Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dzieci - śmieci

«134

Komentarz

  • edytowano grudzień 2019
    jak łatwo policzyć rodzina z czwórką dzieci zapłaci miesięcznie 168z(do tej pory 29 zł) czyli podwyżka o 400 procent miesięcznie
    dobry wójt! (jednocześnie właściciel firmy wywozu nieczystości w gminie) dał im 1 zł ulgi na KDR
  • edytowano grudzień 2019
    i warto też inwestować w kompostowniki - wtedy też zamiast 29 zł płacisz 28 zł ;-) - a wy? dostaliście już nowy wymiar opłat za śmieci? Wygląda to tragicznie jak widać.
    Jeśli rodzina ma 8 dzieci ile zapłaci? 280 zł miesięcznie hahaha
  •  u nas będzie  od stycznia segregowane 20,60 za os, brak zniżek za cokolwiek. zmieszane 2x/ miesiąc, bio latem 2x, zimą 1x/miesiąc, segregowane z pojemników 1x/miesiąc, szkło i baterie 1x /kwartał a wielki gabaryt i elektrośmieci 1x / roku
  • edytowano grudzień 2019
    Gabaryty dwa razy do roku. Raz w miesiacu odpady segregacyjne, raz na dwa tygodnie odpady komunalne + odpady bio( w osobnym, przeznaczonym do tego specjalnym worku).
  • U nas do lata płaciliśmy 69 zł za kwartał, od lata jest już od osoby to płacimy 172.50 na kwartał, odbiera nam firma z Biłgoraja (oni mieli te same stawki ale na każde 3 i kolejne dziecko 50% ulgi, u nas żadnej ulgi) i w Biłgoraju właśnie podnieśli do 19 zł więc nas na wiosnę/w lecie to czeka. Śmiecie zbierane raz w miesiacu, gabaryty dwa razy w roku
  • To u mnie:
    - zmieszane co 2 tyg
    - bio - co 1 tydz
    - papier - co 4 tyg
    - plastik i metal - co 2 tyg
    - szkło - co 4 tyg
    - frakcja zielona - co 2 tyg (od chyba kwietnia do końca listopada)
    - gabaryty parę razy do roku (nie pamiętam).

    Raz na rok przysługuje pojemnik lub big bag 1m3 na odpady remontowo-budowlane.

    Wywozów jest tyle, że w kalendarzu mam rozpisany grafik, rozrysowane różnymi kolorami co kiedy. Ja lubię segregować, jestem bardzo zadowolona z firmy śmieciowej, zawsze punktualnie wszystko zabrane, woreczki dają na następną partię.

    W lutym podnieśli z 50 zł do 75 zł za wywóz w gospodarstwie liczącym 3 lub więcej osób. U nas z lokatorami jest 5 "producentów śmieci".
  • Niesegregujący za to płacą równo 2 razy tyle - 150 zł.
  • edytowano grudzień 2019
    Rozumiem że słynna Rada Rodziny przy Premierze nie zajęła się tym. Kto ma dzieci ten ma śmieci... najpierw 500 plus teraz minus...Nie uważacie że zniżka 1 zł na KDR to jak obelga? Uchwała o śmieciach płatnych od osoby uderza w rodziny wielodzietne i jest sprzeczna z polityką rządu ( tą deklarowaną ). 
    Podziękowali 2joanna_1991 Rogalikowa
  • A u nas tak, tylko nie w PL.
    Bio x 3 w tygodniu 
    Szkło i metal co 2 tygodnie
    Papier co 2 tygodnie
    Zmieszane x 2 w tygodniu 

    Gabaryt, co sobotę możesz sobie dostarczyć do punktu.
    Czy odbierają nie wiem, my zawozilismy raz. 
  • Z tymi śmieciami to jakiś kosmos. U nas jeszcze nie podali stawek, ale obawiam się, że odejdą od opłaty za gospodarstwo na rzecz opłaty od osoby. Nie sądzę, byśmy produkowali 9 razy więcej odpadów niż single. Piwinni podzielić gospodarstwa na małe i duże. Płatność od osoby jest niesprawiedliwa. 
  • Ale sprawiedliwsza niż od metraża.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • U nas jeszcze rok temu było 5 zł od osoby  .potem podrożały do 15 zł A od nowego roku po 20 zł od osoby segregowane.
  • Lwia część opłaty śmieciowej powinna być pobierana podczas zakupów. Szybko by się okazało, że nie warto sprzedawać opakowań w opakowaniach, to największe złodziejstwo, zamiast gwożdzi na wagę każdy w sztywnym plastiku. ;) Ofoliowane ogórki czy cukinia.
  • edytowano grudzień 2019
    To by było ok, z tym, że  kupujesz tyle worków ile ci trzeba,  gdyby nie to,  że  4. kupi tyle ile trzeba, a 1 nie, a śmieci siup, na dziko. :(
  • A u nas potrafią stare meble stać koło kontenera na odzież, bo się komuś nie chciało na odbiór gabarytów umówić i poczekać. 
  • U nas obawiam się, że cwaniaków podrzucajavych śmieci nie byłoby łatwo zatrzymać. U nas jest 20 zł od osoby, za osobę z kartą dużej rodziny 40% zniżki.
  • Ja się cieszę, że u nas nie ma od zużycia wody, bo by mnie moje nastolatki z torbami puściły. Ile się naproszę, nagadał nie dociera, że ciepła wodą i ścieki to duży koszt. Mycie włosów i jest masakra, w taryfie od zużycia wody doszłyby nowe koszta mycia głów.
    Podziękowali 1Milamama
  • U mnie jest od zeszlego roku 29 zł od osoby za segregowane. Nie ma zniżek na KDR. Jak jeszcze podniosą to nie wiem ile będzie. 
  • edytowano grudzień 2019
    Nieźle.. my płacimy 19 zł za 6 osób a od stycznia 65 za lub lokal. Potem ma być wg. Licznika wody więc pewnie więcej jeszcze.
  • @Zuzapola łączę się w bólu a moje jeszcze nie nastolatki, dobrze że mamy przydomowa oczyszczalnie bo nie dałabym rady finansowo za kanalizację 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • U nas podobno ma być 96 zeta za gospodarstwo. Było 65.
    kolezanka w Otwocku, troje dzieci, płaci 315/mc
  • Predikata powiedział(a):
    U nas podobno ma być 96 zeta za gospodarstwo. Było 65.
    kolezanka w Otwocku, troje dzieci, płaci 315/mc
    Jak to 315???
  • edytowano grudzień 2019
    No za 5 osób. 63 zł/osoba/miesiąc 
  • Wygląda na to że w Warszawie jest jeszcze nieźle... Dobrze że nie mieszkam w domu poza miastem
  • w Otwocku 63 PLN za niesegregowane - segregowane 31,50 PLN od osoby. idę poszukać czy widać nowe stawki  :/
  • Radni przegłosowali nowe, wyższe stawki za odbiór odpadów. 88 groszy za metr kwadratowy. Tak wyliczana będzie stawka za odbiór odpadów w Gdańsku od lutego 2020 roku. Obecnie cena za wywóz śmiecisegregowanych wynosi 44 grosze za metr kw.
  • W mojej komórce śmietnikowej pojemników jak mrówków, ale ten na "bio" stoi do góry nogami. Nie wiem, czy nikt nie używał, czy żeby nikt nie używał ;) Strasznie świnili w drodze do niego.
    Z gabarytami mamy śmiesznie. Firma, z którą moje osiedle ma umowę jest nieterminowa. Bywa, przyjeżdżają dzień wcześniej. Okolice śmietników są więc zawalone meblami i in.atrakcjami.

  • Mam takie pytanie czy odpady segregowane u was trzeba myć i suszyć za nim trafią do worka?
    U nas muszą być suche i czyste czyli np 
    Pada deszcz kartony sa wystawione to już ich nie wezmą jesli choć troche zdążą zmoknac , czy w worku ze szklem widać nie domyty z naklejkami sloik 

    Ja nie mam nic przeciwko myciu ale trzeba
    1 czas traci sie  2 prąd zużywam 3 woda 4 szambo trzeba czesciej wywozic , no i wszystko wyrtzyj wysusz a przecież nie ma opcji żebym kupić jogurt margarynę olej itp bez opakowania ....
    Fakt u mnie po jogurtach kubki będą robić za doniczki w tym roku 
  • Co do opłat za śmieci uważam że system placenia od osoby/rodziny jest ok tylko kwoty już nie zawsze

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.