Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W Radiu Maryja o mediach

2»

Komentarz

  • [cite] Taw:[/cite]Powiedzieli że Kociara im wiertło masłem smaruje... i wpycha gazety do zbiornika na paliwo.
    no i się wydało:shamed:
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]O właśnie, o jakim niewypale Kociaro mówisz?
    tym, co służby specjalne, ewentualnie jacyś lewacy podłożyli:wink:





    no o tym, ze nie będzie super inwestycji, czyli źródeł geotermaknych, z powodu woda za zimna,a wody za mało, skała nie przepuszcza
  • znalazłam bardzo sensowną wypowiedź internauty


    Geotermia toruńska jest wielką szansę nie tylko dla WSKSiM, radia Maryja i TV Trwam, ale i całego naszego Kraju. Od 3 lat wspieram finansowo fundację Lux Veritatis i widzę, że pieniądze są wydawane w mądry, przemyślany sposób. Owe "tylko" 500 m3/h w temperaturze 65-70 stopni jest znakomitym, wręcz zapierającym dech rezultatem, choć przyznaję, że mój apetyt wzrósł w miarę jedzenia. Wciąż mam nadzieję na 90-stopniowy, smakowity deser. Jeśli poziom 2920 metrów nie da pozytywnej odpowiedzi, to trzeba będzie "dowiercić" jeszcze 325 metrów, gdzieś do głębokości 3250 metrów. Tam będą temperatury powyżej 92-93 stopni. Będzie więc można nawet pokusić się - używając ciecz wrzącą w temperaturze 60 stopni - o zastosowanie wymienników ciepła. Wspominał o tym zresztą prof. Kozłowski, i kto wie, może właśnie to byłoby najlepszym poligonem dla przyszłej elektrownii geotermalnej. A więc to co najciekawsze, czy najbardziej pikantne, wydaje się być dopiero przed nami.

    Jeśli zaś chodzi o bzdety dotyczące geotermii toruńskiej, a publikowane w polskojęzycznej prasie, to spływają one po mnie jak deszczówka po szybie. Jako Polak i katolik rozumiem o co walczę i wiem, w którym szeregu jest moje miejsce. Ani gazetka bez napletka, ani dzienniczek z grzywką i wąsikiem, ani cała reszta liberalnej psiarni nie jest w stanie tego zmienić. Mam ich najzwyczajniej "gdzieś". Wczoraj, jak zawsze na początku każdego kążdego miesiąca, wysłałem przekaz pieniężny dla Lux Veritatis i będę to robił jeszcze bardzo długo. I basta.

    I ostatnia, najważniejsza, bardziej perspektywiczna myśl. Tylko gminna geotermia jest w stanie uczynić polską gminę zamożną w swej architekurze strukturą, i to bez obciążania zwykłych obywateli dodatkowymi podatkami. A więc szkoły, lokalne drogi, domy kultury, baseny, boiska, hale sportowe nie muszą być z funduszu centralnego lub regionalnego. Mogą być z tego, co wydajemy na ogrzewanie i prąd. Geotermia będzie narzędziem polskim i lokalnym, a w sensie finansowym "odnawialnym" bez względu na koniunkture gospodarczą. Jedyną różnicą byłoby to, ze wpłacalibyśmy nasze pieniądze wojtowi, co mnie się osobiście bardzo podoba. Ale najpierw musi się powieść stworzenie wzorcowej eletrociepłowni, którą można będzie skopiować w każdej gminie. A to oznacza konieczność pełnego zwycięstwa w Toruniu. Piszę te słowa, aby uświadomić nam wszystkim, gdzie kiełkuje nasza potęga, potęga polskiej gminy. Czyli ...w jakimś sensie ... hej, kto Polak, na bagnety ... . Teraz jest najtrudniejszy moment. Pomagajmy fundacji Lux Veritatis! Jeśli odniesiemy pełny sukces, to jego "żądełko" napewno zakłuje w tyłku i Anielkę z Berlina, i Władimirka z Moskwy, i Manuelka z Brukselki, i "naszego" Donka podobno miłującego nas wszystkich, no i oczywiscie "braci" bankowców. Teraz jest najlepsza okazja, aby to żądełko wsadzić głęboko, i to przy znikomych kosztach własnych. Popierajmy datkami finansowymi fundację Lux Veritatis. To ma głęboki, polski sens.
    PrawySierpowy, Prawica.net
  • Początki toruńskiej geotermii zdawały się wróżyć łatwy sukces. Przyznana koncesja przez ówczesny rząd i dotacja na to przedsięwzięcie badawczo-odkrywcze zdawały się wróżyć szybki marsz ku sukcesowi. Jednak zmiana rządów doprowadziła bezprawnego odebrania dotacji, ale i również niezrozumiałym nie wyrażeniu zgody na zbiórkę publiczną na geotermię i też niezgodnym z prawem.

    Jednak badania, wiercenia i odkrycia idą do przodu. Wszystko zgodnie z planem i przewidywaniami naukowców Politechniki Krakowskiej. O postępach i problemach głównie finansowych informowani są na bieżąco słuchacze Radia Maryja i jak później się okazało - również ludzie Kościoła, także z Watykanu. Nie należało się spodziewać że bezbożne media, szczególnie wrogie Radiu Maryja i Jego dziełom będą z takim samym impetem i rzetelnością informować o sukcesach toruńskiej geotermii. I tak zapadła cisza, nad sukcesami przedsięwzięcia Fundacji Lux Veritatis.

    Kilka dni temu jeden z ogólnopolskich dzienników o bardzo nieoryginalnym tytule bo do złudzenia przypominający tytuł dziennika, dzieła wyrosłego przy Radiu Maryja. Organ ten rzekomo "ujawnił informację, że o. Tadeuszowi Rydzykowi nie udało się dowiercić do gorącej wody. - Energii geotermalnej nie trzeba używać do ciepłownictwa, można stworzyć nowoczesną infrastrukturę do budowy... chłodni".

    Trudno od dziennikarzy tej gazety wymagać znajomości zagadnienia geotermii, w ogóle trudno wymagać od nich jakiejkolwiek wiedzy skoro każe im się kłamać na temat Radia Maryja. I tym samym potwierdzają oni sukces toruńskiej geotermii. Dlaczego? Gdyż to co piszą tego typu media o Rodzinie Radia Maryja i dziełach przy niej wyrosłych to stek kłamstw, pomówień, oszczerstw, do których w późniejszym czasie, ale już bez hałasu medialnego się przyznają.

    Tak, więc jeśli ktoś kto ma choć trochę rozumu i potrafi się nim posługiwać i zna historię ataków na Radio Maryja nie uwierzy w to, nawet wtedy gdyby to przyszło mu z trudem i by się nie przyznał do tego. Pseudoinformacje tego typu mediów należy odwrócić o 180 stopni iâ?? mamy rzeczywistość i prawdę. Taki jest mechanizm ataków na Radio Maryja!

    A o piśmie codziennym które "ujawniło informację" o sukcesie toruńskiej geotermii można powiedzieć: ale cóż się dziwić gdy tytuł jego nie jest oryginalny bo naśladuje Nasz Dziennik więc i wiadomości to już nie nawet kłamstwa, ale zawistne bzdury, tych którzy nie mogą znieść sukcesów katolików i ludzi Kościoła i w ogóle ludzi nie związanych z tymi którym się wydaje że będą zawsze mieli wpływ na całe życie świata.

    Grzegorz Pustkowiak
  • [cite]
    no o tym, ze nie będzie super inwestycji, czyli źródeł geotermaknych, z powodu woda za zimna,a wody za mało, skała nie przepuszcza
    Kociaro, wszystko na opak. Od razu widać, ze jestes niedoinformowana.
  • Agnieszka. Jakby nie było, der Dziennik zawsze wie lepiej :rolling:
    Wszyscy wiedzą np. czym jeździ ojciec Rydzyk, a on się ostatni o tym dowiaduje :crazy:
  • Obejrzyj sobie, Kociaro w TVP2: Warto rozmawiać z profesorami prowadzącymi odwiert w Toruniu.
  • Tak, der Dziennik (niemiecki kapitał) wie najlepiej, co jest najlepsze dla Polaczków naiwniaczków :rolling::rolling::rolling:
  • A Niemcy w Bawarii robią około 400 (czterysta) odwiertów.
    Kociaro jedź do nich i mów im, że to nie ma sensu.
  • Ludzie nie lubiący Polski chcą podzielić rynek geotermi.
    Firmy produkujące najróżniejszy osprzęt to niemieckie firmy, ale są jeszcze zbyt słabi. Możemy ich szybko dogonić.
    Dopiero po podziale rynku będą głośno mówić, że w Polsce jest dużo gorących źródeł.
    Teraz jest dla nich za wcześnie. I znowu ten ks Rydzyk przeszkodził.

    Znam księdza który wybudował kościół i plebanie ogrzewa ją geotermalnie. Rozmawiałem z nim mówił że oszczędza ok 4 000 zł rocznie na ogrzewaniu w porównaniu z miejskim ogrzewaniem. Ma dwa agregaty, w mrozach przy -20C i pełnej obsadzie domu parafialnego nikomu nie było zimno. Spłacił kredyt w 8 lat.
    Parafia nie jest duża.

    We wszystkich mediach zauważyłem, że poniża się Polskę i Polaków. To jest zamierzone działanie. Kiedyś w Dzienniku Bałtyckim (Polska Presse) przeczytałem sformułowanie "polskie porządki" co po niemiecku brzmi "polnische wirchaft" (nie znam niemieckiego).
    Pamiętam jak premier Belka mówił, że jest praca dla polskich górników na Alasce.
    Szkoda, że nie na Księżycu. Wyborcza bardzo często pisze jak to Polacy mordowali Żydów w II Wojnie Światowej. Rozdmuchali do niebotycznych rozmiarów epizod we wsi Jedwabne. Po co? Polaków tym nie przekonają, ale społeczność międzynarodową tak.

    Wyborcza też często pisze, że nie potrafimy, że już tacy jesteśmy, że tak źle jest tylko u nas, że takie rzeczy mogą dziać się tylko w Polsce, że nie potrafimy się rządzić itd. Wszystko po to aby obniżyć poczucie własnej wartości u Polaków, nie wiem tylko jaki jest tego cel.

    Dużo młodych wyjeżdża, bo nienawidzą "tego kraju". Ks Rydzyk próbuje zmieniać stosunek do własnego kraju Ojczyzny i tutaj znów się nie podoba.

    Słyszałem o badaniach opinii społecznej w różnych krajach Europy. Wg tych badań, to Polacy najbardziej nie lubią własnego kraju.
  • [cite] zbyszek:[/cite]
    Wyborcza też często pisze, że nie potrafimy, że już tacy jesteśmy, że tak źle jest tylko u nas, że takie rzeczy mogą dziać się tylko w Polsce, że nie potrafimy się rządzić itd. Wszystko po to aby obniżyć poczucie własnej wartości u Polaków, nie wiem tylko jaki jest tego cel.

    .
    Moja sąsiadka powiedziała kiedyś, że jak Polacy nie potrafią rządzić sami, to niech rządzą nami obcy.
    Obcy to już u nas rządzą tyle, że przez polskojęzycznych przedstawicieli (ściślej polskojęzyczny układ mafijny)- ale ona tego nie widzi:cry::cry::cry:
  • Młode pokolenie tego nie widzi wogóle. Starsze czasami, zależy kto.
  • @ Agnieszka63, podaj namiary sąsiadki - mogę u niej rządzić jak ona sama nie potrafi. :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.