Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kosztowna nauka zdalna!!!

2»

Komentarz

  • Bonafides powiedział(a):
    A jak to (różne koszty, które dotąd ponosił pracodawca) wygląda w przypadku pracy zdalnej? Sprzęt, druk, miejsce, tak w realiach..  
    W przypadku szkoły koszt spada na nauczyciela. Jak ktoś przed zdalnym nie miał dobrego sprzętu, to musiał w niego zainwestować. Prąd, łącze (nie każdy przed zdalnym potrzebował bardzo szybkiego)  - koszt nałożony na nauczyciela. 

    Podziękowali 1Polly
  • beatak powiedział(a):
    Bonafides powiedział(a):
    A jak to (różne koszty, które dotąd ponosił pracodawca) wygląda w przypadku pracy zdalnej? Sprzęt, druk, miejsce, tak w realiach..  
    W przypadku szkoły koszt spada na nauczyciela. Jak ktoś przed zdalnym nie miał dobrego sprzętu, to musiał w niego zainwestować. Prąd, łącze (nie każdy przed zdalnym potrzebował bardzo szybkiego)  - koszt nałożony na nauczyciela. 

    Tego się obawiałam. Są firmy, gdzie to jest po ludzku rozwiązane, ale one z zasady działają  zdalnie. Niby kodeks pracy przewiduję, że koszty ponosi pracodawca, ale prawo prawem, a życie życiem. 
    Podziękowali 1beatak
  • My też mamy brothera, ale nie kolorową.
    Ale że ceny rosną to prawda. Mąż ostatnio kupił sobie stelaż pod blat (razem stanowi to nieprzeciętnych wymiarów biurko) . Wcześniej za 800 zł (przed świętami), teraz 1000.

    Wygląda na to, że rzeczy biurowe rosną.
  • edytowano luty 2021
    Prayboy powiedział(a):
    dcp T 500 w znalazłem używaną za 650 to już brzmi lepiej
    Też tego brothera mamy już kilka lat. Wtedy za jakoś miedzy 600 za 700 zł chyba, wydawała mi się nieprzyzwoicie  droga. Ale tusz raz dokupiony jeszcze sie nie wyczerpał mimo dość intensywnego użytkowania tak przez nas jak i młodzież. 

    palusia powiedział(a):
    Mąż ostatnio kupił sobie stelaż pod blat (razem stanowi to nieprzeciętnych wymiarów biurko) .
    Mój mąż tez ma biurko do pracy zdalnej nieprzeciętnych wymiarów albowiem używa... stół tenisowy. :D


  • Bambidu powiedział(a):
    Mój mąż tez ma biurko do pracy zdalnej nieprzeciętnych wymiarów albowiem używa... stół tenisowy. :D


    UUU, to nieźle :D
    Aż takiego wielkiego to nie ma. Po prostu długie bardzo to biurko sobie zorganizował, bo mu zostało kawał blatu i a dokupił nogi takie, że mu jeździ do góry i na dół, więc może stać, albo siedzieć :D
  • Brother T510W, 2,5 roku, intensywnie używana, jeszcze nie dolewaliśmy tuszu.
  • W kwestii laptopa to może chromebook by wystarczył? One kosztują 200 zlotych, wymagają internetu non stop ale może odpaliłyby teamsa w przeglądarce. A co niektóre odpalają aplikacje z androida 
  • U mnie żona zrobiła biurka, a za prostego laserowego nowego brothera płaciłem już w pandemii 200 zł. Jeszcze tuszu od marca nie kupowałem.
  • ja za swoją drukarkę hp dałam ponad 300 zł jak kupowałam ją to tusz do niej kosztował 70 zł tzn komplet czyli kolorowy i czarny w tej chwili sam czarny kosztuje 90 - starcza na ok 2-3 miesiące , miałam brothera na tonery toner kosztował ok 140 zł starczał na 0k 7-9 miesięcy, musiałam zmienić bo wcinała kartki i rwała , były kłopoty z drukowaniem czyli drukowała w kropki , no i nie miała wi-fi  
  • Mamy drukarkę Brother za 300zl, DCP 1512e, tusze zamienniki na  allegro po 15-18zł, a starczają na 5mcy (4 dzieci korzysta) polecam
    Podziękowali 1Prayboy
  • Od zawsze tak bylo: tania trukarka - drogi tusz/toner, droga drukarki - tania eksploatacja.
    Warto patrzeć na koszt wydruku jednej kartki - firmy podają takie informacje 
  • Jak kupowałem to tak było. Skąd miałem wiedzieć że tusz przez 3 lata zdrożeje z 30 zł na 8
  • Że spytam- co wy tak drukujecie na potęgę? U mnie zdalne u trójki dzieci ale drukuje tylko córka i to jakieś kolorowanki czy tego typu sprawy, karty pracy czy inne szkolne rzadko. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • My mamy urządzenie wielofunkcyjne drukarka, skaner i ksero Epson. Ma pojemnik, do którego dolewa się tusz. Druk kosztuje 1 grosz za stronę. 
  • U nas było duzo drukowania na wiosne, a teraz sa lekcje online i już mało drukujemy.
  • Na wiosenną pandemię nonstop coś drukowali nasi.
    Aż we wrześniu padła drukarka to zadzwoniłam do oświaty czy są jakieś możliwości dotacji czy coś. Pani odrazu chciala namiar na szkole bo od września jest całkowity zakaz obciążania rodziców kosztami drukowania. 
    Podziękowali 3asiao Isako agnieszkamama
  • My mamy HP laser jet P1102...ostatnio kupiłam w maju 2020 zestaw tonerów za ok 50 zł i do tej pory nie musiałam zmieniać, a drukuja dużo, szczególnie tegoroczna maturzystka...
  • paulaarose powiedział(a):
    W kwestii laptopa to może chromebook by wystarczył? One kosztują 200 zlotych, wymagają internetu non stop ale może odpaliłyby teamsa w przeglądarce. A co niektóre odpalają aplikacje z androida 
    My w październiku chromebooka kupilismy uzywanego hp polizingowy mały za 250, po jakims czasie sprawdzam tą aukcję ponownie - cena 500!
    Dobrze chodzi z Teamsem;  podobno jak sie ma starego laptopa z windowsem  TO MOŻNA wgrać chroma oprogramowanie i tez bedzie smigac.
    Niestety ost zmienialismy nazwe sieci domowej i nagle chromebook zwariował, niechce sie połączyć z nasza siecia, po resecie to samo. Pokazuje że poza zasiegiem mimo iż na ikonce zasieg ma... No i tyle.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Pipijo 500 to już slabo
    W październiku kupiony  to już jest pewnie po gwarancji sprzedawcy... Być może miał jakąś wadę 
  • Drogie to!
    Dlatego lepiej by sie dzieci nie uczyly a szukaly pracy.
    Podziękowali 2asiao PonuraKura
  • Jaki tablet do nauki zdalnej polecacie (ekran przynajmniej 10 cali bo to też do wyswietlania nut do muzycznej). Przede wszystkim żeby się nie wieszał, nie mulił.
  • Co tak drogo xD kupiłam 3 lata temu laserowa HP za 450zl. Toner kosztuje do niej 45 zł i ma starczyc na 2k kartek. Starcza na więcej z tego co obserwuje, ale ja drukuje głównie kolorowanki :D 

  • To my malo drukujemy.. brothera nowego na toner odpalilismy w sumie jesienia... i i tak sie skonczyl toner juz..  
  • edytowano marzec 2021
    Dziś znów padło gniazdo od prądu w łapki, więc dziewczyny znów na swoich kompach więc znów trzeba mikrofony i kamerke, zrobiłam podsumowanie i na słuchawki z mikrofonami, kamery, myszki, klawiatury wydałam koło 1800 zł od początku pandemii... 
  • Zna ktoś?
  • My używamy HP laserjet CP1025 color ,komplet tuszy około 120 zł za 4 szt wymieniamy 1 raz do roku. W sumie mamy dużo dzieciaków na lekcjach i non stop ktoś coś drukuje. Jesteśmy z niej zadowoleni. Mamy ją 3 rok.
    Podziękowali 1paulaarose
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.