Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak zmienić zawód?

Mam prestiżowy zawód i dość dobrze płatny, jednak uważam się za słabego w swoim fachu i to mnie bardzo stresuje. Często myślę o zmianie ale nic innego nie umiem. Myślałem o przejęciu księgarni katolickiej znajomego jak odejdzie na emeryturę bo czytam duzo katolickich książek, ale ksiądz odradza bo mówi że z tego nie utrzymam rodziny. dochody z księgarni są niewielkie.

Komentarz

  • jak ktoś ma jakieś mądre konkretne rady to zapraszam na priw
  • KatolickiAmisz powiedział(a):
    ale nic innego nie umiem.
    Przesadzasz.

    Pewnego dnia wziąłem cykliniarkę do ręki i okazało się że umiem cyklinować i to całkiem nieźle. Wcześniej w ciągu paru godzin nauczyłem się stawiać ściany z płyt GK. Generalnie prace remontowe stały się ciekawą alternatywą dla mojego zawodu. Dalej, jak masz prawo jazdy, to stoi przed Tobą otworem kariera kuriera lub kierowcy autobusu. Tramwaje też są fajne. Podobno  rozwożenie jedzenia też pozwala jakoś zarobić. Do tego praca w ochronie albo jako portier również nie wymagają bogatego CV.

    Pewnie powiesz że małe zarobki i ciężka praca, ale coś za coś. Jak chcesz wysokopłatną pracę to musisz zainwestować w kursy, albo wręcz konkretne studia. Do tego od razu też nie będą to kokosy, bo musisz wyrobić sobie markę w nowym zawodzie.

    Relatywnie najlepiej i najszybciej wychodzi własny biznes. Początkowo można robić coś po godzinach, a potem zająć się tym w pełnym wymiarze godzin jak będzie widać efekty. Jest jednak ryzyko, że nic z tego nie wyjdzie i będzie strata.

    Na księgarnię musiałbyś mieć jakiś pomysł, żeby nie zależeć tylko od sprzedaży książek inaczej będą kiepskie perspektywy. Wiele zaprzyjaźnionych księgarń po prostu padło. Wysoki opłaty za lokal, energię oraz podatki pochłaniały cały zysk ze sprzedaży.

    Nie wiem w jakim mieście mieszkasz, więc ciężko mi ocenić możliwości szukania pracy, ale usługi internetowe zawsze będą w cenie. Czy to handel czy wykonywanie różnych zleceń.

  • mozesz napisac na priw? widze ze madrze piszesz jednak nie znasz mojej sytuacji
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.