Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ona by tak chciała służyć ze mną

1246

Komentarz

  • Berenika powiedział(a):
    Ciężko wysłuchać do końca.

    Oryginału nie da się słuchać od samego poczatku
    Podziękowali 1Pipijo
  • Dudus powiedział(a):
    Nie znałam, nie słyszałam, pytam synów o oryginał - nie wiedzą, o co chodzi. I bardzo bym nie chciała, by mój ministrant  w jakiś sposób został "obdarowany" przez starszych kolegów taką muzyką i piosenką o nich.

    Tu oryginału nie znam, ale zwłaszcza gra obrazu i tekstu we fragmencie z kluczami (zwłaszcza dla młodszych ministrantów)  wg mnie zbyt dwuznaczna.

    Bardzo się cieszę, że u nas w parafii scholę prowadzi organista - dzięki temu brak disco i naprawdę przyjemnie posłuchać śpiewu.

    Gdyby to miało klasę "Ona tańczy dla mnie" Cezika, to ok. Teraz czekać tylko, aż po najbliższej ministranckiej zbiórce na prywatny salon diso polo wjedzie ;)


    Moje dziewczyny, które właśnie poszły do szkoły mają skończone 15 lat (wcześniej były na ED), dlatego wiedzą,  co kręci ich rówieśników. A Twoi chlopcy ministranci ile maja? Chyba mniej niż 10,?
  • Zuzapola powiedział(a):
    Ja się zgadzam z Elunia, jako źródło jest tamta piosenka i jak jakiś ministrant jeszcze jej nie słyszał, to teraz posłucha tej "inspiracji". Oryginał trzeba znać, żeby zrozumieć ten "żart".
    Wcale nie muszą słuchać oryginału. Większość ministrantów ma dobrxe poukładane w głowie.
    Co roku na pieszych pielgrxymkach mamy adaptacje świeckich hitów, ani ja ani moje dzieci nie znają oryginałów. Nie interesuje ich to.
    Podziękowali 1Monira
  • Bardzo lubię parodie przebojów, chyba każdy lubi, ale nie lubię tych, które promują przekleństwa wśród młodzieży, i tak dosyć przekleństw mają codziennie od rówieśników. Jeden może oryginału nie posłucha, a inni się zainteresują. Naprawdę jest tyle innych wpadających w ucho przebojów.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Monira powiedział(a):
    Chcialam dopisac zdanie i calosc sie wykasowala. No nic.

    @Elunia, to Ty rozpowszechniasz wulgarne teksty. Ja bronie ministrantow.Chlopcy nic zlego nie zrobili.
    Ale oni musieli wcześniej słuchać tej oryginalnej piosenki, podobała im się (!) i dlatego uznali, że bedzie fajnie ją przerobić . Jakoś słuchanie tego typu tekstów kłóci mi się z byciem dobrym ministrantem.
    Podziękowali 3Zuzapola Skatarzyna E.milia
  • O, Zuzapola już wcześniej napisała podobnie
  • O to to, trzeba dobrze znać piosenkę, żeby ją sparodiować, jeśli starsi ministranci tego słuchają, to i młodsi zechcą. Naprawdę to trudno zrozumieć?
  • mader powiedział(a):
    No właśnie, cala katolicka Polska uśmiechała sie sluchajac pielgrzymkowego pastiszu Despatico czy jak tam, krążą teledyski wyglupiajacych sie sióstr zakonnych które też coś parodiują, może by tak wyjąć kije z tylkow (pożyczone).
    Ja się nie zachwycałam  ;) zawsze mnie drażnią te kretyńskie katolickie przeróbki jakiś szajsowatych "przebojów" a mam tego spory przegląd z racji udziału w pielgrzymce naszej lokalnej
    Podziękowali 3Skatarzyna Berenika E.milia
  • I znam nawet debilne coś tam w Zakopanem , ten badziew puszczali też na zabawie dla dzieci (!) w urszulanskiej (!) szkole, widocznie był popyt  :#
  • Elunia powiedział(a):
    Wyjmij kija z tyłka i się uśmiej @Rogalikowa.

    Eee, tam! Po czterdziestce mogę SE mieć kijek i się nie przejmować opiniami  :D
    Podziękowali 2Skatarzyna E.milia
  • Rogalikowa powiedział(a):
    I znam nawet debilne coś tam w Zakopanem , ten badziew puszczali też na zabawie dla dzieci (!) w urszulanskiej (!) szkole, widocznie był popyt  :#
    A no właśnie jest popyt, prowadzę bale andrzejkowe, sywlestry i karnawaly dla dzieci, z założenia nie puszczam dico polo, ale jak jest info że można zamówić piosenkę to właście leci disco polo i tylko na takich hitach cała sala skacze i śpiewa. Tej piosenki powiedzialam że nie puszczę bo ma mnóstwo przekleństw (choć są już wersje cenzuralne np, na youtube wersja z koncertu dla tvp2) w zamian za to to musialam puścić : Mama, Mama

    jest popyt, niestety.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Czytam Wasze głosy oburzenia i myślę, że ministranci trafili w dziesiątkę. Skoro Wam tak bardzo się to nie podoba, to młodzież będzie zachwycona :)

    A jeżeli ktoś myśli, że ministranci, czy inne grupy młodzieżowe w Kościele to Świętych Obcowanie, gdzie wszyscy chodzą ze złożonymi rączkami, a aureole świecą im nad głową, to jest bardzo naiwny.
  • Odwracanie kota ogonem. Nikt nie twierdził, że ministranci mają aureole. Ale jak ich nie mają to mamy radośnie przyklaskiwac, bo się młodzież bawi? Czy raczej próbować skierować delikatnie na inne tory?

    Młodzież bywa zachwycona różnymi badziewiami. Należy ich w tym wspierać ,czy może  mimo wszystko podsuwać coś lepszego? Może kiedyś przyniesie efekt. A tak po prostu bedzie im się brzydota podobać i "o gustach się nie dyskutuje" Owszem, dyskutuje się. Gust podlega kształtowaniu i można mieć gust spaczony.
  • edytowano grudzień 2019
    Nie mam teraz czasu  na dyskusje, ale pomimo tego ze nasze dzieci sa ministrantami, harcerzami, dbamy o ich wyrobienie muzyczne w domu i szkole muzycznej - wiedza, co to piekna muzyka ( graja Bacha i Mozarta) to jednoglosnie stwierdzili ze byl to hit ubieglorocznych wakacji. Skad znaja?  Nie wiem. @Rogalikowa, masz bardzo male dzieci jeszcze  , @Dudus tez. Do pewnego momentu mozna zamknac dziecko, ochronic je. Oby jak najdluzej. Kultura masowa wciska sie w kazda szpare. Pogadamy za kilka lat, nie pisze tego zlosliwie.
  • Alez moje dzieci też znają różne "hity" Skąd? Nie mam pojęcia, my ich nie raczymy. Ale nie będę udawać, że one są fajne, tylko dlatego, że się młodzieży podoba i przez jeden sezon śpiewają. I co z tego, że hit? Nie do końca przemawia do mnie hasło "Ludzie, jedzcie g...o, miliony much nie mogą się mylić."
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Przerobka ministrantow niesie wazne przeslanie.  Tresc jest wazna. Forma chwytliwa. Wzieli produkt, ktorzy wszyscy znaja (tak, wiem, starsi i male dzieci nie) i nadali mu nowe znaczenie.  Wypelnili sensem.  Moze niedoskonale- to mlodzi ludzie. Czepianie sie jest bez sensu.
  • Czy tylko mi się wydaje, że nasz spór przebiega na linii rodzice starszych dzieci vs. rodzice młodszych dzieci? Hm.
    Podziękowali 1Monira
  • Ja się nie oburzam, tylko mnie to zniesmacza i dziwi, że nie wybrali innego przeboju, cośkolwiek bardziej ambitnego. Smutne, że tak prymitywny oryginał i przeróbka również.

    Nie znam młodzieży, która słucha tych piosenek, więc nie wiem, do kogo to trafią, ja je słyszałam po raz pierwszy. 


  • Ano mogli. Prawda jest taka, ze ministranci to garstka chlopakow ktora ma odwage publicznie swiadczyc o wierze. Nie powinno ich sie dodatkowo kopac. 
    Kto z Was ma ministranta nastoletniego? @berenika? Aniela na pewno.
  • edytowano grudzień 2019
    Nie sluchaja ale znaja. 
    Jak wiekszosc nastolatkow.
  • Mój ma 10 lat.
  • edytowano grudzień 2019
    Ale masz tez syna starszego chyba.

    Mali chlopcy (do 12 lat) sluza chetnie. Starszych ministrantow jest garstka. 
    Odwazni chlopcy. Dostaje im sie tak samo, jak kk. Od rowiesnikow tez. Dlatego im kibicuje. Szacun.


    Podziękowali 1Aneczka08
  • Wiem, ze to lobuzy. Najwiekszymi rozrabiakami sa ministranci i harcerze ponoc.
  • Tu nie chodzi o oepiej czy gorzej. Ministrantura i prezbiterium jest dla mężczyzn. Kobiety naprawdę nie muszą byc wszedzie. Zwłaszcza że kobiety lubią błyszczeć zamiast służyć. 
    Podziękowali 3Aneczka08 Barbasia E.milia
  • Elunia powiedział(a):
    Monira powiedział(a):
    Chcialam dopisac zdanie i calosc sie wykasowala. No nic.

    @Elunia, to Ty rozpowszechniasz wulgarne teksty. Ja bronie ministrantow.Chlopcy nic zlego nie zrobili.
    Ja wkleiłam tekst, a promują go ministranci. Do wczoraj nie znałam tego roniego.
    Elunia, Ty nie jesteś młodzież, na pewno porządna jesteś, ale nie młodzież.

    Porządna młodzież nie jest zainteresowana oryginałem, wręcz się go brzydzi.
  • Berenika powiedział(a):
    Ja się nie oburzam, tylko mnie to zniesmacza i dziwi, że nie wybrali innego przeboju, cośkolwiek bardziej ambitnego. Smutne, że tak prymitywny oryginał i przeróbka również.

    Nie znam młodzieży, która słucha tych piosenek, więc nie wiem, do kogo to trafią, ja je słyszałam po raz pierwszy. 


    Mnie nie dziwi, że wybrali ten przebój. To jest na obecną chwilę największy hit. Niestety, teraz wszędzie są prymitywy, ten mniejsze przeboje też. Obserwowałam zabawę andrzejkową w MOW, stąd wiem.
  • Elunia powiedział(a):
    Pokażcie to swoim córkom tak 14-19  lat i ich koleżankom. Ja wieczorem będę miała sporą grupę badawczą.
    Ja o pastiszu dowiedziałam się właśnie od córek:D
  • Monira powiedział(a):
    Ano mogli. Prawda jest taka, ze ministranci to garstka chlopakow ktora ma odwage publicznie swiadczyc o wierze. Nie powinno ich sie dodatkowo kopac. 
    Kto z Was ma ministranta nastoletniego? @berenika? Aniela na pewno.
    No mój ministrant ma już 20 lat.
  • Ja też chciałam was zapytać czy znacie miejsca gdzie jest realny problem z dziewczynami chętnymi do ministrantury? Ja spotkałam się z tym tylko w dwóch miejscach; w Rawennie i na 12-tce u krakowskich dominikanów. Gdyby nie ten temat, nie wiedziałabym nawet, że są takie dyskusje w Polsce.

    @Tola, o dopuszczeniu dziewczynek do ministrantury decyduje biskup miejsca.
  • Mam też starszych ministrantów. Gdy mój najstarszy zobaczył tę przeróbkę, ciocia mu przesłała, to się chwycił za głowę, czy aby ciocia wie z czego ta przeróbka,że się zachwyca. 

    Ale faktem jest, że tych chłopców jest tak mało, że może i dobrze, że sie pokazali. 


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.