Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Warszawa - co zobaczyć, odwiedzić

Jadę właśnie do Warszawy. Z Mężem. 
Co zobaczyć? Dzisiejsze popołudnie i wieczór.

Komentarz

  • Jest listopad. Bezpłatne zwiedzanie muzeum w Wilanowie Pałacu w Łazienkach oraz Zamku królewskiego.
    Podziękowali 1Pola
  • Wieczorem pochodzić po Starówce
  • edytowano listopad 2021
     Muzeum Powstania raczej nie to 4 godziny minimum potem już nie ma siły na nic. Podobnie centrum nauki Kopernik to też wiele godzin. Polecam Muzeum Warszawy na rynku starego miasta to bardzo fajna rzecz i dość nowa można poczuć klimat miasta. 

    Podziękowali 2Pola Joannna
  • edytowano listopad 2021
    Najbardziej polecam to ostatnie. Zniżka 30 proc na kdr. No i od razu jesteście na starówce. Dziś wieje więc można pochodzić po wąskich zacisznych uliczkach. Koniecznie idźcie do Izby Pamięci Kuklińskiego. Jest tam super gość który opowiada ta niezwykłą historię. Proponuję taką trasę: Zamek, potem idziecie na ulicę kanonią na tyłach katedry sw. Jana. Tam jest taki wielki dzwon za nim izba Kuklińskiego. Potem wchodzicie do katedry o zwiedzanie podziemi z grobem KS.Prymasa.
    Potem kościół sw.Marcina spacer ulicą Piwną  muzeum Warszawy i dalej chodzenie uliczkami zwłaszcza bocznymi Barbakan mury widok na Wiśle że skarpy przy kościele na Nowym Mieście. To wam zajmie czas do wieczora. Jedyna toaleta na piętrze w Makdonaldzie przy Placu Zamkowym. Możecie tam zjeść. A jak tam będziecie to na dół schodami ruchomymi ( atrakcja) i na rynek Mariensztat. Tam jest pub baryłka gdzie można wypić piwo jak kto lubi.
    Właściwie można wejść do każdego kościoła na Starówce i na Placu Zamkowym do kościoła sw.Anny i dalej do Wizytek i do sw. Krzyża ( serce Szopena). Czasu wam nie starczy. Proponuję darować sobie Wilanów łazienki muzeum Powstania i skupić się na tym rejonie 
    Podziękowali 3Pola paulaarose Joannna
  • A jeśli twardzi z was zawodnicy to Powązki. Cmentarz cywilny i wojskowy. Wybór należy do was. Tam zimno ale klimat w tych dniach niepowtarzalny.
    Podziękowali 1Pola
  • edytowano listopad 2021
    Najlepiej przenocować i jutro dalej zwiedzać :-)

  • edytowano listopad 2021
    Muzeum katyńskie w Cytadeli.. museum kolejnictwa i obok budynki gazowni. Nie wiem co was interesuje co lubicie... muzeum narodowe i wojska polskiego...
    Podziękowali 1Pola
  • edytowano listopad 2021
    Ulica Stalowa na Pradze i okolice. Ząbkowska Wileńska. Ale to nie po zmroku.
    Podziękowali 2Pola Joannna
  • A niewidzialni może najpierw, (tam gdzie niewidomi oprowadzają?
  • A potem do Muzeum Warszawy?
  • Polecacie wystawę niewidzialni?
  • Nie widziałem jej :-) mimo że pracuję tuż obok. Najciemniej pod latarnia:-)
  • Prayboy powiedział(a):
    Ulica Stalowa na Pradze i okolice. Ząbkowska Wileńska. Ale to nie po zmroku.

    Stalowa nie po zmroku, a Ząbkowska już jest spokojna, ale lepiej wszystko widać w dzień. Polecam Centrum Koneser (dawna fabryka wódek), bazar Różyckiego (po 14 w sobotę jest już pusto i fajne zdjęcia wychodzą), stara zajezdnia tramwajowa przy Kawęczyńskiej i przede wszystkim Bazylika NSJ (Sanktuarium) przy pętli tramwajowej (róg Otwockiej i Kawęczyńskiej. Jest jeszcze muzeum chleba, muzeum Pragi i wiele innych fajnych obiektów.
  • Każdy chwali swoją stronę Wisły.
  • Prawa to zawsze prawa :D
  • Ja byłam z córką na niewidzialnej wystawie- bardzo polecam. 
  • Łazienki, Kolumnę  Zygmunta
  • Niewidzialna- super, 
    Muzeum Powstania Warszawskiego  - też polecam,
    Katedra św Jana i kosciół sw Anny (trzeba było tylko się przedrzeć przez protestujących)

    Mega pizza u Włocha w Łomiankach. 

    Nie wiedziałam że Izabelin to takie urocze miejsce. (ludzie w lesie mieszkajo i nadal ktoś pozwala im nowe domy budować). Myślałam, że tylko u nas w Gdańsku tak można....
    Podziękowali 2Prayboy Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.