Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kwiatki edukacyjne :)

1246712

Komentarz

  • Żeby wrócić do merituma tego wątku :)
    Dzisiejszy tekst naszej pani:

    "Ułóż melodię do wybranego fragmentu tekstu i jeżeli rodzice to wytrzymają przygotuj akompaniament perkusyjny ( do swojej melodii) np wygrywając go na pojemniku z ryżem lub grochem"

    Kocham ją! B)
  • Ja nie panuje nad sytuacją. Pomiedzy Mobidziennikiem, skanami,drukami,załącznikami, grupami na Messangerze, glosowymi wiadomosciami..serio, dzisiaj groziły mi Tworki.

    Tylko lekcje on line licealisty  się dzieją same.


    Podziękowali 2kika0 Monira
  • Ja tam odpisałem wszystkim, że dzieci nie mają dostępu do laptopa i telefonu i jak mi napiszą na stronie szkoły zagadnienia to zrobię.
  • U nas założyli Google Classroom dla całej szkoły i to mocno porządkuje przesyłane wiadomości przez nauczycieli, bo wszyscy są zobligowani do umieszczania zadań na tej platformie. A nie jest ona tak ograniczona, jak Librus, czy inne dzienniki elektroniczne. Dodatkowo można przez nią przesyłać np. wiadomości zwrotne. 
  • Dla mnie męcząca jest ilość wiadomości. Ile przedmiotów w danym dniu tyle wiadomości. Wszystko po to żeby wpisać dziecku obecność, kiedy nauczyciel widzi, że wiadomość odczytana. Zaproponowałam, żeby pisać jedną a konkretną wiadomość na cały tydzień od danego nauczyciela, ale niestety nie da się. 
  • Nasza wychowawczyni z pierwszej klasy,  babka z jajami, weszła chyba w fazę rezygnacji. Ostatnio taka jakaś przybita. I daje zalecenia na zasadzie tresury kota: zróbcie albo nie.
  • edytowano marzec 2020
    @September
    U nas wszyscy dają od razu na tydzień, takie zalecenie.
    Także można, pytanie czy jest to to się opłaca 
  • Kuratora zbierają  dane ilu uczniów  nie ma dostępu do  Internetu  , a ci co mają  dostęp  z jakich sprzętów  korzystają  , i jaki  Internet posiadają....
  • Będzie kasa na kompki dla szkół od 40do 100 tysia na gminę lub powiat zależy od organu prowadzącego, może to z tym związane. 
  • Karolinka powiedział(a):
    @September
    U nas wszyscy dają od razu na tydzień, takie zalecenie.
    Także można, pytanie czy jest to to się opłaca 
    Rozmawiałam z dyrekcją i w naszej gminie tak to działa więc nasza szkoła nie będzie się wyłamywać z ustaleń. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • Jak mus, to mus.
    Trzeba przetrwać. 
  • Karolinka powiedział(a):
    Jak mus, to mus.
    Trzeba przetrwać. 
    I takie mam już nastawienie. Już się nie buntuje choć lubię ponarzekać  :# to w sumie nie ważne cała ta szkoła teraz. Obyśmy zdrowi tylko byli. 
  • edytowano marzec 2020
    Uwaga, tylko dla ludzi o mocnych nerwach

    Edit: lekcja matematyki w TVP 

    https://streamable.com/s/kvb29/ttrggt

    Kolejna:
    https://www.wykop.pl/link/5419875/szkola-z-tvp-klasa-3-lekcja-1-30-03-2020/
    Podziękowali 2Hope isza
  • Coś czuję, że lekcje w TVP to będą dopiero kwiatki edukacyjne.

    Ta ikra, ta wiersza, zaangażowanie. Ten scenariusz taki odkrywczy, metody kreatywne, no piękne. 
    Bardzo chcą pokazać, że w tym kraju nie ma dobrych nauczycieli... 
  • wyobrażacie sobie, że jakakolwiek inna ekipa by zrobiła szkołe w TV prawie zaraz po rozpoczęciu epidemii, a teraz rozwinęła ją jeszcze bardziej?

    Ale krytykować tak prosto. Ja tam jestem pod wrażeniem, że w tej sytuacji w ogóle o tym pomyśleli i to na samym początku.
    Podziękowali 4Rogalikowa mamaw Monira Polly
  • Aneczka08 powiedział(a):
    wyobrażacie sobie, że jakakolwiek inna ekipa by zrobiła szkołe w TV prawie zaraz po rozpoczęciu epidemii, a teraz rozwinęła ją jeszcze bardziej?

    Ale krytykować tak prosto. Ja tam jestem pod wrażeniem, że w tej sytuacji w ogóle o tym pomyśleli i to na samym początku.
    Wyobrażam sobie bez trudu. Natomiast po dwóch tygodniach wyłączenia szkoły to nie jest "na samym początku ", bez przesady. Smutne jest to że mając na własność całą infrastrukturę TVP walą takie gnioty w formie sprzed 20lat. Serio nie ma jakiegoś ogarniętego i obytego z kamerą nauczyciela 1-3? Bo patrząc na panie, to raczej główna kwalifikacja że są koleżankami szwagierki. 
    Podziękowali 2Hope stephanos
  • ale oni chyba na drugi czy trzeci dzień, już zmienili całą ramówkę pod szkołę i o tym piszę.

    NO jak jakoś sobie nie myślę by poprzedni obóz rządzący o tym pomyślał.
    A jak coś jest kiepskiego i ktoś tu krytukuje to ciekawa jestem czy zgłosil to do TVP.
  • kociara powiedział(a):
    Uwaga, tylko dla ludzi o mocnych nerwach

    Edit: lekcja matematyki w TVP 

    https://streamable.com/s/kvb29/ttrggt

    Kolejna:
    https://www.wykop.pl/link/5419875/szkola-z-tvp-klasa-3-lekcja-1-30-03-2020/
    Dzięki Kociara, myślałam, że tylko mnie bawi  :D myślałam, że padnę wczoraj ze śmiechu :smiley:
    Podziękowali 1E.milia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    wyobrażacie sobie, że jakakolwiek inna ekipa by zrobiła szkołe w TV prawie zaraz po rozpoczęciu epidemii, a teraz rozwinęła ją jeszcze bardziej?

    Ale krytykować tak prosto. Ja tam jestem pod wrażeniem, że w tej sytuacji w ogóle o tym pomyśleli i to na samym początku.
    I wyobraźcie sobie, że jakakolwiek szkola, nauczyciel próbuje z dnia na dzień w wyniku epidemii zorganizować nauczanie zdalne, nowe typy ćwiczeń, nowe metody, sposób ewaluacji, kontaktu. 

    Ale krytykować tak prosto. 


    Tak, tvp powinno być łatwiej zorganizować pokazowa, dobra lekcje. Ma dostęp do materiałów, sprzętu, mógłby mieć dostęp i kontakt z najlepszymi specjalistami. Organizacyjnie dużo większe możliwości, niż przeciętny Kowalski z matmy w swoim mieszkaniu na trzecim piętrze. A jednak. 
  • ja to akurat wiem bo uczę swoje dzieci w domu. Oraz mam znajomych nauczycieli.
    Dorotak powiedział(a):

    I wyobraźcie sobie, że jakakolwiek szkola, nauczyciel próbuje z dnia na dzień w wyniku epidemii zorganizować nauczanie zdalne, nowe typy ćwiczeń, nowe metody, sposób ewaluacji, kontaktu. 

    Ale krytykować tak prosto. 





  • dobra obejrzałam, no mega drętwe te babki są...

  • i merytorycznie kicha straszna, mam nadzieję, ze to tylko jakiś wyjątek i nie wiem kto scenariusz pisał.

    Ja doceniam ogół i że to jest, oby inne programy były  lepiej przygotowane, bo nauczycielka 1-3 co nie wie co to średnica oraz nikt z ekipy kto tego nie wyłapał to zdziwion jestem
  • Aneczka08, no, uczę dzieci w domu, więc odpowiadam o nauczaniu zdalnym w szkole systemowej w czasie epidemii. 
    Wam się niewiele zmieniło od 12 marca. Wiele osób z ed też tu o tym pisało na samym początku - dzień jak co dzień. 
    'Systemowcom', czego nie uważam za określenie negatywne, świat się wywrócił do góry nogami. 
  • Włączyliśmy sobie liczby parzyste. Leżę i kwicze.
    Oni chyba serio chcą udowodnić, że nauczyciele to debile. 
  • A przecież w archiwach TVP jest "pi i Sigma"... 
    Podziękowali 1Katia
  • My to oglądamy. Bo mój chłop musi wiedzieć, co będzie naprawiać, przecież nie napisze - nie oglądajcie...

    Szósta klasa. Ignacy Krasicki, "często pojawia się na testach 8klasisty' 
    Test 8 kl był raz. Bez Ignacego.
    O sposobie pokazywania skserowanych zdjęć to już nic nie napiszę. 
    Jeszcze lekcja o przydawce w V była super. Z takim scenariuszem, to by każdy nauczyciel studia skończył po pierwszym semestrze.
    Jak można coś takiego pokazywać. Naprawdę chyba tylko po to, żeby wyśmiać nauczycieli. 
  • Aneczka08 powiedział(a):
    wyobrażacie sobie, że jakakolwiek inna ekipa by zrobiła szkołe w TV prawie zaraz po rozpoczęciu epidemii, a teraz rozwinęła ją jeszcze bardziej?

    Ale krytykować tak prosto. Ja tam jestem pod wrażeniem, że w tej sytuacji w ogóle o tym pomyśleli i to na samym początku.
    Nie o to chodzi. 
    Minister oczekuje od nauczycieli przedstawień, fajerwerków i innych nowoczesności, do czego sorry, nie jesteśmy przygotowani ani nie mamy na to funduszy.
    A tymczasem telewizja, dysponująca sprzętem i kasą niewyobrażalną daje taką kichę. Już lepiej by nic nie dawali. 
    Wychodzi na to, że jednak tradycyjne metody są najlepsze. To po co udawać, że jest inaczej. 
  • Całe szkolne życie moich dzieci myślałam, że nie nadajemy się do ED, a tu niespodzianka. Świetnie się w tym nowym systemie odnalazły i są bardziej zdyscyplinowane i zmotywowane niż w zwykłej szkole.
    Jak żyć?
    Tych lat straconych nie odda nikt  :'(
    Podziękowali 2Aneczka08 Katia
  • Mam pytanie do rodziców dzieci że szkół prywatnych. Czy normalnie płacicie czesne? 
    Obecnie praktycznie cały materiał przerabia z córka ja. Jest w 2 klasie i potrzebuje sporo wsparcia, trzeba wytłumaczyć, sprawdzić, wspólnie poszukać w necie informacji. W zasadzie dostajemy zestawy zadań.
  • edytowano marzec 2020
    Myślę, że to zależy czy chcesz, żeby dziecko miało gdzie wrócić, o ile się to wszystko w ogóle kiedyś skończy. Szkoła musi płacić pensje, opłaty za wynajem budynku itp., to są ogromne koszty nawet w skali jednego miesiąca, wydaje mi się, że bez czesnego bardzo szybko się zamknie.

    Inna sprawa, że teraz wielu ludzi po prostu nie ma z czego zapłacić czesnego. 
    Podziękowali 3isza MAFJa PonuraKura
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.