Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najpopularniejsze imiona nadawane w 2008 roku

2»

Komentarz

  • Mój wujek , kiedy dowiedział się o dokonaniach czeskiego astronoma Kocholtka zapragnął je uczcić nazywając swoją córkę "Kochołtka". Dzięki Bogu panie w urzędzie nie chciały się na to zgodzić i została Mają.
  • Kiedyś nudziliśmy się z kumplem na wykładzie, i ułozyliśmy "spis imion pijackich i nieprzyzwoitych". Oryginał niestety zaginął, więc cytuję z pamięci najciekawsze propozycje - może ktoś skorzysta:

    Gwałcisław
    Waginiusz
    Orgia
    Pawipust
    Trawomił
    Deliriusz
  • jak dzieci
    Onan nie był Grekiem.
  • Taw, Ty to pewnie Mojżesz masz albo Abraham :tooth:

    Swoją drogą chciałem dać synowi na imię Eliasz, ale Ola nie chce. W sumie trochę ma racji - wołaliby na niego w szkole "żydzie!".

    Myślałem też o Augustynie, ale jak to zdrabniać? Gucio?

    Dzieci jeszcze nie mamy więc póki co wymyślamy. Mamy wymyślonych 6 więc forum odpowiednie :peace:

    P
  • Mam kolegę Eliasza, mówimy na niego "Eli", i jego imię generalnie spotyka się z wielkim zainteresowaniem i aprobatą otoczenia. Poza tym dzieci w podstawówce raczej średnio skojarzą proroka Eliasza, niestety. Z "żydowska" to im się może kojarzyć Izaak albo Mojsze.

    Augustyn czeka u nas w kolejce, ale dopiero za Józefem. Zdrabnia się rzeczywiście na Gucia.
  • A nam się bardzo podoba imię Elwiro - przy okazji upamiętnia pewnego artystę bardzo zasłużonego dla naszego regionu.
  • Ja tam ostatnio straszyłem zarówno mamę jak i teściową, że córka będzie miała imiona z litanii: Perpetua Felicyta.
  • Dobrze, że nie Kyrie Eleison.
  • [cite] mona:[/cite]Dobrze, że nie Kyrie Eleison.
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Podoba mi się też żydowska (sic!) wersja imienia Jan - Johanan. Oraz imię pierwszego polskiego biskupa - Jordan (ale nie [dżordan]). Tylko znów... żona bardziej klasycznie by wolała :tooth:

    A co sądzicie o dawaniu takich samych imion jak imię rodzica? (np. Paweł senior i Paweł junior).

    P
  • Ja bym się nie zdecydowała na nadanie dziecku imienia swojego albo męża , chociaż swoje bardzo lubię. Najmłodszej córce dałam je na drugie. Ale myślę , że z nadawania dziecku własnego imienia wynikać może sporo nieporozumień. No a poza tym , bardzo lubię różnorodność.
  • Ja to pasjami lubię wymyślać imiona dla dzieci nawet jeszcze nie poczętych , wersje dla dziewczynki i chłopca. Teraz mam Marcelina i Maksymilian , ciekawe czy słowo stanie się ciałem :bigsmile:
  • Mi podobają się słowiańskie imiona (pierwszw imię bez patrona, żeby w przyszłości nowych słowiańskich świętych przybywało :smile:) a na drugie imię dobrego patrona.
    (partona naszego najstarszego syna nawet nasz prooboszcz nie rozszyfrował - polski święty chrystianizujący Pomorze Zachodnie)
  • No właśnie , zalecenie by dziecko miało świętego patrona nie uwzględnia faktu , że to dziecko może zostać świętym .
  • Mi zależało też na patronie ale nie ma chyba św. Mai . Chociaż niektórzy uważają to za zdrobnienie Marii.
  • [cite] malgorzata:[/cite]dzisiaj:
    - mamo , czy jest św.Sara??
    -nie
    - super , będę pierwsza!!
    (córka ma 9 lat)
    :clap: :clap: :clap:

    Co do Achillesa - piękne imię :smile: Mi się od razu skojarzyło ze sprawą polską.

    A "tusk" to po angielsku "kieł". Ciekawe, że o tym w mediach żaden dziennikarz się nie zająknie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.