeta.pl

Komentarz

  • Spisek Pani, spisek...:devil:
    Liberały wzięły się za kalendarz.
  • Hanna Gronkiewicz-Waltz kupiła za pieniądze podatników "odpromienniki" na trzy stołeczne skrzyżowania. Dzisiaj sam premier Donald Tusk przekonuje, że jest niemniej zabobonny. Pytany o to, jaki będzie 2009 rok dla Polski, przyznał, że z ulgą wysłuchał w środę w jednej z sylwestrowych audycji telewizyjnych uwagi pani astrolog, która powiedziała, że Polska będzie się miała dobrze, bo wchodzi w znak byka. - A ja też jestem byk - nie w sensie postury, tylko spod znaku byka. Więc pomyślałem sobie, że to jest dobre wróżenie. Ale oczywiście nie w astrologii zawsze nadzieja, tylko że Polska na świecie jest rzeczywiście dość stabilna - powiedział Donald Tusk. Ta deklaracja jest o tyle zaskakująca, że premier od kampanii wyborczej w 2005 roku deklaruje się jako katolik. Ponadto ma wyższe wykształcenie, pochodzi z dużego miasta i nie tylko głosuje na Platformę, ale nawet ją zakładał.

    Szanowny Panie Premierze, chyba już czas wymienić kilku doradców na szklaną kulę, powiesić skrzydło nietoperza nad wejściem do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pić herbatę z psiego ogona. Wszystkie problemy Polski znikną w okamgnieniu.

    Eliza Hartman, PAP


    No to Tusk ma zgryz. Ojciec Rydzyk też jest bykiem
    :rolling:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.