Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludzie, walczcie o wyższe płace!

W marcu przeciętne wynagrodzenie urosło o 12,5 proc. To było mniej niż inflacja. Ale w następnych miesiącach inflacja będzie spadać nadal. W kwietniu była na poziomie 14,7 proc. W trzecim (najdalej czwartym) półroczu ma spaść do poziomu jednocyfrowego. Jednocześnie niskie bezrobocie to środowisko, w którym płace nie muszą tracić wcale swojej wzrostowej dynamiki! Jedno z drugim daje zaś realną szansę na powrót do wzrostu płac realnych.

Ludzie, walczcie o wyższe płace. Bo raz, że się wam należą. A dwa, że macie na nie wielkie szanse. 

https://www.salon24.pl/rafal-wos/1299354,ludzie-walczcie-o-wyzsze-place

Komentarz

  • hmm, dostałem podwyżkę 7.8 proc. pierwszą po czterech latach, tyle że im większe płace tym większa inflacja. 
  • Na razie to walczę z wypaleniem zawodowym, a potem to chyba zmienię w końcu tą pracę
  • Dostałem 15proc. podwyżki ale ja pracuję w sektorze obronnym.
  • No właśnie ja też. Ale my jesteśmy na końcu, dlatego taka jałmużna 
  • Tu nie ma co liczyć że dadzą. Tu trzeba wymagać 
  • edytowano maj 2023
    Prayboy powiedział(a):
    No właśnie ja też. Ale my jesteśmy na końcu, dlatego taka jałmużna 
    U nas podwyżka minimalnej - ludzie dostali tylko tyle...
  • Ja musiałam o swoją podwyżkę powalczyć. Były miny i komentarze, ale co zrobić.
    Podziękowali 1Nika76
  • Czasem trzeba znaleźć inną pracę żeby ją dostać 
  • Nika76 powiedział(a):
    Czasem trzeba znaleźć inną pracę żeby ją dostać 
    A co jeśli przez 25 lat pracowało się nie tam gdzie się spełniało zawodowo, zarabiało dużo, a od kilku w miejscu idealnym, za to z najniższą jak dotąd pensja?.Nie zawsze pieniądze są decydujące ale inne czynniki. 
    Podziękowali 1Nika76
  • Żeby to było takie łatwe...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.